Za plotem

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Za plotem
Původní název Over the Hedge
Země USA
Jazyk angličtina
Délka 83 minut
Námět Michael Fry
T. Lewis
Scénář Len Blum
Lorne Cameron
David Hoselton
Karey Kirkpatrick
Režie Tim Johnson
Karey Kirkpatrick
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Bruce Willis
Garry Shandling
Steve Carell
William Shatner
Wanda Sykes
Omid Djalili
Nick Nolte
Avril Lavigne
Eugene Levy
Catherine O'Hara
Allison Janney
Thomas Haden Church
Produkce Bonnie Arnold
Hudba Rupert Gregson-Williams
Střih John K. Carr
Výroba a distribuce
Premiéra 19. května 2006
Studio DreamWorks Animation
Distribuce Paramount Pictures
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Za plotem (v anglickém originále Over the Hedge) je počítačem animovaná komedie film z roku 2006. Filmu se režisérsky ujal Tim Johnson a Karey Kirkpatrick a producenty byli Bonnie Arnold a Christian Kubsch. Filmu byl vytvořen ve studiu DreamWorks. Premiéru měl 19. května 2006.

Hlasy postaviček v originále namluvili herci jako Bruce Willis, Garry Shandling, Steve Carell, William Shatner, Nick Nolte, Thomas Haden Church, Allison Janney, Eugene Levy, Catherine O'Hara, Avril Lavigne, Omid Djalili, Wanda Sykes, Nicholas Guest, a Ariel Winter.

Mýval RJ žije sám bez rodiny a musí bojovat o jídlo. Jednou se potká s hladovým a obrovským medvědem Vincentem, kterému zanese jeho jídlo pod kola auta při kráděži. Vincent chce aby mu RJ za měsíc vrátil všechno jídlo zpátky a hlavně tam nesmí chybět jeho oblíbené chipsy. Jenomže RJ neví odkud to jídlo sežene. Jednoho dne se RJ potká v lese s přátelskou veverkou Hammym, zapáchajícim skunkem Stellou a z dalšími zvířaty. A taky s jejich vudcem želvou Vernem od kterého se dozví že potřebujou jídlo. RJ se rozhodne využit situaci a tak všechny zvířata navnadí na to aby kradli jídlo v domech. Pak RJ všem prozradí že potřebuje jídlo jen pro jednoho medvěda. Na konec RJ-je vyhostí z rodiny a on se spřátelí s Vernem, který mu bude pomáhat získat jídlo pro Vincenta. Na konec se všichni k nim přidají a budou muset bojovat proti zákeřné ženě Gladys, která neznáší zvířata a likvidátorem, kterého zavolala Gladys aby je zneškodnil a taky proti hladovému medvědovi Vincentovi. Na konec všechno dobře dopadne. Gladys a likvidátora zavřou do vězení a Vincenta odvezou na veterinu. Pak se všichni RJ omluví a přijmou ho do rodiny.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]