Yandere Simulator

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Yandere Simulator
Logo
Logo
VývojářYandere Dev (e)
EngineUnity 2017 (e)
PlatformyMicrosoft Windows (e)
Žánrstealth a akční počítačová hra (e)
Módyhra jednoho hráče (e)
Médiadigitální distribuce (e)
Webové stránkyyanderesimulator.com (e)
Data mohou pocházet z datové položky.

Yandere Simulator je nadcházející romantická hororová akční anime stealth hra, kterou stále (listopad 2018) vyvíjí nezávislý vývojář YandereDev (křestním jménem Alex) a bude publikována prostřednictvím spolupráce se společností tinyBuild, s touto společností započal spolupráci v roce 2017.[1][2] Hra se zabývá posedlostí, již pociťuje hlavní hrdinka zamilovaná školačka Ayano Aishi, také známá pod přezdívkou Yandere-chan. Říká si Yandere, protože chce zlikvidovat všechny, o kterých si myslí, že svádějí její platonickou lásku, kterou ve hře představuje Aishiin spolužák s přezdívkou Senpai.[3] V průběhu deseti týdnů se musí Ayano zbavit deseti různých nápadnic, které také usilují o Senpaiovu lásku.

Děj[editovat | editovat zdroj]

kresba protagonistky Ayano Aishi

Protagonistka Ayano Aishi[4] (tj. Yandere-chan, zkráceně Yan-chan) je japonskou školačkou, která tajně miluje stašího spolužáka Taro Yamada (chlapec) nebo Taeko Yamada (dívka),[5] přezdívaného "Senpai".[6] Na začátku hry si hráč může vybrat pohlaví Senpaie. V průběhu deseti týdnů ve hře, deset[7] ostatních studentek se pokusí vytvořit vztah s Senpaiem, a Yan-chan jim v tom musí zabránit. Děj se odehrává na prestižní škole Akademi High School ve fiktivním městečku Buraza (jap. bratr). Vyučování začíná každý pracovní den v 7:00 a končí v 18:00. Hráč se musí zbavit soupeřky do páteční 18. hodiny, jinak se stihne Senpaiovi svěřit se svou láskou, což vede ke konci hry.

Vzhledem k její yandere povaze může být jejího cíle dosaženo přes rozmanité spektrum likvidačních metod, od mírumilovných (Ayano najde způsob, jak se soupeřky zbavit tak, aby žila dál) až po násilné (Končí soupeřčinou smrtí). V nejaktuálnější verzi jde o:

1. Dohazování, spřátelení, vyloučení a specifické eliminační metody přiřazené ke konkrétní soupeřce

2. Zradu, pomluvy (která lze uskutečnit pomocí školní stránky na sociální síti), vyloučení (vyfocení soupeřky při podezřelé činnost a následné nahlášení zaměstnanci školy), falešného obvinění, únos, zfalšovanou smrt, zabití elektrickým proudem, rozdrcení, otravu, utonutí, upálení, vraždu (ubodání, rozřezání), podnícenou sebevraždou, vraždu a sebevraždu poté, co byla unesená soupeřka dovedena k šílenství mučením.

V průběhu hry Ayano může získat pomoc od špionky, která si říká „Info-chan“, která ji poskytuje zbraně, plány, předměty, a jiné výhody výměnou za fotky kalhotek, informací a vydíracího materiálu. YandereDev zvažuje možnost, že by se v budoucnu k násilné likvidaci soupeřek mohl použít člen Yakuzy. V případě nalezené mrtvoly se volá policie, která dorazí za 5 minut – tuhle dobu musí využít hráč jako poslední šanci k zametení důkazů. Na školu chodí celkem 52 studentů (včetně Yan-chan) a učí v ní 7 učitelek.

Ayano se také musí vyhýbat svědkům při provádění zločinů, jinak je postižena nevýhodou, která může být v rozmezí od zhoršení pověsti, což dělá vůči ní ostatní studenty nedůvěřivé, přes snížení příčetnosti, která odrazuje Senpaie a znemožňuje pečlivé vykonání zločinu, až k okamžitému konci hry.[8] Zavraždění, případně zmizení studentů bude mít za následek snížení "Školní atmosféry", které mění chování studentů a učitelek na podezřívavé a úzkostlivé, což se projeví např. zamykáním šatních skříňek, nebo třesením se učitelek u katedry.[9] Během této doby se může připojit do školních klubů a školní docházkou získávat další schopnosti, např. snadný přístup ke zbraním, zvýšení schopnosti vyhnout se podezření nebo snadný přístup k dalším položkám. Dojde-li např. k vymření velkého množství lidí během krátké doby, škola se uzavře, což znamená konec hry. 

Vývojář definuje současný stav Yandere Simulator jako "zkušební sandboxovou verzi".[10] To znamená, že ne všechny funkce jsou ve hře realizovány. Finální hra bude obsahovat šest režimů:[11] Story mode – základní hra; 1980's mode – prequel k základní hře; Endless mode – nekonečná verze základní hry; Custom mode – přizpůsobitelná verze základní hry; Pose mode – hráči mohou aranžovat postavy; a Mission mode – kde Ayano plní mise pro Info-chan.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

YandereDev (Alex[12]) je nezávislý herní vývojář v Kalifornii, který pracoval v herní vývojářské společnosti tři roky. V dubnu 2014 YandereDev sepsal nápad pro Yandere Simulator na 4chan,[13] , kde dostal mnoho kladných ohlasů, a tak se rozhodl začít vyvíjet.[14] Yandere Simulator si půjčuje prvky ze série video her Persona a Hitman, ale také obsahuje prvky "školní simulace" a další prvky, které se snaží o odlišný herní prožitek. Tvůrce se ze svého života inspiroval příběh rozvodem, který zažil na střední škole.[15][16]

Vývoj hry Yandere Simulator začal roku 2014, kdy YandereDev uvolnil zkušební verzi hry pro účely ladění. Pravidelně vydával aktualizace, které přidávaly nové prvky do hry, jako je například schopnost otravovat, zabíjet elektrickým proudem a topit soupeřky, spřátelit se s ostatními školačkami, mini hry, a další.

1. března 2017 YandereDev oznámil partnerství s tinyBuild, který by mu pomohl s vylepšováním a podporou hry.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Yandere Simulator na anglické Wikipedii.

 1. VINCENT, Brittany. VIDEO: "Yandere Simulator" Puts The Crazy In Your Hands [online]. 15 March 2015 [cit. 2016-01-10]. Dostupné online. (anglicky) 
 2. MAKEDONSKI, Brett. YouTube bans Yandere Simulator anime panty shots, commenters are pissed [online]. ModernMethod, 1 April 2015 [cit. 2016-01-10]. Dostupné online. (anglicky) 
 3. ASHCRAFT, Brian. The Schoolgirl Sim In Which You Kill People [online]. Gizmodo Media Group, 30 March 2015 [cit. 2016-01-10]. Dostupné online. (anglicky) 
 4. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@YanNeppy I think I've settled on "Aishi" as her canon surname. At this point, the "temporary" name, Ayano, has been used by many people.." [online]. 16 November 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 5. Characters - Yandere Simulator [online]. [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 6. PREISTMAN, Chris. Learn How To Get Away With Murder In Yandere Simulator [online]. Curse, Inc., 13 March 2015 [cit. 2016-01-10]. Dostupné online. (anglicky) 
 7. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@From_the_moon_ The final game will feature 10 rivals and last for 10 weeks. One rival per week." [online]. 24 November 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 8. About - Yandere Simulator [online]. [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 9. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@xnooelx When "School Atmosphere" is low (blood and corpses have been discovered, students fear a killer) students will lock their lockers." [online]. 19 August 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 10. This debug sandbox build is not representative of the final game. This build only exists for testing purposes. [online]. Dostupné online. (anglicky) 
 11. Pose Mode and Mission Mode have already been implemented; for the others, see YANDEREDEV. Frequently Asked Questions [online]. [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 12. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@sanloveshorror Well, it's not really a "rumor"; I stated in an interview that my first name is Alex." [online]. 22 October 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 13. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@evangelinaavi17 Yep! Yandere Sim began on 4chan. Most of the game's design & mechanics were suggested by anonymous posters on the /v/ board" [online]. 14 August 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 14. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@LD009 When I pitched the idea for Yandere Simulator, lots of people got very excited about the project. This made me decide to make it real" [online]. 18 August 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 15. YANDEREDEV. YandereDev on Twitter: "@etherealyandere I don't think Yandere-chan should be allowed to disguise herself as another character. Too close to plagiarizing Hitman..." [online]. 11 September 2015 [cit. 2017-06-04]. Dostupné online. (anglicky) 
 16. YANDERE DEV. Let's Examine Persona - Part 1. [s.l.]: [s.n.], 2017-05-04. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]