Zakázaný ovoce

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kapela při vystoupení na Masters of Rock; červenec 2010
Mejdlo, zakládající člen kapely zakázanÝovoce a autor písní Alkoholka a Genocida.

zakázanÝovoce je česká (punk) rocková hudební kapela původně ze středočeských Říčan.

Kapela vznikla v roce 2005, kdy natočila první demo obsahující pět skladeb. Všechny tyto skladby se v jiném provedení objevily i na prvním řadovém albu s názvem FunguY!, které vyšlo v roce 2006. Jako singl byla z alba vybrána píseň Barová, ke které byl natočen i klip.[1]

Druhé řadové album Není co řeshit vyšlo v roce 2008 ve vydavatelství Cecek Records, které se specializuje především na punkové kapely. Album obsahuje třináct skladeb a jako singl byla vybrána píseň Irská, ve které se zpívá o lásce k whiskey. K písni byl natočen také klip.[2]

V únoru roku 2010 vydala kapela jako předzvěst nového alba singl Suicide Girl s textem vztahujícím se ke komunitě SuicideGirls. Album Dost už bylo gest vyšlo 4. června 2010 a bylo pokřtěno na festivalu LaFest v pražském klubu Modrá Vopice, kde se role kmotra ujal Sváťa z kapely Totální nasazení.

Během roku 2010 se kapela účastnila soutěže Živák, pořádané agenturou Alfedus music a vysílané na televizní stanicí Public TV. Vítězstvím si zakázanÝovoce zajistilo účast na festivalu Masters of Rock, kde zahajovalo program na vedlejší Coca-cola Stage.

V roce 2011 kapela vystupuje na festivalech Rock For People a na facebooku se schází 6000 fanoušků.

Yaris, zakládající člen kapely, autor mnoha hitů, který působí v kapele po celých 11 let.

V roce 2012 kapela natáčí čtvrté řadové album pod vydavatelstvím Alfedus music s názvem Život se Tě neptá. Produkce se ujal Ecson Waldes ze studia Biotech s pomocí Hynka Tomana z kapely Support Lesbiens. V únoru tentýž rok vyjíždí na své 1. velké tour k nové desce s kapelou Totální nasazení. K CD kapela natočila 3 videoklipy k písním Vem si mě, Nech mě odejít a Groupie. V létě kapela vystupuje na festivalech Rock For People, hlavní stage Masters of Rock, Vysmáté Léto, Basinfire Fest, nebo Strahov Open Air.

V roce 2013 kapela vyjíždí na jarní šňůru s kapelou Totální nasazení k jejich nové desce Oceloví ptáci. V létě kapela objíždí festivaly Votvírák, Benátská Noc, Sázava fest, Natruc nebo slánský Valník a připravuje se na podzimní česko-slovenské tour se slovenskou punk-rockovou partou Zoči Voči. Dne 22. 12. 2013 odehrál s kapelou svůj poslední koncert spoluzakladatel kapely Štěpán "Mejdlo" Soukup. Nahradil ho "Láska".

V závěru roku 2015 se kapela rozdělila na dvě poloviny – dva zakládající členové, baskytarista Yaris spolu se Štěpánem Soukupem se nyní prezentují pod původním jménem zakázanÝovoce. Třetí zakládající člen Pišto společně s kytaristou Láskou (v kapele zakázanÝovoce působící poslední dva roky) a bubeníkem Francem (v kapele zakázanÝovoce působící posledních šest let) se nyní prezentuje pod názvem ukradenýovoce.

Sestavy kapely[editovat | editovat zdroj]

zakázanÝovoce[editovat | editovat zdroj]

Bývalí členové[editovat | editovat zdroj]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Videoklip k písni Barová; Youtube.com
  2. Videoklip k písni Irská; Youtube.com

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]