Wolfgang Hohlbein

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Wolfgang Hohlbein
Hohlbein Wolfgang Autor floersheim main 290607.jpg
Narození 15. srpna 1953 (65 let)
Výmar
Povolání spisovatel, autor sci-fi a aktivní autor
Žánr fantasy, horor a science fiction
Významná díla Der Hexer von Salem
Am Abgrund
Magic Moon
Manžel(ka) Heike Hohlbein
Děti Rebecca Hohlbein
Web oficiální stránka
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Wolfgang Hohlbein (* 15. srpna 1953 Výmar, Durynsko) je německý spisovatel sci-fi, fantasy a hororu fiction, který žije v blízkosti Neuss v Severním Porýní-Vestfálsku. Jeho manželka, Heike, je také spisovatelka a se svým manželem často spolupracuje. Wolfgang a Heike spolu mají dceru Rebeccu, která se rovněž věnuje psaní románů, v Česku vyšlo její dílo Vzhůru k nebesům.

Biografie[editovat | editovat zdroj]

Patří mezi nejčtenější německé autory současnosti. S psaním povídek začal již ve věku patnácti let. Spolu s manželkou napsal román Märchenmond (česky "Kouzelný měsíc"). S tímto dílem se zúčastnili literární soutěže, kterou vyhráli a román se stal během poměrně krátké doby bestsellerem.

V současné době má na svém kontě více než dvěstě knih, z nichž značná část byla přeložena i do jiných jazyků (mimo jiné i do češtiny). I přes tyto úspěchy byl až v roce 2006 prvním dílem přeloženým do angličtiny román Märchenmond a publikován ve Spojených státech amerických. Sám tvrdí, že Hagen von Tronje (adaptace germánské legendy) je jeho vlastním nejoblíbenějším dílem. Patří mezi autory, jehož díla vyšla i v České republice. Zatím posledními díly, které se dostaly na český trh jsou dva díly trilogie Letopisy Elfů a tři díly z legendy o pokladu Nibelungů.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]