Přeskočit na obsah

Wikipedie:WikiProjekt GLAM/NARA

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Soutěž National Archives
Americký úřad National Archives and Records Administration (Správa národních archivů a záznamů) nabízí ceny wikipedistům, kteří vylepší na úroveň Dobrého nebo Nejlepšího článku článek o jednom z trojice dokumentů, které jsou vystaveny v rotundě National Archives ve Washingtonu, D.C.

Wikipedisté, kterým se podaří získat statut Nejlepšího článku, nebo jemu ekvivalentní statut v libovolné jazykové verzi Wikipedie, pro článek Deklarace nezávislosti Spojených států amerických, Ústava Spojených států amerických nebo Listina práv (Spojené státy americké), získají buď jednu knihu od National Archives dle vlastního výběru, nebo tašku s logem National Archives. K tomu navíc dostanou i reprodukci Ústavy na pergamenu, propisky, tužky, tetování a další dárkové předměty. Tato dárková sada (bez knihy/tašky) bude udělena i za vylepšení jednoho ze soutěžních článků na úroveň Dobrého článku.

Toto je meziprojektová a mezijazyková soutěž; National Archives má připraveno 15 cen pro tři články. Měl by být dostatek cen i pro případ, že by zvítězil článek, na němž spolupracovalo více wikipedistů. Odměna není zamýšlena (a ani by nebyla dostatečná) jako platba za editování. National Archives by jen tímto způsobem chtěl wikipedistům vyjádřit své uznání za jejich práci.

Pro další informace čtěte dále.

Současný stav

[editovat | editovat zdroj]

1. oceněným se stal Jan.Kamenicek za Nejlepší článek Ústava Spojených států amerických.

Vítězové si mohou vybrat jednu z následujících cen:

Jde o velké publikace v pevné vazbě s barevnými stránkami na lesklém papíře, každá v přibližné ceně 30 dolarů. K tomu vítězové obdrží soupravu dalších drobností, včetně v pergamenu vyvedené reprodukce Ústavy. Vítězové se také mohou na své stránce honosit zvláštním vyznamenáním National Archives.

Autoři, jejichž článek dosáhne statutu Dobrého článku, obdrží podobné balíčky a vyznamenání, ovšem bez knihy či tašky.

Informaci o dosažení mety zašlete e-mailem uživateli en:User:Dominic. Budete-li si to přát, mohou být balíčky zaslány i na pseudonym.

Více viz en:Wikipedia:GLAM/NARA/Featured article contest.