Přeskočit na obsah

Wikipedie:WikiProjekt Československo/Soutěž

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
WikiProjekt Československo Soutěžte s námi! O čem psát Minulé ročníky Samet na školách

Gratulujeme všem, co se zapojili do letošního ročníku soutěže Československo!

27 093 dní! Přesně tak dlouho trvalo období od vzniku prvního společného státu Čechů a Slováků do jeho finálního rozpadu 31. prosince 1992. Pojmy jako Washingtonská deklarace, Mnichovský diktát nebo Socialismus s lidskou tváří jsou pro řadu z nás známé. Během prvorepublikových, pozdějších nesvobodných a nakonec prvních polistopadových let se toho však stalo mnohem více. Velké množství důležitých československých témat však stále na české Wikipedii chybí. Oslavme proto vztahy mezi Čechy a Slováky i naši společně vydobytou svobodu tím, že popíšeme období, v němž nás spojovaly společné dějiny, a zachováme toto povědomí pro další generace!

Články psalo celkem 34 editorů, společně založili (nebo významně rozšířili) 118 článků. Do fotografické části se zapojilo 11 fotografů, na Commons nahráli 166 souborů. Podrobné vyhodnocení si můžete přečíst v blogovém článku.

Soutěž vám ve videu představí Michal Louč, wikipedista a orální historik

Knihy pro 10 nejlepších, ponožky pro všechny zapojené

Níže se můžete podívat na editory a editorky, které oceníme knižními cenami. Ty do soutěže darovalo nakladatelství Academia a nakladatelství Historického ústavu AV ČR. Všichni zapojení navíc získali jeden pár tematických ponožek a dvouměsíční členství v Klubu Pánů z Ponožkovic zdarma.

Celkový přínos Mojmir Churavy (propracované články a 42 nahraných souborů)
Napsané texty Aktron (16 článků)
Nsrotvt (12 článků)
Romanvysansky (12 článků)
Fotografové Jan.Kamenicek (42 souborů)
Bazi (17 souborů)
Gampe (15 souborů)
Speciální fotocena J.Broukal (za nahrané vlastní fotografie)
Nováčkové Takovej normální týpek
Benik1998

Soutěž pořádá spolek Wikimedia Česká republika. V případě dotazů můžete napsat na diskusní stránku. Za odměny pro účastníky děkujeme Klubu Pánů z Ponožkovic, nakladatelství Academia a nakladatelství Historického ústavu AV ČR. Editatony k výzvě Československo finančně podpořilo Velvyslanectví USA v České republice v rámci programu Small Grants.

Děkujeme za vaši účast a za všechny nově přidané informace!

Ponožky pro prvních 100 účastníků soutěže![editovat | editovat zdroj]

Hlavním partnerem letošního ročníku soutěže Československo je Klub Pánů z Ponožkovic. Pro prvních 100 wikipedistů a wikipedistek nám Pánové z Ponožkovic darovali jedny ponožky v československých barvách a dvouměsíční členství v klubu (tzn. další dvoje ponožky, které vám přijdou do schránky).

Tuto výhru může získat každý, kdo:

  1. Vytvoří nový tematický článek,
  2. nebo rozšíří stávající článek alespoň o 5kB obsahu,
  3. nebo nahraje alespoň jednu dobovou fotku
  4. a následně vyplní ponožkový formulář mezi prvními 100 účastníky (odkaz bude účastníkům zaslán na diskusní stránky).

Každý může „ponožkový formulář“ vyplnit jen jednou, to mu ale nebrání v přidávání dalších článků nebo fotek do výzvy.

Účastníkem soutěže se stává každá fyzická osoba starší 15 let s doručovací adresou v ČR, která pravdivě vyplní a odesláním „ponožkového formuláře” akceptuje podmínky této soutěže.

Organizátor soutěže si vyhrazuje právo zrušit soutěž či změnit její pravidla. Tyto skutečnosti budou účastníkům oznámeny uveřejněním příslušné informace na internetové adrese soutěže.

Organizátor soutěže si vyhrazuje právo ve sporných případech rozhodnout s konečnou platností dle vlastního uvážení.

Organizátor si vyhrazuje právo vyřadit ze soutěže články nebo fotky z různých důvodů (nedostatečná kvalita, nesplnění pravidel Wikipedie či soutěže, aj.).

Účastník soutěže prohlašuje, že je autorem nebo osobou oprávněnou k užití díla, jímž se do soutěže kvalifikuje. Organizátor neodpovídá za možná porušení práv třetích osob účastníkem soutěže.

Partner soutěže poskytuje výhry svým jménem a na své náklady, zajišťuje jejich doručení i případné reklamace. Na výhru nevzniká právní nárok. Výměna výher za peněžitou částku není možná.