Wikipedista:Polda18

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Babylon – informace o uživateli
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
en-2 This user has intermediate knowledge of English.
Wikipedisté podle jazyka

Vítejte na mé uživatelské stránce.

Polda je moje přezdívka vytvořená spolužáky ze základní školy,
18 je náhodně vybrané číslo.
Jméno mé je Marek Poláček.

Věnuji se počítačové grafice a hrám, znovu zkouším i programovat.
Úspěšně jsem odmaturoval na Střední průmyslové škole v Ústí nad Labem, obor Automatizace. Věnuju se také mým osobním zájmům týkající se her Quake III Arena a Minecraft.
Nyní jsem studentem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, obor Mobilní technologie.


Nálepky
Základní informace
Vy-0 Tento uživatel dává přednost tykání.
Cholerik Uživatel je mírně cholerický.
Logo Wikipedie Od wikinarození tohoto uživatele uplynulo 10 let a 236 dní.
cs Tento uživatel mluví česky.
Tito uživatelé mluví česky.
en This user can speak English.
Tito uživatelé mluví anglicky.
Česko Tento uživatel pochází z Česka.
Usti znak.gif Tento uživatel žije v Ústí nad Labem.
Nekuřák
Uživatel je nekuřák.
Zájmy
GtkRadiant Uživatel tvoří nové mapy do her Quake III ArenaQuake Live.
Minecraft Uživatel hraje a staví ve hře Minecraft.
Logo PHP
Uživatel se zajímá o PHP programování.
Logo WordPressu
Uživatel používá WordPress na svých stránkách.
Simpsonovi
Uživatel je fanouškem seriálu Simpsonovi.
Quake III Arena
Uživatel je členem komunity hráčů hry Quake III Arena.
Vlajka Británie
Uživatel sleduje filmy a seriály v angličtině.
Geocaching
Uživatel se věnuje Geocachingu.
Názory a vyznání
Ateista
Uživatel je ateista.
Nechci euro
Uživatel je proti zavedení eura místo koruny.
Nechci EU
Uživatel je pro vystoupení z EU.
Účast na wikiprojektech
Rosetta Stone.jpg
Tento uživatel je účastník
WikiProjektu Překlad
Další informace…

Sázka s vandalem[editovat | editovat zdroj]

Nedávno mě na mé diskusní stránce kontaktoval dlouhodobý vandal a vyzval mne k duelu ve hře Quake III Arena. Říká si „Postrach Wikipedie“ (avšak registrovaným wikipedistou není). Výzvu jsem přijal, nutno podotknout, že bez většího očekávání, neb pro mne osobně se nejedná o zásadní věc, nýbrž o pouhou zábavu. Vsadili jsme se o 5 her, že kdo prohraje, splní svůj díl. Pokud bych vyhrál já (jakožto „reprezentant české Wikipedie“ dle jeho slov), on se zavázal nadobro přestat vandalizovat Wikipedii. Naproti tomu pokud by vyhrál on, mám na své uživatelské stránce vyjádřit pokoru a uznat jeho výhru. Nakonec jsme odehráli jen 3 hry, které Postrach všechny vyhrál. Další dvě už by ztrácely na významu (třebaže bych si je přeci jen ještě rád zahrál, jen tak pro zábavu).

Tímto ti tedy uznávám výhru ve hře a smekám pomyslný klobouk za tvé výborné reakční schopnosti. Sezónní hráč, který to hraje jen tak příležitostně, jako jsem já, má těžko šanci. :-D Ale musím tě varovat. Třebaže jsi vyhrál a nemusíš tím pádem splnit svůj slib, neznamená to, že tvé konání zůstane bez trestu. Nadále budeš pod drobnohledem správců a pokud bude třeba, budeš zablokován. Já ti hlavně přeju, abys konečně dostal rozum a aby ti došlo, že to, co děláš, nemá význam.

Celý zápas jsem streamoval na svém Twitch kanále. Záznam ze streamu lze najít na YouTube, odkaz naleznete v sekci EO. --26. 2. 2022, 00:05 (CET)

Diskuse[editovat | editovat zdroj]

Něco mi chcete? Napište zde. Jestli chci já něco Vám, napíšu na Vaši diskusi.
Jestliže jste ještě tak neučinili, před psaním do diskuse si, prosím, přečtěte, k čemu diskusní stránka slouží a jak se na Wikipedii chovat. Opakované osobní útoky budu hlásit u správců.

Komentáře budu nyní navíc podepisovat touto wikiznačkou: Polda18 Její význam je čistě dekorativní ☺ — 17. 2. 2014, 15:54 (UTC)
Wikiznačka již není využívána, nicméně je na ní stále odkazováno a mazat ji ještě nebudu. Značka se stala logem pro mé osobní stránky věnující se hře Quake III Arena. Odkaz v sekci EO.

Moje podstránky[editovat | editovat zdroj]

  • Pískoviště – zde vyvíjím články (vývoj nových článků nebo rozsáhlých editací). Úpravy jsou veřejně přístupné a otevřené k návrhům na vylepšení. Zde především tvořím nové články, které překládám z cizojazyčných mutací.
  • Moje potřeby na Wikipedii – Co bych měl dodělat a udělat zde na české Wikipedii. (Úkolníček)
  • Experimenty s uživatelskou stránkou – Zkoušky formátování HTML a Wiki na kopii této stránky. (Stránka se ruší)
  • Experimenty se šablonami – Zkouška formátování šablon
  • Jsem pryč – Šablona pro turisty ☺
  • Poznámky – Moje poznámky do budoucna…
  • Experimenty s ISBN – Zkouška dostupnosti knih přes identifikační číslo ISBN
  • BOT Sandbox – Zde si hraju se šablonami diskusních vláken budoucího bota :-)
  • Programová výbava – Stránka pro každého zvědavce, kde se vyzpovídávám s mou programovou výbavou také pro účely Wikipedie. Nechybí ani mé vlastní programovací projekty :-)
  • Vývoj šablony zrušen – Uživatelská šablona, kterou používám pro zrušené vyvíjené šablony.

Podstránky jsou inspirovány od ostatních uživatelů, úkolníček si myslím, že je dost užitečný, co se týče mé zapomětlivosti ☺
Pískoviště je experimentální podstránka, na které zkouším kompletní editaci skutečných článků zde na Wikipedii, které pak ve finále přenesu na místo určení.
Moje potřeby na Wikipedii jsou jakýmsi Wikiúkolníčkem, do kterého si píšu, na co bych na Wikipedii neměl zapomenout.
Experimenty s uživatelskou stránkou byla podstránka, na které jsem zkoušel různé formátování, ať už HTML nebo Wiki s textem mé hlavní uživatelské stránky. Mimo jiné jsem zde experimentoval i s nálepkami. (Přepsáno do minulého času, stránka je zrušena)
Experimenty se šablonami je podstránka, na které zkouším různé formátování šablon, zatím nefunkčních :)
Jsem pryč je šablona, která je dostupná pro všechny, kteří jedou někam pryč a nemohou si s sebou vzít připojení k Internetu nebo dokonce počítač. Dbejte pokynů na stránce šablony pod vkládaným textem…
Poznámky obsahují odkazy na wikičlánky nebo externí internetové stránky s krátkým popisem, k čemu je potřebuji.
Experimenty s ISBN je postránka se seznamem knih, u kterých je potřeba zjistit, zda je lze stále ještě sehnat v knihovnách či knihkupectví. Jednoduše kontroluje dostupnost knih podle ISBN čísla.
BOT Sandbox je podstránka s rozcestníkem na skupiny šablon pro mého budoucího bota. Je možné, že z realizace nového bota sejde, v tom případě platnost podstránky propadá.
Programová výbava je především souhrn programů, které používám také pro editaci Wikipedie, a mých vlastních programů speciálně pro účely Wikipedie (těch moc není a ani nebude). Mé vlastní programy uvedené na této stránce jsou k dispozici volně ke stažení, ale s velmi jasně vymezenými pravidly používání. Se šířením souhlasím, pokud šiřitel uvede původního autora a kde je program původně ke stažení.
Vývoj šablony zrušen je má uživatelská šablona, která oznamuje, že vývoj šablony byl zrušen a nebude nadále pokračovat. Vždy je uveden důvod, někdy může být uvedena i poznámka. Šablona je k dispozici všem k využití.

Moje úpravy[editovat | editovat zdroj]

Tady je seznam mých významnějších editací. Opravy překlepů, formulace a typografie nepovažuju za významnou editaci. Naopak rozšíření článků a rozsáhlejší editace infoboxů a referencí považuju za dost významné zde uvést. Kompletní přepisy původních verzí článků jsou velmi významným zásahem a tady si zaslouží své místo. Veškeré editace můžete sledovat na speciální stránce.

Další budou přibývat…

Články, které jsem založil[editovat | editovat zdroj]

Tady je seznam článků, které jsem založil. První verze se nemusí shodovat s aktuální verzí. Vždyť každý může editovat, jak se mu zlíbí, byť jen opraví překlepy nebo změní části článku či článek celý.

Další budou přibývat…

Moje fotky[editovat | editovat zdroj]

Tady jsou moje fotky, které jsem pořídil převážně v přírodě. Jejich výčet je uveden ve formě galerie.

Něco o mně[editovat | editovat zdroj]

Pocházím a bydlím v Ústí nad Labem.

Dalšími zájmy by bylo fotografování (některé mé fotky najdete zde v galerii, k dispozici jsou i na Commons), level design, webdesign, 3D modelování a karetní hry. Na Wikipedii zatím funguju jako občasný překladatel z cizojazyčných verzí, ale rád bych přispěl i v oblasti zájmů svými vlastními znalostmi a s použitím referencí jinde v literatuře a na internetu. Jsem studentem, začínám působit na YouTube a Twitchi.

Kulturní koutek[editovat | editovat zdroj]

Narozen v roce 1996 jsem neměl šanci poznat tu dobu minulou propagovanou jako dobu politických vězňů a nesvobody, upřímě je mi to jedno. To krásné na této době se skrývá v hudbě a ve filmu. Populární hudba měla největší rozkvět právě v tzv. zlaté éře, je to již nejméně dvacet let, nejvíce padesát, stále se tato hudba hraje a je stále oblíbená. Filmy mám nejraději ty české, komediální ze 70. a 80. let, ovšem i mezi zahraničními se najdou skvělé klenoty.

Oldies Goldies[editovat | editovat zdroj]

Nebudu sem psát celý seznam mých oblíbených singlů, to by bylo moc dlouhé čtení, navíc sám si nepamatuju jejich přesné názvy a u více jak půlky neexistuje na Wikipedii jejich vlastní článek. Raději napíšu seznam mých oblíbených kapel a interpretů, kam napíšu ty moje neoblíbenější skladby od nich (seřazení je náhodné, nikoliv podle oblíbenosti):

Stříbrné plátno[editovat | editovat zdroj]

Jako správný fanoušek mám i své oblíbené filmy. Kromě tech kýčovitých, které zná každý, sem spíše napíšu ty, které zas až tak známé nejsou (řazení je opět náhodné):

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Quake III Arena

Minecraft

Ostatní odkazy

Odkazy na videa

Wikimedia Foundation
Toto je osobní stránka uživatele Wikipedie.

Nejedná se o encyklopedický článek. Pokud tuto stránku vidíte na jiném serveru než na Wikipedii, pravděpodobně se jedná o kopii Wikipedie. Uvědomte si, že si prohlížíte neaktuální kopii a uživatel, kterému tato stránka patří, zřejmě nemá s tímto serverem žádné vztahy. Originál uživatelské stránky najdete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Polda18.