Willy Puchner

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Willy Puchner
Willy Puchner
Willy Puchner
Narození 15. března 1952 (69 let)
Mistelbach an der Zaya
Alma mater Vídeňská univerzita
Povolání fotograf, ilustrátor, spisovatel a malíř
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Poštovní známky na návrh W. Puchnera

Willy Puchner (* 15. března 1952 v rakouském Mistelbachu) je rakouský fotograf, umělec, grafik a výtvarník.

Život[editovat | editovat zdroj]

Willy Puchner vyrůstal v dolních Rakousech v Mistelbach an der Zaya. V letech 19671974 navštěvoval Vyšší fotografickou školu ve Vídni, obor fotografie. Potom na této škole dva roky vyučoval. Od roku 1978 působil jako fotograf, grafik, umělec a autor na volné noze. Od roku 1983 do 1988 studoval filozofii publicistiku, dějiny a sociologii. V roce 1988 ukončil studium diplomovou prací ze sociální filozofie nazvanou „O soukromé fotografii“.

Od roku 1989 pravidelně spolupracuje s „Wiener Zeitung“. Známým se stal Willy Puchner Projektem „Touha tučňáků“. Čtyři roky cestoval se svými figurami tučňáků Joe & Sally z polystyrénu na místa svých i našich tužeb: k moři i na poušť, do New Yorku, Sydney, Pekingu a Paříže, do Benátek, Tokia, Honolulu a Káhiry, aby je tam zvěčnil. Očima tučňáků objevuje známá, tisíckrát zobrazená místa. Freddy Langer psal o tomto projektu ve Frankfurter Allgemeine Zeitung: „Nechal je pózovat před známými památkami, jakoby se jednalo o turisty, a fotografoval je. Tak vytvořil snad nejkrásnější album z cest dvacátého století“: “Touha tučňáků“ .(FAZ z 8.3.2001)

Willy Puchner pracoval hodně se starými lidmi, tak vznikly projekty „90letí”, „Dialog se stářím“, „100letí“ , „Životní osudy a fotografie“ a „Láska ve stáří“.

Výstavy[editovat | editovat zdroj]

Dílo[editovat | editovat zdroj]

Publikace v Časopisech[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Internetové stránky[editovat | editovat zdroj]