Wikipedie:Mediagrant/Cesty pro více témat

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Přestože během cest v rámci Mediagrantu mohou účastníci pořizovat fotky i jiné záznamy pro více témat (projektů) najednou, současný tracker to neumí vzít v úvahu. Tato stránka popisuje, jak tenhle nedostatek obejít, než to umět bude.

Nafotil jsem něco do více témat, jak na to?[editovat | editovat zdroj]

Zadejte cestu do trackeru a do pole Popis napište, jakých všech témat se cesta týká. Přehled nafocených věcí popište u minoritních témat v polích Odkazy na soubory a Popis tak, aby garanti jednotlivých témat pochopili, co patří k čemu – např. „Dolní Pertoltice“, „Libavá“, „PR Trčkovská louka“, „ŽP hřbitov v Úbočí“ apod.[1] Pokud jedno téma převládá, přiřaďte tiket k němu; jinak je jedno k jakému.

Jsem garant a přistál mi tu tiket s popiskem, že je do více témat[editovat | editovat zdroj]

Zhodnoťte tiket z hlediska svého tématu. Napište přínos cesty v % do pole Poznámky garanta. Nyní se podívejte, jaká další hodnocení tam ještě jsou:

Jsou tam už popsaná hodnocení všech témat, ve kterých by tiket měl být[editovat | editovat zdroj]

Výborně. Nastavte tiketu stav „schváleno“, sečtěte celkový přínos v % podle obecných pravidel Mediagrantu (body 6 a 7) a napište ho do pole Ohodnocení. Tiket přiřaďte do tématu, kam podle vás patří největší částí.

Ještě tam nejsou hodnocení ze všech témat[editovat | editovat zdroj]

V tomto případě nejdřív odhadněte, jestli vaše téma převažuje nad ostatními tématy.
  • Pokud vaše téma jasně převažuje, není už třeba předávat tiket dalším garantům a můžete ohodnotit přínos ostatních témat sami. Nemusíte fotky posuzovat přesně podle jejich pravidel – přesvědčte se ale, že fotograf uváděné objekty skutečně vyfotil, že k nim přidal správnou šablonu Mediagrantu a splnil i ostatní minimální požadavky na fotografie (body 3 a 4). Celkový přínos cesty napište do pole Ohodnocení a tiket schválte.
  • Pokud vaše téma sice jasně nepřevažuje, ale samo o sobě stačí k přiznání téměř 100 %, pak už také nemusíte tiket předávat dalším garantům. Stejně jako v předchozím bodu zkontrolujte náležitosti fotografií, celkový přínos cesty nastavte na 100 % a tiket schvalte.
  • Pokud vaše téma nepřevažuje, nechte prosím tiket neschválený a přehoďte ho do tématu, ve kterém ještě hodnocení nemá (pozor: po tom co to uděláte, můžete ztratit právo ho editovat, takže se předtím ujistěte, že jste s ním skončili).

Ve všech třech případech prosím pošlete mail ostatním garantům tiketu, aby věděli, že někdo fotil pro jejich téma (v prvních dvou případech je to vysloveně nutné, protože se to z trackeru nedozví).

  1. PR = přírodní rezervace, ŽP = židovská památka atd.