Wikipedie:WikiProjekt GLAM

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hlavní strana Jak na to Spolupráce / Projekty Akce


GLAMGLAM (Galleries, Libraries, Archives & Museums) je celosvětový projekt Nadace Wikimedia. V Česku ho koordinuje spolek Wikimedia ČR, jehož cílem je podpora svobodné tvorby a dalších projektů Wikimedia Foundation na území ČR.

Instituce mají cenný obsah, který Wikimedia dokáže dostat k násobně více lidem a také ho vložit do širšího kontextu.

Spojme síly, abychom společně šířili ověřené a volně dostupné informace a vzdělání - to nejcennější pro společnost informačního věku.

Leták projektové aktivity GLAM.
Wikimedia CZ - vertical logo - Czech version.svg


Cílem galerií, knihoven, archivů, muzeí, výzkumných pracovišť a dalších institucí je uchovávat a šířit kulturní dědictví, paměť, informace, vzdělání či nové poznání. Stejný cíl má i Wikipedie, Commons, WikiData a další projekty Nadace Wikimedia, v Česku reprezentovaná spolkem Wikimedia Česká republika. Přidejte se k celosvětovému projektu GLAM (Galleries, Libraries, Archives & Museums) a zviditelněte svůj obsah i vaši instituci - Wikipedie patří mezi nenavštěvovanější stránky nejen v Česku, ale i ve většině zemích světa.


Přidejte se:

  • Jste wikipedista či místní patriot a chcete nám s touto misí pomoci? Např., aby muzeum ve vašem městě spolupracovalo s Wikipedií? Nebo se chcete stát wiki-rezidentem? Zamiřte na část
    Pro veřejnost


  • Jste zástupce instituce a chcete, aby vám Wikimedie pomohla s vaším posláním a zviditelnila? Bude nám ctí! Přejděte na část
    Pro instituceKontakty:

glam@wikimedia.cz

+420 773 155 687

glam.wikimedia.cz

Facebook skupina
Odkazy[editovat | editovat zdroj]