Wikipedista:Draceane/O mně

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
ICHTYS
Nikdy ne doleva…
Jednou skautem, navždy skautem!

Narodil jsem se v roce 1995 v Praze a studoval jsem na gymnáziu Budějovická (GyBu), kde jsem v roce 2014 úspěšně odmaturoval. Od roku 2014 studuji na fakultě stavební ČVUT, obor stavební inženýrství – konstrukce a dopravní stavby, pracovně se orientuji tímž směrem.

Za důležité považuji, že jsem byl taktéž v letech 2014–2018 vedoucím jednoho pražského skautského oddílu, aktivním skautem zůstávám i nadále. (VK 2014, Stříbrná řeka)

Wikipedie[editovat | editovat zdroj]

Výstižné

S Wikipedií jsem se seznámil v roce 2005. Od roku 2007 zde přispívám jako uživatel Draceane. Od roku 2016 mám rozšířená práva patroláře a revertéra a od března 2017 na české Wikipedii působím jako správce.

Od podzimu 2016 provozuji bota zaměřeného na kategorisaci a opravu typografie, popř. další úpravy – DraceaBot.

Obecně se dá moje zdejší působení shrnout jako jedna velká všehochuť. Nikdy moc nevydržím dlouho u jedné činnosti nebo tématu a většinou upravuji články s tematikou, kterou se zabývám v daný moment i v běžném životě. Přispívám tedy články s rozličnými tématy (geografie – Irsko, Rakousko…; doprava – metro, silnice; heraldika; aktuální dění; církevní hierarchie…). Jinak patroluji, snažím se zlepšovat kvalitu článků doplňováním informací, referencí či aktualisací, nahrávám fotografie, vytvářím navboxy a kategorisuji. Nade vším však hlídám pravospisné a typografické hrubky – ty mě většinou tak naštvou, že edituji více než s odvahou. ;-) (Nicméně hlavní iniciativu teď asi převezme robot.) Poslední dobou trochu přispívám v rámci projektu WP Česko-slovenská Wikipedie.

Za hlavní nešvary v článcích, které se snažím mýtit, považuji čechocentrismus, lidovou etymologii, sekce Zajímavosti, omalovánkovité tabulky a substituované infoboxy.

Můžete nahlédnout do mého deníčku.

Oblíbené osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Kde jsem také byl[editovat | editovat zdroj]

  • > rok: Česko
  • > měsíc: ŠpanělskoRakouskoChorvatskoSlovensko
  • > týden: ChileFrancieNěmeckoItálieBelgieSlovinskoSpojené královstvíRumunsko
  • > den: PolskoIrskoEstonskoŠvýcarskoPortugalskoNizozemskoLitvaLotyšskoBosna a HercegovinaMaďarsko
  • < den: ArgentinaLichtenštejnskoLucembursko

Osobně poznaní wikipedisté[editovat | editovat zdroj]

Blue Glass Arrow RTL.svg Zpět na uživatelskou stránku