Wikipedie:Asijský měsíc Wikipedie 2019

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Toto je návrh soutěže pro wikipedisty, která se v současnosti připravuje. Název i pravidla mohou být změněny a vaše připomínky k nim jsou vítány na diskusní stránce. Nic na této stránce nelze vykládat tak, že by se popsaná soutěž musela uskutečnit resp. musela uskutečnit v podobně, v jaké je zde popsána.
Asijský měsíc Wikipedie 2019
Wikipedia Asian Month Logo v2 - cs.svg

Asijský měsíc Wikipedie je každoroční soutěž Wikipedie zaměřená na vylepšení a zvýšení asijského obsahu v různých jazykových verzích Wikipedie. V každé zapojené komunitě probíhá v listopadu měsíční internetový editační maraton (online edit-a-thon) v jejich jazykové verzi Wikipedie. Cílem je vytvářet nový obsah a vylepšovat existující články v tématu Asie. Účast není omezena jen na asijské komunity.

Soutěž byla spuštěna v roce 2015, česká Wikipedie se zúčastnila poprvé v roce 2018. Do soutěže se připojují wikipedisté z nových států a komunit. Za poslední tři roky více než 2 000 wikipedistů vytvořilo přes 20 500 článků ve více než 50 jazykových verzích Wikipedie.

V rámci přátelství a kulturní výměny s asijskou komunitou Wikipedie bude všem účastníkům soutěže, kteří vytvoří alespoň čtyři schválené články, odeslána speciální pohlednice od komunity z Asie.

Připravte se na překvapení! Nikdy nevíte, která komunita vám pošle pohlednici (či více pohlednic)! Wikipedisté, kteří vytvoří nejvíce článků na každé Wikipedii, budou oceněni čestným titulem „asijský velvyslanec Wikipedie“ (Wikipedia Asian Ambassador).

Asia (orthographic projection).svg

Pravidla

Ve zkratce: V průběhu listopadu vytvářejte nové články týkající se Asie (lidé, místa, kultura, atd.). Minimální rozsah článku je 3 000 bajtů a 300 slov. Nezapomeňte na citace (reference) na použité zdroje. Seznamy se nepočítají.

Podrobná pravidla:

 • Článek jste založili vy (nezapočítávají se již existující články) mezi 1. listopadem 2019 00:00 UTC a 30. listopadem 2019 23:59 UTC (tedy od 1. listopadu 01:00 SEČ do 1. prosince 2019 00:59 SEČ).
 • Článek musí mít alespoň 3 000 bajtů a musí mít nejméně 300 slov. (Infoboxy, šablony apod. se nezapočítávají.)
 • Článek musí splňovat kritéria významnosti.
 • Článek musí čerpat ze spolehlivých zdrojů a musí obsahovat citace (reference) na použité zdroje. Článek musí splňovat pravidlo dvou nezávislých zdrojů. Sporné anebo kontroverzní tvrzení v článku musí být podložené ověřitelnými zdroji citovanými v článku.
 • Článek nesmí být čistě strojovým překladem. Pokud jde o překlad z jiné jazykové verze Wikipedie, měl by být korektně přeložený a musí obsahovat vyplněnou šablonu {{Překlad}}.
 • Článek nesmí obsahovat žádné větší nedostatky (porušení autorských práv, zpochybnění významnosti apod.).
 • Článek nesmí být seznam.
 • Článek musí být propojený s Wikidaty s vyplněným českým štítkem a českým popisem.
 • Článek by měl být informativní.
 • Článek by měl být o jakémkoli tématu týkajícím se asijských států anebo Asie jako takové.
 • Články přihlášené do soutěže organizátorem musí být zkontrolovány jiným organizátorem.
 • Organizátor anebo organizátoři z každé jazykové verze Wikipedie vyhodnotí, zda články přihlášené do soutěže splňují pravidla soutěže v rámci jejich jazykové verzi Wikipedie.
 • Účastník soutěže, který vytvoří čtyři články, které splňují pravidla soutěže a jsou schválena organizátorem, získá pohlednici Asijského měsíce Wikipedie (Wikipedia Asian Month) od jedné z asijských komunit.
 • Asijští velvyslanci Wikipedie (Wikipedia Asian Ambassadors) obdrží podepsaný certifikát od asijských poboček nadace Wikimedia a dodatečnou pohlednici. Pro více informací se podívejte na stránku Otázky a odpovědi (Q&A) ve slovenštině nebo Otázky a odpovědi (Q&A) v anglictině.

Přihlášení

Přihlásit se můžete během celého listopadu.

Každý účastník si může přidat na svou uživatelskou stránku šablonu {{Uživatel Asijský měsíc Wikipedie}}.
Wikipedia Asian Month Logo v2 - cs.svg Tento uživatel přispívá k Asijskému měsíci Wikipedie 2019.

Seznam účastníků

Přihlášení článků

Přihlašování článků probíhá přes nástroj Fountain. Klikněte na tlačítko Přihlásit článek pro přihlášení vašich článků.

Máte problém s přihlášením svých článků? Napište nám na diskusní stránku.

Organizátoři

Užitečné odkazy

Stránka soutěže na MetěSeznam offline aktivit k soutěziOtázky a odpovědi (Q&A) (sk)

Globální organizátoři