Zaměstnanecké vlastnictví akcií

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Zaměstnanecké vlastnictví akcií je program mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem, při kterém obchodní společnost poskytuje svým zaměstnancům akciové vlastnictví dané společnosti a ta je tím pádem zaměstnanci vlastněná společnost. Vydávání akcií zaměstnancům je forma odměny i prostředek motivace a je to jedna z forem zaměstnanecké participace a participativní ekonomiky.[1]

Charakteristika[editovat | editovat zdroj]

V angloamerickém světě je běžnou právní formou zaměstnaneckých akcií employee stock ownership plan (ESOP). V českém a evropském právním řádu[2] existuje několik forem zaměstnaneckého vlastnictví společností. Akcie společnosti jsou vydávány zaměstnancům jako forma odměny i prostředek motivace.[1]

Zaměstnanecké vlastnictví akcií má výhody jako například motivaci pracovníků skrze to, že spoluvlastní svého zaměstnavatele–tím pádem vlastní výsledek svojí práce–a z toho odvozená vyšší produktivita práce a větší růst společnosti; dále také nižší pravděpodobnost bankrotu,[3] prevence potenciálního nepřátelského převzetí podniku konkurenční firmou[4] a také možnost udržování určité organizační kultury v podniku.

Zaměstnanci vlastněné společnosti[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b Členění akcií. penize.cz
  2. SDĚLENÍ KOMISE EVROPSKÉMU PARLAMENTU, RADĚ, EVROPSKÉMU HOSPODÁŘSKÉMU A SOCIÁLNÍMU VÝBORU A VÝBORU REGIONŮ Akční plán: Evropské právo obchodních společností a správa a řízení společností – moderní právní rámec pro angažovanější akcionáře a udržitelnější společnosti. eur-lex.europa.eu. 12/12/2012.
  3. Darren Dahl. Are Employee-Owned Companies The Best Investment Around? (anglicky). Forbes. Publikováno 19. července 2016.
  4. Diarmuid McDonnell. Democratic Enterprise: Ethical business for the 21st century (anglicky). 2012. Strana 141.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]