Wikipedistka:MAKY.OREL

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

MAKY.OREL z počátku hlavně příležitostná překladatelka článků o (nejen) popové hudbě a jejích autorech z angličtiny. V současnosti vystudovaný pedagog a zoolog, alma mater Jihočeská univerzita. Píše články na pestrá témata a nejraději ta přímo chybějící požadovaná, nebo ráda doplní náhodný zajímavý pahýl - o jídle, módě, zvláštních lidech, přírodě a pak dalších věcech, o kterých ještě neví. Snaží se občas dělat pořádek v kategorizaci a obsahu článků o vzdělávání, doplňuje články o živých tvorech všech druhů a kultivuje články o hudebnících trpících nálety nezletilých fanoušků. Využívá víc než bohatých zkušeností práce s odbornou literaturou hlavně v boji s pseudovědou a neozdrojovanými lidovými pověrami.

Není neomylná, ale umí si po sobě chyby i opravit, takže občas edituje jeden článek víckrát, za což se zcela upřímně omlouvá předem. Nadšeně přispívá i na Wikimedia Commons (častěji však na Pixabay), kde realizovala digitalizaci sbírky lidských kostí katedry Biologie a environmentálních studií Pedf UK a její publikaci pod volnou licencí.

Příspěvky[editovat | editovat zdroj]

Vytvořeno/Přeloženo[editovat | editovat zdroj]

Hudba

Alba

Organismy/zvěř

Chemie/geologie/přírodní vědy

Ostatní

Významné úpravy[editovat | editovat zdroj]

Úpravy nad 3000 znaků.

Pracovní příležitosti[editovat | editovat zdroj]

Kam za zábavou[editovat | editovat zdroj]

Šablony[editovat | editovat zdroj]

Nástroje[editovat | editovat zdroj]

Analýza zobrazení (stats) - https://pageviews.wmcloud.org/?project=cs.wikipedia.org&platform=all-access&agent=user&redirects=0&range=latest-90&pages=Ko%C4%8Dka_dom%C3%A1c%C3%AD%7CPes_dom%C3%A1c%C3%AD

Nahrávání videí - https://tools.wmflabs.org/video2commons/