Wikipedie:Seniorské WikiMěsto

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Seniorské WikiMěsto je akce pořádaná spolkem Wikimedia Česká republika, inspirovaná klasickým WikiMěstem. Na rozdíl od něj jde ale primárně o vzdělávací akci určenou pro účastníky programu Senioři píší Wikipedii, kteří se při psaní článků o daném městě a focení fotek učí, jak správně do Wikipedie a na Wikimedia Commons přispívat.

Páté Seniorské WikiMěsto se uskuteční v termínu 9.-11. září 2022 v Olomouci. Součástí programu bude zapojení do probíhajících Dnů evropského dědictví. Více informací, včetně programu a registrace na samostatné stránce akce.

Čtvrté Seniorské WikiMěsto se konalo 17.–19. září 2021 v Týně nad Vltavou. O akci si můžete přečíst na blogu, podívat se na videoreportáž nebo se podívat na stránku akce. Vytvořené a rozšířené články jsou vidět v Nástěnce a vyfocené fotografie v kategorii na Commons.

Třetí Seniorské WikiMěsto se konalo 4.–6. září 2020 v Prachaticích. Vytvořené a rozšířené články i vyfocené fotky jsou vidět na Nástěnce. Více informací naleznete na stránce akce.

Druhé Seniorské WikiMěsto se konalo 20.–22. září 2019 v Přešticích. O akci si můžete přečíst na blogu nebo se podívat na stránku akce. Vytvořené a rozšířené články i vyfocené fotky jsou vidět na Nástěnce.

První Seniorské WikiMěsto se uskutečnilo ve dnech 18.–20. května 2018 v Broumově. Jak se akce vydařila si můžete přečíst na blogu nebo se podívat na stránku akce. Vytvořené a rozšířené články i vyfocené fotky jsou vidět na Nástěnce.

Účastníci jednotlivých ročníků
Účastníci WikiMěsta Týn nad Vltavou 2021
Týn nad Vltavou (2021)
Účastníci WikiMěsta Prachatice 2020
Prachatice (2020)
Účastníci WikiMěsta Přeštice 2019
Přeštice (2019)
Účastníci WikiMěsta Broumov 2018
Broumov (2018)