Xchat.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Xchat.cz je internetový server, který provozuje společnost 42ideas. Tento internetový server je přístupný každému a má několik tisíc uživatelů.

Projekt Xchat začala vyvíjet skupinka studentů Technické univerzity v Liberci v letech 1996/1997. Jako první vznikl webový chat, ke kterému se postupně přidávaly další služba na vlastních doménách (Xmail – freemail, Xforum – diskuzní fóra, Xpress – webmag a další). Ty nebyly součástí převzetí služby Netcenterm a zůstaly na původním projektu (tam chat dál pokračoval na doméne Xtalk).

Je zde několik typů místností a každá má své stálé správce. Místnosti mají různé názvy. Je zde možné vytvořit svůj nick a profil s veškerými údaji a poté zde vkládat své fotky, které potom můžou ostatní uživatelé hodnotit v Xchat duelu. Uživatel si může na výběr z několika stovek smajlíků a může si nastavit jakoukoliv zeď v chatovací místnosti. Xchat má i své TOP uživatele s nejvíce hodinami strávenými na diskuzním fóru a ty jsou také certifikováni. Certifikace se provádí pro ověření dané osoby. Je zde také služba modré hvězdičky, která je zpoplatněná a uživatel díky ní má více možností a výhod ve svém profilu.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]