Wimbledon 2011 – smíšená čtyřhra

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Související informace naleznete také v článku Wimbledon 2011.
Wimbledon 2011
Vítězové: Rakousko Jürgen Melzer
Česko Iveta Benešová
Finalisté: Indie Mahesh Bhupathi
Rusko Jelena Vesninová
Výsledek: 6–3, 6–2
Soutěže
mužská dvouhramužská čtyřhra
ženská dvouhraženská čtyřhra
smíšená čtyřhra
Wimbledon
mužská čtyřhra
2010 ◄◄ 2011 ►► 2012
Grand Slam 2011
mužská čtyřhra
Australian OpenFrench Open
 WimbledonUS Open

Obhájcem titulu byl čtrnáctý nasazený indicko-zimbabwský pár Leander Paes a Cara Blacková, který ve čtvrtfinále vypadl s kanadsko-tchajwanskou osmou nasazenou dvojicí Daniel Nestor a Čan Jung-žan.

Vítězem se stal devátý nasazený rakousko-český pár Jürgen Melzer a Iveta Benešová, který ve finále zdolal čtvrtou dvojici turnaje Mahesh Bhupathi a Jelena Vesninová.

Nasazené páry[editovat | editovat zdroj]

Všechny nasazené páry měly v prvním kole volný los.

  1. USA Bob Bryan / USA Liezel Huberová (čtvrtfinále, odstoupili)
  2. Bělorusko Max Mirnyj / Kazachstán Jaroslava Švedovová (2. kolo)
  3. Srbsko Nenad Zimonjić / Slovinsko Katarina Srebotniková (3. kolo, odstoupili)
  4. Indie Mahesh Bhupathi / Rusko Jelena Vesninová (finále)
  5. Pákistán Ajsám Kúreší / Česko Květa Peschkeová (2. kolo)
  6. Indie Rohan Bopanna / Indie Sania Mirzaová (čtvrtfinále)
  7. Německo Philipp Petzschner / Česko Barbora Záhlavová-Strýcová (2. kolo)
  8. Kanada Daniel Nestor / Čínská Tchaj-pej Čan Jung-žan (semifinále)
  9. Rakousko Jürgen Melzer / Česko Iveta Benešová (vítězové)
  10. Belgie Dick Norman / USA Lisa Raymondová (2. kolo)
  11. Bahamy Mark Knowles / Rusko Naděžda Petrovová (3. kolo)
  12. Itálie Daniele Bracciali / Itálie Flavia Pennettaová (odstoupili)
  13. Česko František Čermák / Česko Lucie Hradecká (2. kolo)
  14. Indie Leander Paes / Zimbabwe Cara Blacková (čtvrtfinále)
  15. Izrael Andy Ram / USA Meghann Shaughnessyová (3. kolo)
  16. Španělsko David Marrero / Česko Andrea Hlaváčková (2. kolo)

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
  1  USA Bob Bryan
 USA Liezel Huberová
       
9  Rakousko Jürgen Melzer
 Česko Iveta Benešová
w/o      
  9  Rakousko Jürgen Melzer
 Česko Iveta Benešová
6 6    
  8  Kanada Daniel Nestor
 Čínská Tchaj-pej Čan Jung-žan
4 4    
14  Indie Leander Paes
 Zimbabwe Cara Blacková
3 2  
  8  Kanada Daniel Nestor
 Čínská Tchaj-pej Čan Jung-žan
6 6    
    9  Rakousko Jürgen Melzer
 Česko Iveta Benešová
6 6  
  4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rusko Jelena Vesninová
3 2  
     Izrael Jonatan Erlich
 Izrael Šachar Pe'erová
4 1    
4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rusko Jelena Vesninová
6 6    
4  Indie Mahesh Bhupathi
 Rusko Jelena Vesninová
6 3 7
     Austrálie Paul Hanley
 Čínská Tchaj-pej Sie Su-wej
2 6 5  
6  Indie Rohan Bopanna
 Indie Sania Mirzaová
6 2 2
     Austrálie Paul Hanley
 Čínská Tchaj-pej Sie Su-wej
1 6 6  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               1  USA B Bryan
 USA L Huber
6 6    
   Německo C Kas
 Čínská Tchaj-pej Ťia-ž. Čuang
4 7 4      USA S Lipsky
 Austrálie C Dellacqua
4 1    
   USA S Lipsky
 Austrálie C Dellacqua
6 5 6       1  USA B Bryan
 USA L Huber
6 6    
   Španělsko F López
 Německo A Petkovic
6 6            Španělsko F López
 Německo A Petkovic
4 4    
   Curaçao J-J Rojer
 USA A Spears
3 4          Španělsko F López
 Německo A Petkovic
77 6  
             16  Španělsko D Marrero
 Česko A Hlaváčková
62 4    
                 1  USA B Bryan
 USA L Huber
     
                 9  Rakousko J Melzer
 Česko I Benešová
w/o    
               9  Rakousko J Melzer
 Česko I Benešová
6 6    
WC  Spojené království J Marray
 Spojené království A Keothavong
6 4 6      Itálie A Seppi
 Itálie A Brianti
4 3    
   Itálie A Seppi
 Itálie A Brianti
3 6 8       9  Rakousko J Melzer
 Česko I Benešová
6 6  
   USA R Ram
 Rumunsko A Dulgheru
6 6            USA R Ram
 Rumunsko A Dulgheru
4 3    
   Mexiko S González
 Kanada R Marino
3 4          USA R Ram
 Rumunsko A Dulgheru
6 7  
             7  Německo P Petzschner
 Česko B Záhlavová-Strýcová
2 5    
            

2. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               3  Srbsko N Zimonjić
 Slovinsko K Srebotnik
6 6    
WC  Spojené království R Hutchins
 Spojené království H Watson
65 6 8   WC  Spojené království R Hutchins
 Spojené království H Watson
4 4    
   Brazílie M Melo
 Austrálie R Stubbs
77 3 6       3  Srbsko N Zimonjić
 Slovinsko K Srebotnik
       
Alt  Nizozemsko R Wassen
 Polsko A Rosolska
1           14  Indie L Paes
 Zimbabwe C Black
w/o      
   Jihoafrická republika W Moodie
 USA R Kops-Jones
2r         Alt  Nizozemsko R Wassen
 Polsko A Rosolska
1 4  
             14  Indie L Paes
 Zimbabwe C Black
6 6    
                 14  Indie L Paes
 Zimbabwe C Black
3 2  
                 8  Kanada D Nestor
 Čínská Tchaj-pej Jung-žan Čan
6 6  
               11  Bahamy M Knowles
 Rusko N Petrova
7 6    
WC  Spojené království J Delgado
 Spojené království M South
6       WC  Spojené království J Delgado
 Spojené království M South
5 4    
Alt  Argentina C Berlocq
 Rusko M Kondratěva
2r           11  Bahamy M Knowles
 Rusko N Petrova
66 2  
   Austrálie A Fisher
 Jihoafrická republika N Grandin
6 6         8  Kanada D Nestor
 Čínská Tchaj-pej Jung-žan Čan
78 6    
   Polsko M Matkowski
 Polsko K Jans
4 2          Austrálie A Fisher
 Jihoafrická republika N Grandin
2 3  
             8  Kanada D Nestor
 Čínská Tchaj-pej Jung-žan Čan
6 6    
            

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

3. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               5  Pákistán A Kúreší
 Česko K Peschke
3 1    
   Slovensko I Zelenay
 Česko V Uhlířová
3 61        Izrael J Erlich
 Izrael Š Peer
6 6    
   Izrael J Erlich
 Izrael Š Peer
6 77            'Izrael J Erlich
 Izrael Š Peer
6 7    
   Španělsko M López
 Španělsko A Parra Santonja
610 6 4       WC  Spojené království C Fleming
 Spojené království J Rae
4 5    
WC  Spojené království C Fleming
 Spojené království J Rae
712 1 6     WC  Spojené království C Fleming
 Spojené království J Rae
6 3 6
             10  Belgie D Norman
 USA L Raymond
4 6 4  
                    Izrael J Erlich
 Izrael Š Peer
4 1  
                 4  Indie M Bhupathi
 Rusko J Vesnina
6 6  
               13  Česko F Čermák
 Česko L Hradecká
2 1    
   USA M Bryan
 Austrálie S Stosur
4 6 3      USA E Butorac
 Bělorusko O Govorcova
6 6    
   USA E Butorac
 Bělorusko O Govorcova
6 3 6          USA E Butorac
 Bělorusko O Govorcova
2 67  
   Austrálie S Huss
 Austrálie A Rodionova
3 77 7       4  Indie M Bhupathi
 Rusko J Vesnina
6 79    
   Německo A Waske
 Německo J Wöhr
6 63 5        Austrálie S Huss
 Austrálie A Rodionova
2 63  
             4  Indie M Bhupathi
 Rusko J Vesnina
6 77    
            

4. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
            
               6  Indie R Bopanna
 Indie S Mirza
77 6    
   Rusko I Andrejev
 Rusko M Kirilenko
66 3        Spojené království J Murray
 Austrálie J Gajdošová
65 2    
   Spojené království J Murray
 Austrálie J Gajdošová
78 6         6  Indie R Bopanna
 Indie S Mirza
6 6    
   Brazílie B Soares
 Rusko J Makarova
4 4         Alt  Česko M Damm
 Česko R Voráčová
3 0    
   Argentina E Schwank
 Rusko A Kudrjavceva
6 6          Argentina E Schwank
 Rusko A Kudrjavceva
77 65 3
             Alt  Česko M Damm
 Česko R Voráčová
63 77 6  
                 6  Indie R Bopanna
 Indie S Mirza
6 2 2
                    Austrálie P Hanley
 Čínská Tchaj-pej S-w Sieová
1 6 6
               15  Izrael A Ram
 USA M Shaughnessy
6 6    
   Německo D Brown
 USA V King
66 6 4   WC  Spojené království K Skupski
 Spojené království E Baltacha
4 4    
WC  Spojené království K Skupski
 Spojené království E Baltacha
78 4 6       15  Izrael A Ram
 USA M Shaughnessy
64 63  
   Austrálie P Hanley
 Čínská Tchaj-pej S-w Sieová
6 6            Austrálie P Hanley
 Čínská Tchaj-pej S-w Sieová
77 77    
   Kolumbie JS Cabal
 Slovinsko P Hercog
1 2          Austrálie P Hanley
 Čínská Tchaj-pej S-w Sieová
6 5 6
             2  Bělorusko M Mirnyj
 Kazachstán J Švedova
4 7 4  
            

Reference[editovat | editovat zdroj]