Wikipedie:Nástěnka správců rozhraní

Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 1 měsícem od uživatele Martin Urbanec v tématu „Návrhy na testovací udělátka
Zkratka:
  • WP:NSR
Archivy
Archivy

Tato stránka slouží jako nástěnka pro řešení případů vyžadujících práva správce rozhraní, tj. editování stránek obsahujících stylopisy a skripty. Jedná se zejména o celoprojektové stránky jako MediaWiki:Common.js nebo MediaWiki:Vector.css, stránky udělátek a dále uživatelské podstránky. Tato stránka neslouží k volné diskusi. Návrhy nových funkcí a udělátek je třeba nejprve prodiskutovat s komunitou, třeba na návrhové lípě.

Návrhy na testovací udělátka[editovat | editovat zdroj]

Mám návrhy na testovací udělátka:

  • DefaultSortChecker (přidávání defsortu podobně jako u HotCatu) – nevidím ve funkcionalitě nějaké závažné nedostatky, tak bychom mohli přepnout na experimentální (nebo klidně i oficiální) udělátko. Jen to asi zkopírovat z testwiki sem. @MrJaroslavik:
  • AutosuggestSitelink (automatické návrhy na spárování s WD po editaci) – zatím nepřeložené a podle vývojářů je třeba ještě vychytat mouchy, ale můžeme zkoušet i zde. Výhledově vidím velký potenciál zvláště pro nováčky (tj. v střednědobém horizontu, až bude vyladěné, bych to viděl na automatické zapnutí).
  • Who is active (zvýraznění uživatelů dle aktivity = doby posledního příspěvku) – spíše srandička, sám bych to nevyužil, ale možná někoho v experimentálních udělátkách zaujme...

— Draceane diskusepříspěvky 5. 1. 2024, 16:45 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Ad 1) To je otázka asi hlavně na @MrJaroslavika, jak se k udělátku staví a zda by případně byl ochoten udělátko nějakým způsobem pomoci udržovat po instalaci na cswiki.
Ad 2) Za mě proč ne, i když nepropojených článků na první pohled není tolik (~250). Nicméně, jde o oficiální produkt WMF, který vypadá potenciálně užitečně, takže zkoušce se nebráním. Bylo by ale více než vhodné nejprve udělátko přeložit, ať nenainstalujeme udělátko čistě anglické. Jakmile se tak stane, rád nainstaluji a můžeme zkoušet.
Ad 3) Osobně mi nepřijde vhodné instalovat udělátko jen proto, že vypadá zajímavě. Pokud existuje někdo, pro koho by bylo užitečné, můžeme posoudit a případně nainstalovat, ale bez toho mi to jako dobrý nápad nepřijde.
Zdraví, --Martin Urbanec (diskuse) 8. 1. 2024, 20:58 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Ad 2 - udělátko má ještě nějaké mouchy, ale sám využívám a na WP je to už použitelné. Zkušenější editoři jistě ocení. --JAnD (diskuse) 8. 1. 2024, 22:23 (CET)Odpovědět[odpovědět]
Udělal jsem prvotní překlad. JAnD (diskuse) 8. 1. 2024, 22:28 (CET)Odpovědět[odpovědět]
K (1): proto jsem MrJaroslavika označoval.
(2) Vím, že zde tak nepotřebujeme, ale zjednodušuje práci. Místo manuálního otevírání WD a případného hledání je to na dvě kliknutí. Po pár zkouškách (zejm. na Commons) dost oceňuji. JAne, díky za to.
(3) osobně nevyužiju, takže to bylo fakt spíš pro zajímavost. — Draceane diskusepříspěvky 9. 1. 2024, 21:56 (CET)Odpovědět[odpovědět]
HotovoHotovo Hotovo. Druhé udělátko nainstalováno. V závislosti na případné reakci MrJaroslavika pak rád nainstaluji i to první. Zdraví, --Martin Urbanec (diskuse) 10. 1. 2024, 11:19 (CET)Odpovědět[odpovědět]