Yoo Young-chul

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
Yoo Young-chul
Narození 18. dubna 1970 (48 let)
Gochang County
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Yoo Young-chul (* 18. dubna 1970) je jihokorejský sériový vrah a kanibal. Přiznal se k vraždám 21 lidí, zejména prostitutek a zámožných starších mužů a byl jihokorejským soudem odsouzen za 20 vražd (jedna mu nebyla připsána pro nedostatek důkazů).

Yoo spálil tři své oběti a zmrzačil nejméně jedenáct dalších předtím. Sdělil, že snědl játra jedné své oběti. Jako motiv pro svoje počínání uvedl nenávist vůči bohatým lidem, ženám a veškeré společnosti. Neprojevil žádnou lítost, nýbrž zdůrazňoval, že si smrt zasloužili.

Vraždy uskutečnil v rozmezí devíti měsíců – od září 2003 do svého zatčení v červenci 2004. 13. prosince 2004 byl odsouzen k trestu smrti. Jeho případ, který způsobil vlnu hrůzy v Jižní Koreji, vyvolal debaty o trestu smrti. Ačkoli tento nebyl zrušen zákonem, bylo moratoriem usneseno, že nebudou vykonávány žádné popravy. Před zatčením Yoo bylo veřejné mínění pro zrušení absolutního trestu, poté se souhlas v rámci populace opět zvýšil. Předseda senátu odůvodnil trest tak, že taková série vražd v Jižní Koreji je zbezprecedentní a představuje velmi závažný trestný čin. Trest smrti pro Yoo byl nevyhnutelný, vzhledem k obrovskému utrpení, které přinesl pozůstalým po obětech i celému národu.

Podle jeho příběhu byl natočen film „Bílé maso".[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Yoo Young-chul na německé Wikipedii.

  1. [1]