Zara Larsson

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Zara Larsson
Zara Larsson Stavernfestivalen (203836).jpg
Základní informace
Rodné jméno Zara Maria Larsson
Narození 16. prosince 1997 (21 let)
Solna
Žánry pop music a soul
Povolání zpěvačka, autorka písní a herečka
Nástroje klavír a hlas
Hlasový obor soprán
Vydavatel Epic Records
Web www.zaralarsson.se
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zara Larsson (* 16. prosince 1997 Stockholm) je švédská zpěvačka. V roce 2008 se zúčastnila švédské pěvecké soutěže Talang 2008, v níž zazpívala několik písní a hlavně díky písni My heart will go on zvítězila. Obdržela tak 500 000 švédských korun (1 500 000 ).

Písně, které zpívala v soutěži Talang: Greatest love of all, One moment in time, My heart will go on.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

2007-2011: Počátek kariéry[editovat | editovat zdroj]

V roce 2007 se Zara Larsson stala finalistkou švédské talentové soutěže Stjärnskott. O rok později, když ji bylo 10 let, vyhrála švédskou verzi britské talentové show Got Talent a získala odměnu ve výši 500 000 švédských korun. Skladba "My Heart Will Go On", která v show zazněla, se stala její debutovou písní.

2012-2014: Alba Introducing, Allow Me to Reintroduce Myself a 1[editovat | editovat zdroj]

I když po vítězství v soutěži se o ni v médiích moc nehovořilo, podepsala v roce 2012 smlouvu s TEN Music Group, aby mohla vydat své debutové album nazvané Introducing. Album obsahuje pět skladeb. Nejúspěšnější písní z alba se stala skladba "Uncover", která se v severských zemích dostala do čela hudebních žebříčků. Dne 5. července 2013 vydala své další album "Allow Me To Reintroduce Myself" obsahující pět skladeb. V dubnu roku 2013 na svém blogu oznámila, že podepsala smlouvu na tři roky s americkou společností Epic Records. Dne 1. října 2014 vydala své debutové studiové album nazvané "1", které obsahuje písně z předešlých alb: "Uncover", "Bad Boys" a "She's Not Me".

2015-současnost: Druhé studiové album[editovat | editovat zdroj]

Dne 5. června Zara Larsson vydala svou debutovou píseň "Lush Life" z jejího druhého studiového alba. Skladba se stala její druhou TOP písní ve Švédsku. Dále se umístila v TOP 5 v Dánsku a Norsku a v TOP 10 ve Finsku.
Dne 22. července vydala ve spolupráci s britským zpěvákem MNEKem (nominován na cenu Grammy) novou píseň "Never Forget You", která se opět stala TOP písní ve Švédsku. Ve spolupráci s francouzským DJ Davidem Guettou nazpívala píseň This One's for You, jež byla oficiální skladbou Eura 2016 ve Francii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]