Wikipedie:Nástěnka

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nástěnka (či anglicky Outreach Dashboard) je nástroj vyvíjený nadací Wiki Education Foundation, který se používá pro snadné sledování probíhajících kurzů v rámci aktivit spolku Wikimedia Česká republika (zejména projekty Studenti píší Wikipedii a Senioři píší Wikipedii). Nástroj se nachází na https://nastenka.wikimedia.cz.

Informační stránky o každém z českých kurzů, který je veden v Nástěnce, se zobrazí jako podstránka této stránky, např. Wikipedie:Nástěnka/Wikimedia ČR/Popiš památku (2019). Tyto stránky je sice technicky možné editovat ručně, ovšem případná změna bude přepsána při příští aktualizaci z Nástěnky. Změnit text přímo v kurzu na Nástěnce může buď instruktor kurzu anebo organizátoři příslušného programu, viz seznam níže.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Před Nástěnkou používal spolek Wikimedia Česká republika pro sledovaní svých kurzů rozšíření do MediaWiki Education Program, to již ale není nadále udržované a proto bylo z Wikipedie odinstalováno. Před odinstalací byly informační stránky o kurzech vložené jako podstránky této stránky, viz např. Wikipedie:Nástěnka/Workshopy/WikiMěsto Mariánské Lázně ().

Surová data ukládaná rozšířením Education Program byly zveřejněny jako dump na dumps.wikimedia.org, viz https://dumps.wikimedia.org/other/educationprogram/.

Ještě předtím se vytvářely klasické přehledové stránky ručně (nyní dostupné v kategorii Kategorie:Wikipedie:Studenti píší Wikipedii/Minulé projekty).

Programy[editovat | editovat zdroj]

Související stránky[editovat | editovat zdroj]