Zakázaný ovoce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Pelhřimov KD 2016
zakázanÝovoce 2016 - zleva Yaris (Jarda Sládeček), TraVis (Milan Zúbek), Mimi (Miloš Novotný), Mejdlo (Štěpán Soukup)
Magmafest 2016
zakázanÝovoce 2016

zakázanÝovoce je česká (punk) rocková hudební kapela původně ze středočeských Říčan.

Kapela vznikla v roce 2005, kdy natočila první demo obsahující pět skladeb. Všechny tyto skladby se v jiném provedení objevily i na prvním řadovém albu s názvem FunguY!, které vyšlo v roce 2006. Jako singl byla z alba vybrána píseň Barová, ke které byl natočen i klip.[1]

Druhé řadové album Není co řeshit vyšlo v roce 2008 ve vydavatelství Cecek Records, které se specializuje především na punkové kapely. Album obsahuje třináct skladeb a jako singl byla vybrána píseň Irská, ve které se zpívá o lásce k whiskey. K písni byl natočen také klip.[2]

V únoru roku 2010 vydala kapela jako předzvěst nového alba singl Suicide Girl s textem vztahujícím se ke komunitě SuicideGirls. Album Dost už bylo gest vyšlo 4. června 2010 a bylo pokřtěno na festivalu LaFest v pražském klubu Modrá Vopice, kde se role kmotra ujal Sváťa z kapely Totální nasazení.

Během roku 2010 se kapela účastnila soutěže Živák, pořádané agenturou Alfedus music a vysílané na televizní stanicí Public TV. Vítězstvím si zakázanÝovoce zajistilo účast na festivalu Masters of Rock, kde zahajovalo program na vedlejší Coca-cola Stage.

V roce 2011 kapela vystupuje na festivalech Rock For People a na facebooku se schází 6000 fanoušků.

Plzeň KD Šeříkovka
zakázanÝovoce 2016

V roce 2012 kapela natáčí čtvrté řadové album pod vydavatelstvím Alfedus music s názvem Život se Tě neptá. Produkce se ujal Ecson Waldes ze studia Biotech s pomocí Hynka Tomana z kapely Support Lesbiens. V únoru tentýž rok vyjíždí na své 1. velké tour k nové desce s kapelou Totální nasazení. K CD kapela natočila 3 videoklipy k písním Vem si mě, Nech mě odejít a Groupie. V létě kapela vystupuje na festivalech Rock For People, hlavní stage Masters of Rock, Vysmáté Léto, Basinfire Fest, nebo Strahov Open Air.

V roce 2013 kapela vyjíždí na jarní šňůru s kapelou Totální nasazení k jejich nové desce Oceloví ptáci. V létě kapela objíždí festivaly Votvírák, Benátská Noc, Sázava fest, Natruc nebo slánský Valník a připravuje se na podzimní česko-slovenské tour se slovenskou punk-rockovou partou Zoči Voči. Dne 22. 12. 2013 odehrál s kapelou svůj prozatím poslední koncert spoluzakladatel kapely Štěpán "Mejdlo" Soukup. Nahradil ho dočasně kytarista "Láska".

Na přelomu roku 2015/2016 kapelu opouští jeden ze tří zakládajících členů Pišto a s ním odchází také bubeník Franc, který v kapele působil 6 let a zaskakující kytarista Václav. Zakládají si novou kapelu, kde hrají převážně většinovou tvorbu Yarise a Mejdla.

Do kapely zakázanÝovoce se k Yarisovi vrací kytarista a zpěvák Štěpán Soukup (Mejdlo). Za mikrofon s kytarou přichází posila v podobě Miloše Novotného (Mimi) a za bicí usedá Milan Zúbek (Tra Vis). Společně tak udávají směr dalšího působení kapely a návrat k energičtější muzice.

Po ustálení sestavy a nacvičení repertoáru přichází kapela s obnovenou verzí nejstaršího songu Genocida (2016) s novým zpěvem a prvním videoklipem.

V květnu 2016 kapela vypouští další singl a videoklip z připravované desky s názvem Díky vám! Singlem se stejnojmenným názvem děkuje svým fanouškům za podporu a to, že při ní stáli v nelehkých chvílích na přelomu roku 2015/2016. Oba nové videoklipy velice rychle sbírají zhlédnutí i pozitivní reakce. Pár měsíců od premiér videoklipy nasbíraly statisíce přehrání na YouTube.

V květnu 2016 také startuje klubové/festivalové turné a zakázanÝovoce se plnou parou oddává koncertování.

Na konci září 2016 vydává kapela nové album s názvem Díky vám!, které obsahuje nových 11 písní a již zmíněný remake songu Genocida. V tento den také vyjíždí na turné s kapelou Harlej.

V únoru roku 2017 startuje zakázanÝovoce Díky vám! tour k nové desce (Díky vám!, 2016) a připravuje se na letní festivalovou sezónu, která je více než bohatá. Objeví se například na největším slovenském festivalu TOPFEST, Slavnostech pivovaru Ostravar nebo na festivalu v Přeštěnicích. Na podzim doprovodí zakázanÝovoce slovenskou legendární kapelu Horkýže Slíže na jejich halovém turné a 25 koncertech po celé ČR.

Sestavy kapely[editovat | editovat zdroj]

zakázanÝovoce[editovat | editovat zdroj]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

  • „Hefr“ – bicí, od 2005 do 2009 člen kapely zakázanÝovoce
  • „Áda“ – saxofon, akordeon, od 2005 do 2007 člen kapely zakázanÝovoce

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Videoklip k písni Barová; Youtube.com
  2. Videoklip k písni Irská; Youtube.com

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]