Wikipedie:Wikikonference

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
(přesměrováno z Wikipedie:Wikikonference/2019)
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Místo konání – Univerzita Pardubice

11. česká Wikikonference, pořádaná spolkem Wikimedia Česká republika, se uskuteční v sobotu 23. listopadu 2019 mezi 9:00 a 18:00 v prostorách Auly Arnošta z Pardubic Univerzity Pardubice.

Tam se opět po roce sejdou tvůrci české Wikipedie, aby sdíleli své zkušenosti, zhodnotili, co se povedlo za uplynulý rok, a společně se svými hosty a návštěvníky z řad zvídavé veřejnosti diskutovali nad projekty a vizemi. Součástí Wikikonference 2019 bude také kurz vedený zkušeným wikipedistou, na kterém bude možné se zeptat na cokoliv, co vás o Wikipedii zajímá, a který poběží paralelně s jedním z programových bloků.

Wikikonference je letos poprvé v Pardubicích – ve městě koní a perníku. O předešlé ročníky se dosud dělily Praha, Brno a Olomouc.

Pro získání představy o tom, co lze od Wikikonference očekávat, si můžete prohlédnout videozáznamy přednášek z minulých let 2018, 2017, 2016, 2015, 2014, 2013 a 2012.

Účast na Wikikonferenci je bezplatná, je ale nutné se předem zaregistrovat prostřednictvím tlačítka níže.

Zaregistrujte se Událost na Facebooku Tweetněte #wikikonference

Místo konání[editovat | editovat zdroj]

Budova auly
Budova auly
Aula Arnošta z Pardubic
Aula Arnošta z Pardubic

Univerzita Pardubice, Studentská 519, Pardubice.
Aula Arnošta z Pardubic

Doprava[editovat | editovat zdroj]

Vlakem

Když dorazíte na pardubické hlavní nádraží, nasedněte na trolejbus č. 3 nebo 33 a vystupte na zastávce Polabiny, Hradecká.

Autobusem

Většina autobusů končí na autobusovém nádraží (nedaleko vlakového hlavního nádraží). Na zastávce MHD Autobusové nádraží (směr do centra) nasedněte na trolejbus č. 3 nebo 33 a vystupte na zastávce Polabiny, Hradecká.

Některé meziměstské linky autobusových dopravců zastávkou Polabiny, Hradecká přímo projíždějí (resp. zastavují tam). Podívejte se do jízdního řádu, jestli to není právě ten váš.

Letecky

„Fajnšmekři“ a nebo účastníci, kteří k nám zavítají z Kyjeva nebo Alicante, mohou využít i leteckou dopravu. Z Letiště Pardubice pak můžete použít linku 90; ta bohužel jezdí jen čtyřikrát za týden – a v sobotu vlastně nejezdí vůbec. Vhodnější pak bude zastávka Pardubice, Letiště, kde můžete zvolit linky 8, 14, 24 (kromě linky 14 musíte přestoupit na hlavním nádraží, linka 14 vás doveze na zastávku Polabiny, hotel; odkud je to co by kamenem dohodil).

Městská hromadná doprava

Přímo před budovou univerzitní auly je zastávka Polabiny, Hradecká. Tam projíždějí linky č. 3, 33 a 7. V blízkém okolí najdete také zastávky Polabiny, hotel (linka 11) nebo Univerzita (linky 10 a 16).

Plné jízdné MHD Vás bude stát 16 Kč (postačí zóna I). Jízdenky je možné koupit v jízdenkových automatech nebo v některých stáncích v nádražní budově. Některé zastávky jsou vybaveny automatem (ne však všechny). Pokud budete muset kupovat jízdenku u řidiče, bude Vás stát 25 Kč. Můžete si rovněž koupit SMS jízdenku nebo využít aplikace Sejf; tyto jízdenky jsou za 25 Kč – jsou sice přestupní, ale tuto možnost pravděpodobně nebudete potřebovat.

Autem

Přes týden je parkování v areálu univerzity velmi obtížné. V sobotu se Vám určitě povede nalézt volné místo na parkovišti poblíž univerzitní menzy a Fakulty chemicko-technologické. Parkoviště naleznete na souřadnicích 50°2′58″ s. š., 15°46′10″ v. d..

Na kole

Trasu určitě snadno najdete v mapách. Kolo pak můžete zamknout u stojanů před univerzitní menzou (50°2′58″ s. š., 15°46′7″ v. d.).

Program[editovat | editovat zdroj]

Letošní Wikikonferenci moderuje Marek Blahuš. Marek je wikipedistou od roku 2004, přispívá v češtině a esperantu. Koordinuje wikikomunitu v Brně a na Masarykově univerzitě. Organizoval Wikikonferenci v letech 2014 a 2016 a od roku 2017 ji moderuje.

Program zatím není k dispozici.

Řečníci[editovat | editovat zdroj]

Pořadatelé[editovat | editovat zdroj]

Wikikonferenci pořádá spolek Wikimedia Česká republika, který je oficiální pobočkou americké Nadace Wikimedia, provozovatele Wikipedie. Organizační tým Wikikonference 2019 tvoří Martin a Petr Urbancovi.

Chcete-li s přípravou Wikikonference 2019 pomoci, nebo nám chcete sdělit něco jiného, můžete nás kontaktovat na e-mailové adrese wikikonference@wikimedia.cz.