Wikipedie:Studenti píší Wikipedii/Marketingové aplikace (2012/2013)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Marketing: Trefa do černého

Ing. David Schüller, Ph.D. vyučoval na Fakultě podnikatelské VUT v Brně předmět Marketingové aplikace. V průběhu letního semestru 2013 jeho studenti ve skupinách zpracovali články z oblasti marketingu. Ambasadorem Wikipedie pro tuto spolupráci byl Marek Blahuš (uživatel Blahma). V rámci projektu vytvořili studenti 35 článků (seznam), z nichž 33 dříve neexistovalo a 2 byly pouze pahýly. Jeden z článků vznikl na Slovenské Wikipedii. Na poslední hodině byl od studentů dotazníkovým šetřením zjištěn jejich dojem z projektu. Projekt je nyní pro daný semestr u konce a tato stránka je zde ponechána pouze pro archivní účely.

Rychlý odkaz: Výběr tématu a evidence práce studentů ve sdíleném Google-dokumentu

Podrobný postup práce naleznete v odkazovaném Google-dokumentu (na listu „Instrukce“). Níže na této wikistránce naleznete důležité upozornění, nabídku článků, seznam vybraných článků a rady, jak editovat a kam se obrátit o pomoc.

Upozornění[editovat | editovat zdroj]

{{Studenti píší Wikipedii
|termín=21. 4. 2013
|projekt=[[Wikipedie:Studenti píší Wikipedii/Marketingové aplikace (2012/2013)|Marketingové aplikace]]
}}

Tuto šablonu prosím nevkládejte do prázdného článku, ale nový článek se šablonou na začátku založte až poté, co budete moci současně vložit alespoň část textu článku. Píšete-li článek na slovenské Wikipedii, použijte namísto této šablony její slovenskou variantu a jako datum dokončení úkolu v ní uveďte 21. 4. 2013.

Články[editovat | editovat zdroj]

Zde jsou pro přehled uváděny články, které si studenti zvolili po prvním cvičení. Většina článků byla nově vytvořena; kurzívou jsou označeny články, které byly v rámci projektu podstatně rozšířeny:

Distribuční mixPredátorské cenyCelebrity brandingNástroje guerillového marketinguProdukt (obchod)GeomarketingVěrnostní programDigitální billboardTvorba cenAmbush marketingSegmentace trhuSex v reklaměTelemarketingHodnotový řetězecNiche marketBrandjackingKomunikační mixEtický marketingProspektová teória (slovensky)Diverzifikace (marketingová strategie)Výběr médií pro reklamuPodpora prodejeZelený marketingTie-inZákaznická franšízaNákupní marketingCenová válkaPrůniková cenotvorbaTržní podílCoca Cola vs. PepsiDiferenciace produktuBranding národních mýtů a symbolůTeorie omezeníFiremní stylGlobální marketing

Díky tomuto seznamu je možné nechat si zobrazit přehled vývoje zapojených článků. Navíc lze v seznamu článků kategorie Marketing získat také představu o tom, které všechny články na téma marketingu už na české Wikipedii existují.

Toto je pouze ilustrační obrázek – klikejte prosím na zvýrazněný odkaz vlevo!

Nabídka článků[editovat | editovat zdroj]

Vybráno bylo několik set možných témat článků, které se zřejmě dosud nenacházejí na České Wikipedii. Z této nabídky si prosím vyberte jeden ke zpracování. Seznam článků si zobrazíte kliknutím na následující odkaz:

Odkaz: Nabídka témat článků ke zpracování s odkazy na článek v anglické Wikipedii

Jak editovat[editovat | editovat zdroj]

Návody[editovat | editovat zdroj]

Ukázky[editovat | editovat zdroj]

Kontakty, pomoc[editovat | editovat zdroj]