Za plotem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Za plotem
Původní názevOver the Hedge
Země původuSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Jazykangličtina
Délka83 minut
PředlohaOver the Hedge
NámětMichael Fry
T. Lewis
ScénářLen Blum
Lorne Cameron
David Hoselton
Karey Kirkpatrick
RežieTim Johnson
Karey Kirkpatrick
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleBruce Willis
Garry Shandling
Steve Carell
William Shatner
Wanda Sykesová
Omid Djalili
Nick Nolte
Avril Lavigne
Eugene Levy
Catherine O'Hara
Allison Janney
Thomas Haden Church
ProdukceBonnie Arnold
HudbaRupert Gregson-Williams
StřihJohn K. Carr
Výroba a distribuce
Premiéra19. května 2006
Produkční společnostDreamWorks Animation
DistribuceParamount Pictures
Za plotem na ČSFD
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Za plotem (v anglickém originále Over the Hedge) je počítačem animovaná komedie film z roku 2006. Filmu se režisérsky ujal Tim Johnson a Karey Kirkpatrick a producenty byli Bonnie Arnold a Christian Kubsch. Filmu byl vytvořen ve studiu DreamWorks. Premiéru měl 19. května 2006.

Hlasy postaviček v originále namluvili herci jako Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell, William Shatner, Nick Nolte, Thomas Haden Church, Allison Janney, Eugene Levy, Catherine O'Hara, Avril Lavigne, Omid Djalili, Wanda Sykesová, Nicholas Guest, a Ariel Winter.

Mýval jménem R.J. žije sám bez rodiny a musí bojovat o jídlo, protože brzy znovu začíná zima a bez zásob ji nepřežije. Při hledání jídla narazí na jeskyni medvěda Vincenta, kterému se pokusí ukrást jeho zásoby na zimu. Vincent se ale probudí právě včas, aby viděl, jak R.J. omylem shodí jeho vozík se zásobami přímo pod auto. Pod výhrůžkou smrti jej donutí, aby mu sám nasbíral zásoby nové.

R.J. potom potká skupinku zvířat, skládající se z hyperaktivní veverky Hammyho, drsňácké skunčice Stelly, ježčí rodinky Penny a Loua s rozpustilými trojčaty, vačic Ozzieho a Heather a zodpovědného želváka Verna, která obývá malou paseku a právě probudila ze zimního spánku. Během doby, kdy spala se jejich svět změnil. Jejich domov sousedí s lidskou čtvrtí a odděluje je pouze vysoký živý plot. R.J. je promyšleně získá na svou stranu a navede ke krádežím jídla od lidí. Zvířata v čele s R.J. netuší, že to, co od lidí nakradou následně R.J. odnese medvědovi. Když pak vše nasbírají a zdá se, že mají vyhráno, R.J. vše ukradne a odnese Vincentovi. Mezitím zvířata zajme likvidátor, který je hodlá odvést a zabít. To ale R.J. nedovolí a začne jejich záchrana, při které se krom likvidátora musí zvířátka poprat i s medvědem Vincentem.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Dabing

Další hlasy: Jan Battěk, Rozita Erbanová, Roman Hajlich, Hana Krtičková, Jitka Moučková, Petr Neskusil, Svatopluk Schuller, David Štěpán, Pavel Tesař & Jiří Valšuba

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]