Wikipedista:Polda18

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Babylon – informace o uživateli
cs-N Tento uživatel je rodilý mluvčí češtiny.
en-2 This user has intermediate knowledge of English.
Wikipedisté podle jazyka

Vítejte na mé stránce.
Polda je moje přezdívka vytvořená spolužáky ze základní školy,
18 je náhodně vybrané číslo.
Jméno mé je Marek Poláček.

Věnuji se počítačové grafice a hrám, znovu zkouším i programovat.
Úspěšně jsem odmaturoval na Střední průmyslové škole v Ústí nad Labem, obor Automatizace. Věnuju se také mým osobním zájmům týkající se hry Quake III Arena. Tvořím vlastní herní prostředí do hry.
Nyní jsem studentem Vysoké školy báňské – Technické univerzity v Ostravě, obor Aplikovaná elektronika.


Moje nálepky
Základní informace
96 Uživatel je ročník 1996.
Ty Uživateli nevadí tykání.
Cholerik Uživatel je mírně cholerický.
Zájmy
GtkRadiant Uživatel tvoří nové mapy do hry Quake III Arena.
Minecraft Uživatel hraje a staví ve hře Minecraft.
Logo Dropboxu
Uživatel používá Dropbox a jiné cloud služby.
Logo PHP
Uživatel se zajímá o PHP programování.
Logo WordPressu
Uživatel používá WordPress na svých stránkách.
Simpsonovi
Uživatel je fanouškem seriálu Simpsonovi.
Quake III Arena
Uživatel je členem komunity hráčů hry Quake III Arena.
Vlajka Británie
Uživatel sleduje filmy a seriály v angličtině.
Názory a vyznání
Ateista
Uživatel je částečný ateista.
Nechci euro
Uživatel je proti zavedení eura místo koruny.
Nechci EU
Uživatel je pro vystoupení z EU.
Nechci gaunery
Uživateli vadí zaplevelování republiky cizinci, kteří nehodlají respektovat české zákony.
Další informace…

Diskuse[editovat | editovat zdroj]

Něco mi chcete? Napište zde. Jestli chci já něco Vám, napíšu na Vaši diskusi.
Jestliže jste ještě tak neučinili, před psaním do diskuse si, prosím, přečtěte, k čemu diskusní stránka slouží a jak se na Wikipedii chovat. Opakované osobní útoky budu hlásit u správců.

Komentáře budu nyní navíc podepisovat touto wikiznačkou: Polda18 Její význam je čistě dekorativní ☺ — 17. 2. 2014, 15:54 (UTC)
Wikiznačka již není využívána, nicméně je na ní stále odkazováno a mazat ji ještě nebudu. Značka se stala logem pro mé osobní stránky věnující se hře Quake III Arena. Odkaz v sekci EO.

Moje podstránky[editovat | editovat zdroj]

  • Pískoviště – zde vyvíjím články (vývoj nových článků nebo rozsáhlých editací). Úpravy jsou veřejně přístupné a otevřené k návrhům na vylepšení. Zde především tvořím nové články, které překládám z cizojazyčných mutací.
  • Moje potřeby na Wikipedii – Co bych měl dodělat a udělat zde na české Wikipedii. (Úkolníček)
  • Experimenty s uživatelskou stránkou – Zkoušky formátování HTML a Wiki na kopii této stránky. (Stránka se ruší)
  • Experimenty se šablonami – Zkouška formátování šablon
  • Jsem pryč – Šablona pro turisty ☺
  • Poznámky – Moje poznámky do budoucna…
  • Experimenty s ISBN – Zkouška dostupnosti knih přes identifikační číslo ISBN
  • BOT Sandbox – Zde si hraju se šablonami diskusních vláken budoucího bota :-)
  • Programová výbava – Stránka pro každého zvědavce, kde se vyzpovídávám s mou programovou výbavou také pro účely Wikipedie. Nechybí ani mé vlastní programovací projekty :-)

Podstránky jsou inspirovány od ostatních uživatelů, úkolníček si myslím, že je dost užitečný, co se týče mé zapomětlivosti ☺
Pískoviště je experimentální podstránka, na které zkouším kompletní editaci skutečných článků zde na Wikipedii, které pak ve finále přenesu na místo určení.
Moje potřeby na Wikipedii jsou jakýmsi Wikiúkolníčkem, do kterého si píšu, na co bych na Wikipedii neměl zapomenout.
Experimenty s uživatelskou stránkou byla podstránka, na které jsem zkoušel různé formátování, ať už HTML nebo Wiki s textem mé hlavní uživatelské stránky. Mimo jiné jsem zde experimentoval i s nálepkami. (Přepsáno do minulého času, stránka je zrušena)
Experimenty se šablonami je podstránka, na které zkouším různé formátování šablon, zatím nefunkčních :)
Jsem pryč je šablona, která je dostupná pro všechny, kteří jedou někam pryč a nemohou si s sebou vzít připojení k Internetu nebo dokonce počítač. Dbejte pokynů na stránce šablony pod vkládaným textem…
Poznámky obsahují odkazy na wikičlánky nebo externí internetové stránky s krátkým popisem, k čemu je potřebuji.
Experimenty s ISBN je postránka se seznamem knih, u kterých je potřeba zjistit, zda je lze stále ještě sehnat v knihovnách či knihkupectví. Jednoduše kontroluje dostupnost knih podle ISBN čísla.
BOT Sandbox je podstránka s rozcestníkem na skupiny šablon pro mého budoucího bota. Je možné, že z realizace nového bota sejde, v tom případě platnost podstránky propadá.
Programová výbava je především souhrn programů, které používám také pro editaci Wikipedie, a mých vlastních programů speciálně pro účely Wikipedie (těch moc není a ani nebude). Mé vlastní programy uvedené na této stránce jsou k dispozici volně ke stažení, ale s velmi jasně vymezenými pravidly používání. Se šířením souhlasím, pokud šiřitel uvede původního autora a kde je program původně ke stažení.

Moje úpravy[editovat | editovat zdroj]

Tady je seznam mých významnějších editací. Opravy překlepů, formulace a typografie nepovažuju za významnou editaci. Naopak rozšíření článků a rozsáhlejší editace infoboxů a referencí považuju za dost významné zde uvést. Kompletní přepisy původních verzí článků jsou velmi významným zásahem a tady si zaslouží své místo. Veškeré editace můžete sledovat na speciální stránce.

Další budou přibývat…

Články, které jsem založil[editovat | editovat zdroj]

Tady je seznam článků, které jsem založil. První verze se nemusí shodovat s aktuální verzí. Vždyť každý může editovat, jak se mu zlíbí, byť jen opraví překlepy nebo změní části článku či článek celý.

Další budou přibývat…

Moje fotky[editovat | editovat zdroj]

Tady jsou moje fotky, které jsem pořídil převážně v přírodě. Jejich výčet je uveden ve formě galerie.

Něco o mně[editovat | editovat zdroj]

Pocházím a bydlím v Ústí nad Labem.

Dalšími zájmy by bylo fotografování (některé mé fotky najdete zde v galerii, k dispozici jsou i na Commons), level design, webdesign, 3D modelování a karetní hry. Chtěl bych najít uplatnění v oblasti elektroniky, programování a webdesignu. Na Wikipedii zatím funguju jako občasný překladatel z cizojazyčných verzí, ale rád bych přispěl i v oblasti zájmů svými vlastními znalostmi a s použitím referencí jinde v literatuře a na internetu.

Rád bych se ucházel o místo programátora a grafika ve vývoji her coby práce na plný úvazek. Po nasbírání důležitých pracovních zkušeností a pečlivém uvážení bych mohl začít také podnikat, ale to je otázka mnoha faktorů. Rád bych dodělal alespoň bakaláře, ovšem inženýr také není k zahození. Během letních prázdnin uvažuju o brigádě.

Kulturní koutek[editovat | editovat zdroj]

Narozen v roce 1996 jsem neměl šanci poznat tu dobu minulou propagovanou jako dobu politických vězňů a nesvobody, upřímě je mi to jedno. To krásné na této době se skrývá v hudbě a ve filmu. Populární hudba měla největší rozkvět právě v tzv. zlaté éře, je to již nejméně dvacet let, nejvíce padesát, stále se tato hudba hraje a je stále oblíbená. Filmy mám nejraději ty české, komediální ze 70. a 80. let, ovšem i mezi zahraničními se najdou skvělé klenoty.

Oldies Goldies[editovat | editovat zdroj]

Nebudu sem psát celý seznam mých oblíbených singlů, to by bylo moc dlouhé čtení, navíc sám si nepamatuju jejich přesné názvy a u více jak půlky neexistuje na Wikipedii jejich vlastní článek. Raději napíšu seznam mých oblíbených kapel a interpretů, kam napíšu ty moje neoblíbenější skladby od nich (seřazení je náhodné, nikoliv podle oblíbenosti):

Stříbrné plátno[editovat | editovat zdroj]

Jako správný fanoušek mám i své oblíbené filmy. Kromě tech kýčovitých, které zná každý, sem spíše napíšu ty, které zas až tak známé nejsou (řazení je opět náhodné):

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Quake III Arena

Wikimedia Foundation
Toto je osobní stránka uživatele Wikipedie.

Nejedná se o encyklopedický článek. Pokud tuto stránku vidíte na jiném serveru než na Wikipedii, pravděpodobně se jedná o kopii Wikipedie. Uvědomte si, že si prohlížíte neaktuální kopii a uživatel, kterému tato stránka patří, zřejmě nemá s tímto serverem žádné vztahy. Originál uživatelské stránky najdete na https://cs.wikipedia.org/wiki/Wikipedista:Polda18.