Zaútočit první

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zaútočit první
Pův. názevFirst Strike
Číslořada 3
díl 20
PremiéraUSA 5. února 2007
Česko 29. června 2009
Tvorba
ScénářMartin Gero
RežieMartin Wood
Prod. kód320
Hosté
Posloupnost dílů
← Předchozí
Msta
Následující →
Unášeni proudem
Seznam dílů seriálu Hvězdná brána: Atlantida
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Zaútočit první (v anglickém originále First Strike) je 20. epizoda 3. řady sci-fi seriálu Hvězdná brána: Atlantida.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Apollo dorazí na Atlantidu a plk. Abraham Ellis oznámí Dr. Weirové, že Asurané staví lodě s cílem zaútočit na Zemi. Ellis oznámí plán zaútočit na Asuras jadernými zbraněmi. Rodney McKay a Dr. Weirová s misí nesouhlasí. John Sheppard se připojí k misi.

Apollo vstoupí do hyperprostoru a doletí k Asurasu, planetě replikátorů. McKay na rozkaz plk. Ellise spustí platformu Horizon, z níž dopadne na nepřátelské cíle na povrchu planety 6 jaderných hlavic. John Sheppard v maskovaném jumperu zjistí rozsah škod způsobených úderem. Všechny primární a většina sekundárních systémů byla zničena.

Replikátoři v odvetě vyslali satelit (loď) s Hvězdnou branou k Atlantidě. Hvězdná brána se aktivuje a z červí díry je vyslán energetický paprsek, který zasáhne loď Apollo. Satelit však změní polohu a zasáhne planetu, paprsek se pohybuje po oceánu a zasáhne Atlantidu. Město je však chráněno štítem, který zvládne několik dnů odolávat útoku, navěky však energetický paprsek neudrží. McKay vymyslí plán na záchranu, odstíní paprsek meteoritem a pak se pokusí s Atlantidou odletět. Nemají však dostatek energie a tak Sheppard vypíná na chvíli štít. Ve chvíli kdy dochází k jeho nahození projde paprsek replikátorů skrz meteorit a poškodí část Atlantidy a ta se pak ztratí v hyperprostoru.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]