Wikipedie:Kabinet kuriozit/Technika

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Toto je podstránka Kabinetu kuriozit. Na tuto stránku se umísťují všechny kuriozity, které se nějak týkají techniky, mechaniky, fyziky a podobných témat. Kromě toho existují ještě další podstránky, zaměřené stejným způsobem

Spirální galaxie s příčkou[editovat | editovat zdroj]

To je jednoduche. Je to galaxie,ktera ma pricku. Tato pricka byla ukradena jedne noci ze zebriku stryce Valnohy z Dolni Lipove. Objevila se na galaxii M1836-34. Stryc Valnoha by rad dostal tu pricku zpatky. Neprodal vsak dosti vina pro koupi poradne rakety. S.Valnoha uvita jakoukoli pomoc pri reseni jeho problemu. Jakekoliv navrhy zaslete na email <hnutma-zavináč-shaw.ca>
nebo mstardidis,zavináč,talstralaw.ca
Nezadajte na techto lidech vsak zadne penize na koupi rakety a paliva. Je nutno spechat, nez pricku rozlamou slunecni korony a rozlozi slunecni skvrny infikovane houbou. Pro kazdeho pomocnika ma stryc chovanou flasku druhaku. Nebo valoun koziho syra. --205.250.241.143 01:32, 18. 10. 2004 (UTC)Dr.Alois Vedrle, Fellow EAS&OAS.

Digital Radsmazáno před chvílí, pár hodin po vytvoření IP podepsaným v textu; emaily munguji pro ochranu soukromí postižených alespoň před spammery. -- Malýčtenář 05:08, 18. 10. 2004 UTC

Dvojné číslo[editovat | editovat zdroj]

Podoba z 27. 1. 2005 poslední úprava s příkladem Masakr na dětském hřišti Li-sung 18:49, 29. 1. 2005 (UTC)

Z dětského hřiště běžel pes se dvěma nohama v tlamě.
Cestou se setkal se dvěma ženami.
Celkem nám vychází, že měl něco se třemi osobami.

Fázová rychlost[editovat | editovat zdroj]

Smazaný článek, 23. 3. 2005

rychlost svetla je velka. a zrychluje se ............................................Uz je zrychlená. Vse v klidu. Fázová rychlost je rychlost fáze. Fáze je tedy dle tohoto vztahu ovlivněna fázovou rychlostí. Velikost fázové rychlosti je přímo úměrná třetí mocnině rychlosti člověka snědoucíhovší dušené izotopy kyslíku a desert z radioaktivního ovoce. Ahoj Honzo!!!

Ferrocen[editovat | editovat zdroj]

smazáno po asi dvacetiminutové existenci --Mormegil 21:59, 21. 2. 2005 (UTC)

je nejaky svinstvo z organiky ktery nam dali do pisemky z anorganiky aby zamachrovali. Je to C10H10Fe, zelezo mezi dvema pentany (?).

Nikoliv pentany, ale cyklopentadieny.--M97uzivatel 7. 7. 2011, 05:34 (UTC)

Trolejbus[editovat | editovat zdroj]

Smazáno po minutové existenci, včetně původní gramatiky. --Mormegil 18:27, 22. 5. 2005 (UTC)

co je to torlejbus? To je vlastně moc jednoduchá otázka, ale těžce se naní odpovídá. Pro lajky: Autobus s takovou vidlici na střeše. A kčemu slouží ta vidlice? K tomu aby z těch drátů, který vedou nad silnicí brala elektřinu. A pro odborníky: Ty nepotřebujou tyhle rady, protože na 100 % vědí víc než já.:)

Teorie relativity[editovat | editovat zdroj]

Smazáno 27. 8. 2005 po krátké a smutné kariéře

Teorie relativity pojednává o tom, že všechno je relativní až na to absolutní a to se týká i odkazů v celosvětové síti Internet.
Není bohužel slučitelná s kvantovou mechanikou, takže se vědci pokoušejí vytvořit teorii, která by je sloučila. Teorie relativity má totiž malilinkatou chybičku; pět ozubených koleček v krabičce, půlka z devíti klikových hřídelí, dvakrát sedm pohonných motorů v jednom a další produkty vyrobené firmou Ozubenec Neručim totiž nelze přímo přenést do podoby relativních odkazů na jejich webových stránkách. Vědci se tedy pokouší vyrobit relativně virtuální mechaniku, ale to už je zase jiná pohádka.

Kvantová mechanika[editovat | editovat zdroj]

Smazáno 27. 8. 2005 po krátké a smutné kariéře

Co je to kvantová mechanika? Na to je jednoduchá odpověď. Je to mechanika, co jde po kvantech. Jedná se o mechaniku všech druhů, jakožto například i o automechaniku, elektromechaniku atd. Kvantovou mechaniku provozuje například firma Mechanik s r. o. (http://www.mechanik.cz/). Jde také například o firmu Ozubenec Neručim, která je výrobcem pěti ozubených koleček v krabičce, půlky z devíti klikových hřídelí, dvakráte sedmi pohonných motorů v jednom a dalších produktů.

Odmocnina[editovat | editovat zdroj]

Smazáno po cca čtvrthodince. --Luděk 11:38, 1. 10. 2005 (UTC)

odmocnina je v podstatě to samé jako mocnina akorát v opačném směru v postupu PŘ:25² je 25X25=625 ale ODmocnina je číslo které když vynásobíme tím samým číslem dostaneme výsledek ktery je dělitetelný stejným číslem no prostě asi takhle PŘ2:25:5=5 5x5=25 OK?

Tuhé látky[editovat | editovat zdroj]

smazáno obratem 02.10.2005, -jkb- 09:44, 2. 10. 2005 (UTC)

Tuhé látky jsou všechny pevné látky, které jsou již tuhé. Často se do nich započítavají i živé organizmy, ale ty v této skupině spočinou až po smrti, neboť po ní jsou tuzí. Neustále se také hrají spory mezi vědátory, zda vir(us)y řadit do tuhých látek pořád a nebo až poté, co "zařvou", vlastně poté, co "zařve" majitel, který vir(us)y disponuje. Ti, kteří jimi prosperují říkají, že vir(us) musí být živý, neboť něco tak zákeřného nemůže být jenom hromádka atomů, což svědčí o jejich tuhé demenci. A ti co jimi nevládnou říkají, ať moc "nekafrají", protože už tu dlouho nebudou, takže nemají co říkat o hromádce atomů. Toť vše, Mimozemšťan Jirka z Popletené planety.

Diskuse:Obecná teorie relativity[editovat | editovat zdroj]

nalezeno 22.10.2005 s malou šancí přežití, -jkb- 16:05, 22. 10. 2005 (UTC)

Jsou to keci ja sem vymyslel novou teorii o kulovem třesku umě v kalhotach

Vodní nádrž[editovat | editovat zdroj]

Výňatek (zbytek zajímavý nebyl) z článku, který se moc dlouho na Wikipedii neohřál, neb jej Karakal obratem ruky smázla. --Luděk 11:08, 9. 12. 2005 (UTC)

takže mládenci vodní nádrž je kus vody, která neteče že???

Palečnice[editovat | editovat zdroj]

Ohřálo se asi minutu --Postrach 11:16, 16. 12. 2005 (UTC)

palečnice je:palička na maso,které je s palce

Kosmologie a gravitace[editovat | editovat zdroj]

Zveřejněno anonymem 80.188.22.96 dne 16.12.2005, smazáno po hlasování 30.12.2005 (-jkb- 07:59, 2. 1. 2006 (UTC))

Vesmír

Vesmír. Nekonečně se rozpínající svět 3. rozměru. Tento svět tvoří, jak jistě víte planetární soustavy : Planeta a měsíce obíhající kolem ní. sluneční soustavy : Hvězda a planety obíhající kolem ní. Hvězdokupy, jako navzájem se ovlivňující systémy. Galaxie - tu tvoří hvězdokupy, plyná mračna a volně "poletující" tělesa zvané Meteority, Asteoridi a Komety.

Toto je základ astrologie. Jasné, jednoduché a nad míru zřetelné. Hned první problém je co vyplňuje ono "nic". Ono nic v prostoru mezi planetami, soustavami a vůbec jednotlivých galaxijí nazýváme Vákuum. To je ještě jasné. Avšak vzducho prázdno, ono nic neexistuje. o vakuu se všeobecně ví to prakticky znamená volný prostor, jenž nic nevyplňuje. Ovšem i ve vakuu jsou částice. I když né obyčejné. Jsou to takzvané virtuální částice. Nebudeme se však zabývat jejich existencí a vrhneme se rovnou na věc.

Teď už víme, že i vakuum je vyplněno částicemi. Také víme, že sluneční soustavy se navzájem ovlivňují. To však znamená, že vše se navzájem ovlivňuje. dokonce i galaxie se navzájem ovlivňují. A to i přes vzdálenost mezi nimy. Přestavme si naší sluneční soustavu, jako Atom. Kolem neutrálně nabytého jádra (Slunce) obýhají elektrony (Planety). Máme plně aktivní atom. A opodál je další atom. Tyto atomy tvoří molekuly a vznikají prvky, či látky. Vesmír je tedy identický microsvětu.

Má představa slunečních soustav, jako atomů má však jiné opodstatnění. Atomy se navzájem silově ovlivňují a to i pochopitelně sluneční soustavi. Dokonce galaxie jako celek ovlivňuje ostatní galaxie.

Vesmír se neustále rozpíná. Je to udáno setrvačností galaxií. Tu udal Velký třesk. Galaxie se tedy navzájem oddalují.

Neuvěřiltelná gravitace

Gravitace je hračka. Že ano. Je to opravdu jednoduché. Jde o zemskou přitažlivost. Ta je tu kvůli Zemskému jádru. Důležité je gravitační zrychlení : 10N/kg. To je však jen zlomek toho co gravitace obnáší. A navíc je to jen Newtonova mechanika. Nikoliv Einsteinova teorie Relativity.

Se souvislstí Relativity si jistě vybavíte . To znamená Energie je rovna součinu klidové hmotnosti 'm' a rychlosti světla 'c' s exponentem 2. To s gravitací, kterou vám chci předvést však moc nesouvvisí.

Černé díry

Gravitaci vám nejlépe mohu "předvést" na Černých dírách. Jedná se o tělesa s poloměrem blížícím se k poloměru garavitačnímu. Nemohou totiž existovat tělesa s gravitační přitažlivostí větší než 3000 000 km/s , tj. rychlost světla. Když bude hvězda přitahovat všechno včetně světla bude prakticky neviditelná. Světlo nebude mít dostatečnou rychlost aby překonalo 2. kosmickou rychlost tohoto tělesa. Na povrchunaší nešťastné hvězdy je gravitace vzrůstající k nekonečnu. A to díky její hmotnosti. Hvězda se tedy hroutí do svého gravitačního centra. Do svého těžiště. Jakmile tedy překročí těleso hranici začne se propadávat samo do sebe. Byla by to záležitost několika málo minut néli sekund. Černá díra tedy není nikdy nekončící tunel, nebo propadlí vesmír, nýbrž těleso hroutící se do svého středu. jak jsem již zmínil, byla by to záležitost pár sekund. Jenže je tady menší zádrhel. A to je přímá úměrnost : Čím větší je gravitace, tím pomaleji plyne vlastní čas tělesa. Co se času týče, je to velmi složitá ! proměnná ! Čas je totiž velice flexybilní. Né vždy je čas stejný, tedy né vždy plyne stejnou rychlostí. A když je na povrchu hvězdy, případně jiného tělesa gravitace blížící se nekonečnu ... asi si domyslíte co se stane. A proč Černá díra ? Nikdy se nedostanete ven !

Záření černého tělesa[editovat | editovat zdroj]

černé těleso září černě proto není v černém prostredí vůbec, ale vůbec vidět husty co? konec pohádky

Kvadrant Beta (Star Trek)[editovat | editovat zdroj]

6. 2. 2006 se zde objevilo:

Beta kvadrant je v seriálu Star Trek kvadrant Mléčné dráhy. Beta kvadrant je v seriálu Star Trek kvadrant Mléčné dráhy. Nachází se v dolním pravém cípu galaxie.

Změněno 7. 2. 2006 na:

Kvadrant Beta je v seriálu Star Trek kvadrant Mléčné dráhy. Hraničí s Kvadrantem Alfa, zhruba u Sluneční soustavy a s Kvadrantem Defta.

Na článku se stále pracuje. Zřejmě bude sloučen s dalšími kvadranty a vytvořena rozumná formulace. This is wiki. Wiki is life. --Miraceti 15:37, 7. 2. 2006 (UTC) Článek Kvadranty Galaxie opravdu vznikl.--23. 5. 2011, 21:14 (UTC), Utar

Siréna[editovat | editovat zdroj]

Siréna - Sirena - řecká bájeslovná postava vábící námořníky svým zpěvem. Jestli se to tedy dá tak zovati. No, jednou jsem ji slyšel a div mi z toho bubní ušínky neprd... no nepraskly. Já fakt nechápu, že jí na to ti námořníky létaj... Jestliže chce někdo slyšet zpěv sirén, nechť se odebere odtud (špatný krok), zabije moji tchyni (skvělý krok) a zavolá to policistům (nejlepší krok) a řekne, že je masový vrah a že hodlá zabít někoho dalšího. Jo, tohle je vlastně o Sirénách... No tak to lidi... lidé nevím, drazí, můžete se vydat k moři a možná ji uslyšíte. Ju? Ale jak vás znám, tak tam nepojedete. O hodně příjdete! No tak pa. Mějte se hezky, dávejte na sebe pozor a ať nevlítnete pod automobil! Jé, teď jsem ulét', já myslel, že už vypravuji synka do školy. Bylo to dobrý? Nechte to tady, bude sranda...

Nalezeno v hesle Siréna, určeno 17. března 2006 k vymazání --Aktron 22:43, 17. 3. 2006 (UTC)

Vědecká revoluce[editovat | editovat zdroj]

založeno anonymem a smazáno po 20 minutách --Beren 16:18, 15. 3. 2006 (UTC)

Pod tímto pojmem si můžeme představit velký zástup schopných mladých a hlavně talentovaných vědců, jenž se ocitají na prahu 21. století v nejchudších a nejnižších sociálních podmínkách, aniž by jakkoli proti tomuto mohli bojovat. Jejich revoluce je tedy opravdovým překročením paradigmata - jev takového seskupení myšlenek, jenž nepodléhají žádnému akademickému postoupení. Jde tu o nový druh informace a s ní se musí zacházet jako s látkou, která může smést z povrchu naší země více méně jednu třetinu obyvatelstva. Tuto látku se snaží všemocně uchopit ve svých dlaních oni mladí a chudí vědátoři. K jejich prospěchu tato označení - nejchudší jsou kvalitním a úzkoprofilovaným jevem, bez něhož revoluce není schopna svého vzniku. Jde tu tedy o vědeckou revoluci, která je nezávislá na kapitálu, tedy fáze, pokus, fikce, fáze, pokus jsou zde v rámci revolučního vítahu zjednodušeny na pouhé objevení a samotné zakušování, konkrétní prožitý vědecký objev. S každým revolucionářem, který překonánín vědeckého paradigmata zakusil na vlastní kůži se může tedy konečně dnešním dnem pochlubit jen on sám. Svým vlastním zdrojem, bez možnosti obhájení své domněnky bude totiž použit svým vlastním překonáním vědeckého paradigmatu. Tato vědecká revoluce tedy zvěstuje velkou a neutuchající proměnu ze stavu současného kabátu laboratorních podmínek do méně útěsných, nýbrž však naprosto revolučních podmínek, to jest míst vzniku za což pokládám lidský organismus v součinnosti vyššího organismu celé společnosti, jíž prozatím věda sloužila.

Diskuse:Čas[editovat | editovat zdroj]

Vloženo anonymem okolo půl deváté večer SELČ, po několika minutách smazáno. --Aktron 19:25, 30. 4. 2006 (UTC)

Víte co je strašně zaímavé?? že čas tak hrozně rychle letí!!

RKS Topolná[editovat | editovat zdroj]

Pokus o překlad.. nejspíše strojový. --Aktron 12:15, 24. 5. 2006 (UTC)

RKS Topolná is jeden příležitost k dlouhá hláska vlna rozhlasové vysílání dále kHz. RKS Topolna was inaugaurated do 1951. RKS Topolna uses jeden adresa tykadlo , kdo spočívat v of dva tvrz , každý 257 metry vysoký , kdo ar poustevník do lano.

Lodní výtah (pravděpodobně)[editovat | editovat zdroj]

Článek uložen pod názvem Soubor:FalkirkWheelSide 2004 SeanMcClean.jpg... a smazán. — Timichal • 17:54, 26. 7. 2006

Tuto věcičku zná už skoro každý,protože je velmi významná nejen,že tam tak stojí,ale to je výtah,který dá na svoji nejákou plošinu parník vytáhne ho a hurá parník je na druhé straně,takhle nějak tu funguje.

Špatná výchova[editovat | editovat zdroj]

Špatná výchova Nadchlo mě, že můžu napsat zde na Wikipedie svůj vlasní článek o filmu, který mně tolik zasáhl. Chcete vědět proč, tak si přečtěte v klidu tento článek. Spočátku film nechápete, ale v půlce víte,že je to film, který chcete vidět znovu, protože když od začátku budete vědět,že krásný Ignácio není ve skutečnosti tím malým zneužívaným chlapcem, ale jeho bratrem o to víc Vás to usadí do křesla. Film se odehrává ve Španělsku kolem 70. let.Mladý a sebevědomí Ignácio příde za svým přítelem z dětství ,kterého tolik miloval. Enrique zbystří při zaslechnutí jeho jména. Na stůl mu položí scénář s názvem Návštěva (La Visita) Ignácio, který chce, aby ho všichni oslovovali Angeli však svému dávnému příteli oznámí že role Zahary (transvestity) je stvořená pro něj. Enrique zprvu nesouhlasí, ale natočí film. Jedná se o film, který vypraví o jejich dětsví. Otec Manuel představený kostelní školy miluje mladého Ignácia, ale s pomyšlením že on již dětskou lásku má ho jímá hrůza. Enriqea kterého Ignácio tolik miluje nechá ze školy vyhodit. O několik let později se z něj stává transvestita, který při jednom ze svých vystoupení potká svou dětskou lásku. Připomene mu zlo spáchané na něm otcem Manuelem a ten ho pak vydírá žádá milion na plastiku prsů a drogy. Otec zavřený s Ignáciem v ředitelně otvírá druhému knězi. Otec Manuel mu všechno řekne ale ten jedná pohotově a zlomí mu vaz. Takto se natočil film. Ale jak to bylo ve skutečnosti Ignácio zemřel, ale né takto. Jak to tedy je. A kdo je vlastně Juan. Stačí se dívat až do konce.

Uchopičník[editovat | editovat zdroj]

Jeden nový uživatel si hrál v hlavním prostoru místo na pískovišti. --Luděk 18:20, 27. 10. 2006 (UTC)

Uchopičník

  • nalezneme u skříněk, šuplíků a podobných součástí nábytku.
  • je termínem, který v sobě sdružuje všechny věci, jež lze uchopit a jimi šuplík vytáhnout či skříňku otevřít, případně zavřít. Zatímco madélka nemůžeme použít, pro úchytky například kulových tvarů a opačně.

Teslař Skaut[editovat | editovat zdroj]

Teslař Skaut tvor žijící v Karlovarském kaji. Jeho hlavní zábavou je motáni Tesla cívek pod 400 závitu nejde nemilosrdně ruší televizi a rádio svému o kolí. Jeho hlavní charakteristickou vlastnosí je že dokáže 24 hodin křičet do mikrofonu CQ CQ contes

Gejkunda[editovat | editovat zdroj]

Časová jednotka definována na dobu průniku středně namazaného pyje do análu nějake kundy nebo ještě lépe geje.

Je definována vztahem: Gk = sqrt(8xpi) Kde Gk je Gejkunda a pí je Ludolfovo číslo

Tvarohometrické funkce[editovat | editovat zdroj]

Dne 30. 5. 2007, 2 matematikové, DJH a MT definovali tvarohometrickou funkci. Věříme, že se tento poznatek v moderní matematice náležitě využije. Funkci lze prakticky využít zejména k výpočtu zatvarožení, což hodně napoví o životním stylu vyvolené/ho.

Tvarinus[editovat | editovat zdroj]

Tvarinus (značíme tvr, graf její funkce nazýváme tvarinoida) lze definovat jako:


tvr x = sin ( x + 270° ) + 1 + k90°, kde x ε < 0° ; 90° ≥ a k ε Z

nebo

tvr x = sin ( x + 3π/2 ) + 1 + kπ/2, kde x ε < 0 ; π/2 ≥ a k ε ZVýpočet tvarohu[editovat | editovat zdroj]

Veličinu značíme velkým psacím písmenem T, její jednotku nazýváme tvaroh. Vztah pro jeho výpočet:


T = sin ( d * tví + 270° ) + 1, kde tví je tvarožní konstanta = 25,7, d je počet dní, d ε < 0 ; 3,5 ≥.

Hodnocení tvarohu[editovat | editovat zdroj]

T ε < 0 ; 0,1 > = společensky tolerované zatvarožení


T ε < 0,1 ; 0,4 > = tvarožník


T ε < 0,4 ; 0,7 > = tvarožník ultra


T ε < 0,7 ; 1 > = hyper tvarožník


T = 1 = totální zatvarožení

Cukrblik[editovat | editovat zdroj]

Bylo urgentně ověřit ale nesmysly se mažou--Horst 20:03, 18. 9. 2007 (UTC) V první polovině 19. století objevil vědec a architekt M.Seďa první zmínku o cukrbliku. Stalo se tak v Kunštátu nad Ostravou 28. 6. 1843 na půdě statku rodiny Seďovy. Vědec při náhodném prozkoumání půdy zajistil neobvyklou sbírku zajímavých knih, které obsahovaly informace o výrobě cukru v 10. stol. n.l. Jedná se o speciální odrůdu cukru, pocházející z východní Asie, která se stala velkou atrakcí. Základ spočíval v halogenových svítidlech a výrazných barvách třtinového cukru. Pro uživatele bylo důležité najít cukr i v nejtemnější noci. To umožnilo podávat čaj (či kávu) i v noci a při absolutním zatmění slunce. V dnešní době se již cukrblik nepoužívá z důvodu nákladné výroby a širokého využití elektřiny.


Jednoúhelník[editovat | editovat zdroj]

Autor: 62.84.152.106 - smazal  Mercy (|Ω) 12:08, 31. 12. 2007 (UTC)

Az doted si vsichni vyznamni matematici sveta mysleli, ze nejmensi pocet uhlu v uzavrenem utvaru je 3 (trojuhelnik). Nejnovejsi studie vsak prokazaly, ze existuji oba utvary (jednouhelnik a dvojuhelnik). Existuje taky teorie, ze existuji utvary s poctem uhlu <0, ve specialni tzv Zaporne dimenzi, pripadne pocet uhlu 0<x<1, to ve specialni tzv Castecne dimenzi.

Hugomet[editovat | editovat zdroj]

HUGOMET

- bájný vynález bratří Punkrapírů, jinak také stroj času, nástroj zkázy či chytač prachu.

Digital Radio Mondiale[editovat | editovat zdroj]

DRM je určeno pro vysílání v pásmu DV,SV a KV. Díky DV (dlouhých vln) dochází k odrazům vysílaných vln od ionosféry na vzdálenosti až 4000km od vysílače ,tedy tohle nám umožňuje jedním vysílačem pokrýt celou zeměkouli a pak se i Radovan Krejčíř na Seichellech dozví z regionálního vysílání z ČR, že je stíhán.

smazáno 27. ledna 2008, vloženo anonymem 3.5.2007 --Venca24 10:40, 27. 1. 2008 (UTC)


Bečvaříkova konstanta[editovat | editovat zdroj]

vložil 2.2.2008 Sup, ke smazání označil Honza Záruba, po hodině existence smazal Mercy

Bečvaříkova konstanta je jednou ze základních konstant jejímž účelem je dobrat se správného výsledku. V případě, že nějaká rovnice nevychází dle správného úsudku. Tak je možné rovnici upravit touto konstantou. Zároveň je ale pak nutné tuto konstantu zahrnout do tzv. bezpečnostního koeficentu.

Bečvaříkova konstatnta je důkazem toho, že i při výpočtech lze používat Humor

Elektrostabil[editovat | editovat zdroj]

zaožil 11.2.2008 85.207.236.124, smazal JAn 18:13, 11. 2. 2008 (UTC)


Slovo Elektrostabil, pochází z Vesmírného slova ,,Elektrostabilos, což znamená šroubování šroubků.

Elektrostabil je vesmírný přístroj, který se nachází ve vesmírné třídě O 2.A, umístil ho tam nejspíše místní Džedáj (přišroubkoval šroubkama na strop, nad Vencu Klause, který je taktéž podezříván z Vesmírné Satisfakční Korporace ve prospěch Karibiků).

Tento Vesmírný přístroj je určen především pro příjem informací z Vesmírné Orbitální Karibické stanice, což využívá pouze Džedáj, Janomajka Umajka a Vesmírný Pavlinoš Hradiloš.

Mikešův máselný paradox[editovat | editovat zdroj]

Verze z 14:00, 15. 4. 2008 – od anonyma 195.113.159.5, vložil Beďar 13:11, 15. 4. 2008 (UTC)

Mikešův máselný paradox vzniká vzajemným působením dvou fyzikálních zakonů a to jest zákona kočičího a zákona chlebového.

Kočičí zákon říká, že kočka dopadne vždy na hohy. Chlebový zákon říká, že chleba namazaný máslem dopadne nazem vždy stranou namazanou.

Představme si pokus, kdy kočce na hřbet přilepíme krajíc chleba, namažeme ho máslem a hodíme tuto soustavu na zem. Nyní zde vzniká problém rozhodnout, kam soustava dopadne.

Odpověď na tuto otázku není zcela jasná vzniká zde hned několik alternativ. Jelikož se kočka okamžitě po upuštění snaží instinktivně otočit nohama smerem k zemi a chleba se snaží instinktivně otočit k zemi namazanou stranou, dochází ke kolizi obou zákonů. A jelikož musíme pohlížet stejně tak na chleba jako na kočku jako na dva rozdílné subjekty, které si za svými zakony stojí, nelze říci, že jeden ze zákonů převáží druhý. Podle tohoto poznatku se nabízí možnost, že soustava začne rotovat a jelikož nelze určit, kam dopadne, tak ve vzdalenosti nekonečně malé od země se ustálí v rotujícím stavu. To znamená že bude v nekonečně malé vzdáleností nad zemí rotovat rychlostí blížící se nekonečnu. Protože na máslo působí odstředivá síla, tak se po dosažení určité rychlosti máslo odstředí a tím přestane působit na soustavu chlebový zákon a kočka dopadne na nohy. Pro někoho může být toto konečným řešením problému, ale není tomu zcela tak. Existují zde další východiska. Nastává zde problém při dosažení rychlosti světla. Podle teorie o předmětech pohybujících se rychlostí světla, by se měl soustavě(kočka,chleba)zpomalit čas vůči okolí. Takže v okolí soustavy bude čas ubíhat rychleji než soustavě. Z čehož vyplývá, že po dopadnutí kočky(po odstředění másla) se ocitne kočka v budoucnosti, jelikož v podstatě přeskočí okolní čas. Takže díky tomu by bylo možné cestovat do budoucnosti, nikoliv však zpět.

Ale zde je problém. Pokud by se stalo, že se bude soustava pohybovat nekonečně velkou rychlostí, tak ji bude čas ubíhat nekonečně pomalu, takže v podstatě jí přestane čas ubíhat a kočka bude zmrazena v čase a bude žít do nekonečna. Takže pokud budeme chtít cestovat časem, bude třeby vynalézt nějaký omezovač rychlosti. A podle vrstvy másla na chlebu budeme schopni regulovat dobu, do které kočku pošleme, jelikož tlustší vrstva se odstředí za delší dobu a kočka tak přeskočí delší období.

Dalším problémem vzniklým rotací kočky je ten, že vlivem vysokorychlostního otáčení se bude soustava o okolní vzduch ohřívat. Zde mohou nastat dvě možnosti.

1.Kočka se vlivem extrémních teplot vypaří(vysublimuje) 2.než se stihne vypařit, může vlivem extremě velké změny za nekonečně krátkou dobu odčerpat z okolí obrovské množství energie, což by mělo za následek zamrznutí kočky. Čímž by se nemohlo odstředit máslo jelikož by bylo zmrzlé. Takže by kočka nikdy nedopadla a neustale by se otáčela do nekonečna.

Další variantou by mohlo být, že se vytvoří červí díra a kočka bude schopna cestovat prostorem.

Nebo dokonce je tu i možnost teoretického vytvoření černé díry vlivem urychlení elementárních částic.

Takže není doporučeno tento pokus testovat v domácích podmínkách!

Ale pokud by se podařilo všechny vzniklé problémy eliminovat, byli bychom schopni cestovat do budoucnosti.

Věta o střední hodnotě diferenciálního počtu[editovat | editovat zdroj]

Vloženo 9. 3. 2008 ve 14:16 z IP adresy 194.212.35.53, revertováno --DaBler 02:30, 26. 4. 2008 (UTC)

Zajímavost[editovat | editovat zdroj]

Této větě se přezdívá opilcova věta:

Alespoň v jednom bodě své trajektorie z hospody domů se opilec pohybuje správným směrem.

Ovečkinova konstanta[editovat | editovat zdroj]

autor:77.104.210.249

Ovečkinova konstanta (nebo patrně správněji řečeno Ovečkinovo číslo či parametr, někdy s nadsázkou zvaná latinsky Numerus Ovis, rusky pak OBЧЬE ЧИCЛO ) je používána k dosažení správného číselného výsledku v případě, že očekáváme, že námi spočtený výsledek je pravděpodobně mylný.

Číslo bývá uvedeno ve formě aditivní konstanty. Je tedy k výsledku přičteno. V rovnicích obsaženo nebývá, připisuje se opravdu až k samotnému výsledku podobně jako přičítáme integrační konstantu.

Zatím pro toto číslo nebyla pevně stanovena žádná značka, ale v matematicky zaměřených anarchistických kroužcích pomalu dochází ke sjednocení názoru, že by tou vhodnou mohlo být OK. Snahou badatelů bylo tuto značku vzhledově celosvětově sjednotit nehledě na používané písmo, řeč či zvyky. Proto byla pro arabský svět zvolena značka KO. Při psaní vět pozpátku tak bude pro každého čtenáře konstanta jasně rozpoznatelná. Konstanta se vždy píše latinkou. Stejně jako řecké symboly, ani tento se nikterak nepřepisuje v jiných jazycích.


Příklad použití Ovečkinovy konstanty[editovat | editovat zdroj]

Použitelnost OK[editovat | editovat zdroj]

Výše uvedený zápis je obsahově správný, nicméně učitely není kvitován s povděkem. Při jeho použití je tak výsledek většinou označen za špatný vzhledem k neurčitosti hodnoty OK, což je na ní dvojsečné.

Výhodou je, že pomocí OK můžeme jakýkoli výsledek uvést do takového tvaru, aby byl zcela správný a to nehledě na počet použitých rozměrů prostoru a času, na oboru jakého se výpočet týká ba dokonce lze jako výsledek použít i samotnou OK.

Nevýhodou její neurčitosti je nevyčíslitelnost. Vyčíslit ji dokáže jen odborník, který zadanému příkladu rozumí a ví jak jej vyřešit. Což nebývá případ studenta na VŠ, který v jejím použití hledá útěchu pro sebe sama.


Rozšíření použití konstanty[editovat | editovat zdroj]

OK lze v odbornější praxy použít nejen jako aditivní konstantu, ale i ve spolupráci s násobením, mocněním a podobně. Záleží zkrátka na aktuálním stavu. Nicméně ve většině případů je přehlednější a jednodušší ji jen přičíst


Závěrem[editovat | editovat zdroj]

Je nutné poznamenat, že OK není předmětem zájmu seriozní matematiky, nepatří do ni a ani se o to nesnaží. Jde spíše o možnost parametrizovat neurčitý výsledek neurčitou hodnotou tak, aby stoupla neurčitost celku. Účel tohoto nám zatím dotázaní anarchističtí matematici, většinou ze zauralských oblastí, neobjasnili. Prý se ale máme na co těšit, tak jim věřme.

Letectvo Federální Republiky Pavučiny[editovat | editovat zdroj]

autor: Rofrop

Je součástí Národní Armády Federální Republiky Pavučiny.Založeno v březnu roku 2008. Plánem vlády FRP je nakoupit 224 letadel a 80 helikoptér. Dodáno by mělo již být (Květen 2009) cca 40 ketadel a něco okolo 15 helikoptér. Další letadla a helikoptéry jsou objednané nebo se vyřizují. Plán je zatím v přísném utajení.

Lovosické metro[editovat | editovat zdroj]

  • objevil a smazal --Harold 17. 4. 2010, 00:00 (UTC)
  • autor textu: Juricz a 90.179.169.65

Název Metro je zkrácenina názvu Metropolitan Railway, tedy metropolitní železnice. Z tohoto označení přes francouzštinu a ruštinu proniklo i do češtiny. V některých jazycích se označuje jako podzemní dráha (např. německy U-Bahn). První metro bylo otevřeno 10. ledna 1863 v Londýně.

Počátky[editovat | editovat zdroj]

Dějiny lovosického metra začínají roku 1904. Naskytl se problém s dopravou dělníků do nově postavené továrny na umělá hnojiva. Proto bylo 21.ledna 1904 ve vídeňském parlamentu rozhodnuto o výstavbě podzemní dráhy. Dne 26. března 1904 byla slavnostně zahájena výstavba, která byla ukončena 14. dubna 1905. Jednalo se o spojnici dvou zastávek, mezi kterými jezdil parní vlak. Parní trakce však byla do jisté míry problematická, a tak se uvažovalo o zavedení nějakého jiného druhu pohonu. Mluvilo se o nekonvenčních systémech, jako je například pohon lanem (takový byl zrealizován v Glasgowském metru), nakonec se však uplatnila elektřina, vedená pomocí boční přívodní kolejnice. K tomu také přispěl i zákon, vydaný rakouským parlamentem, který parní provoz v těchto podmínkách zakazoval. Lovosické metro bylo prvním metrem v Rakousko- Uhersku. První trasou lovosického metra byla spojnice stanic Radniční (Rathausstation) a Secheza. Postupem času byly dostavěny zastávky Hlavní nádraží (Hauptbahnhof) a Beseda, která byla svého času oblíbenou restaurací. V letech 1912 byla dostavěna druhá trasa metra, která vedla od zastávky Cukrovar přes zastávky Olejna, Kostel (přestupní stanice) k zastávce Zámek.

2. světová válka[editovat | editovat zdroj]

Lovosické metro úspěšně fungovalo za doby první republiky,ale po okupaci 15. března 1939 bylo uzavřeno a stalo se muničním skladem německé armády. Po skončení války již jeho provoz nebyl obnoven.

50. léta[editovat | editovat zdroj]

Dne 5.6.1951 bylo lovosické metro určeno jako atomový kryt v případné atomové válce. Vchody do krytu byly vystavěny v parku před místním gymnáziem.

Kruhový vektor[editovat | editovat zdroj]

autor: 81.200.55.225

Kruhový vektor - matematicko-fyzikální pomůcka vycházející z Jayova equilibria a zavedena do praxe jeho autorem Janem Trefaktorizováno (*1988).

Kruhový vektor lze využít u jakéhokoliv matematického nebo fyzikálního výpočtu. Lze užívat pro řešení jakéhokoli dosud známého problému. Vzhledem k jeho složitosti a momentálnímu procesu patentování zde nebudeme uvádět další podrobnosti. Ale z určitostí lze už teď říci, že se jedná o největší objev 21.století.

Autor Jayova equilibria Jan Trefaktorizováno byl za kruhový vektor a celé equilibrium navržen na Nobelovu cenu.

Barva Slunce[editovat | editovat zdroj]

Přežilo necelých 9 let (pravděpodobně déle), párkrát rozšířeno. Nejstarší nalezená verze je 8. 9. 2006, 18:31, kdy Aktron vložil z článku určeného ke smazání (ve shrnutí editace neuvedl z jakého) do článku Slunce sekci Barva. Opravil jsem to 24.5., sem jsem vložil poslední verzi před opravou (23. 4. 2015, 22:20) --83.208.182.183 28. 5. 2015, 20:34 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Barva ze Země se značně mění v průběhu dne a v závislosti na stavu atmosféry

Slunce je viděno ze Země jako červené jen při svém východu a západu. Tedy tehdy, kdy je nízko nad obzorem a sluneční světlo na Zemi dorazí až poté, co vykonalo dlouhou cestu nižší a hustší vrstvou atmosféry. Molekuly vzduchu absorbují kratší vlnové délky světla (modré světlo), takže pozorovateli zůstane převážně červená. Při východu a západu se může Slunce zdát šišaté či velmi velké, což je také způsobeno tím, že světlo urazí dlouhou dráhu hustší atmosférou, čímž je zkreslen jeho tvar.

Naopak je-li Slunce kolem poledne vysoko nad obzorem, jeví se barva oblohy jako modrá, protože sluneční světlo urazí nejkratší vzdálenost atmosférou. Tato vzdálenost odpovídá vlnové délce modrého světla, ostatní vlnové délky (delší – červená, …) jsou molekulami absorbovány, proto je obloha modrá a v této fázi tvar Slunce nejvíce odpovídá skutečnosti. Obsahuje-li ovšem atmosféra velké množství vodních par, dojde k absorpci i vlnových délek odpovídajících modré barvě a na obloze tak vznikají mraky, jež jsou šedé až černé barvy.

Pokud je Slunce pozorováno z místa mimo vliv atmosféry, je díky svojí pozici v hlavní posloupnosti hvězd na pozici hvězdy ze spektrální třídy G2, tedy hvězda menší než modrý obr. Slunce emituje záření v celém elektromagnetickém spektru, nejintenzivnější vyzařování má na vlnové délce 501 nm.

Sestava plavidel[editovat | editovat zdroj]

Z článku Sestava plavidel (rozdíl verzí). --Jan Polák (diskuse) 3. 12. 2016, 10:44 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Kuriozita: Autor článku byl přítomen když jeden pamětník vlečné plavby na Mírovém průplavu v Německu vzpomínal na kuriózní situace které někdy nastaly při podplouvání místních mostů, podpíraných jedením pilířem ve středu průplavu. Když míjela plně rozjetá vlečná sestava takovýto most občas se stávalo, že vlivem nárazu větru zamířil vlečený člun do druhého mostního pole než vlečný remorkér a posádce pak nezbývalo než čekat jestli první povolí lano nebo pilíř mostu.

Olegiáni[editovat | editovat zdroj]

Autor: Berhof Black, následně označeno ke smazání. --Michal Lenc (diskuse) 26. 2. 2017, 21:33 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Olegiáni vznikli v druhém desetiletí 21. století v České republice. Rychle se rozšířili do světa a v počtu členů předčili islám i křesťanství.

Víra

Olegiáni věří v Olega a šíří jeho svaté slovo CADu. Po smrti následuje velké hodnocení jejich života a zda dodržovali Olegova přikázání. V případě kladného hodnocení se posunou do konstrukčního ráje. Mohou se ovšem také propadnout do konstruktária, kde se učí CAD německy.

Přikázání
  1. Osy nevynecháš
  2. Řez špatně nevyšrafuješ
  3. Kótu nezprasíš
  4. Práci nezkopíruješ
  5. Vybereš si maturitní práci úměrnou tvým znalostem
  6. Nebudeš využívat jiného programu, než Solidu

Adamův paradox[editovat | editovat zdroj]

Vložil --janbery (diskuse) 4. 12. 2019, 19:26 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Adamův paradox je jev, který vysvětluje, proč poloviny nemusí být vždy stejné. Tento šokující poznatek objevil student refaktorizováno gymnázia v Olomouci - Adam refaktorizováno - dne 4. 12. 2019 ve svých pouhých 14 letech. Vysvětlil ho tím, že nikdy nedokážeme žádnou věc rozdělit přesně na 2 poloviny, jelikož při rozdělování se vždy něco ztratí. Ihned potom, co tento paradox refaktorizováno zveřejnil na své sociální sítě, byl kontaktován Gretou Thunbergovou, která na svém instagramovém profilu tento objev sdílela. Dne 2.1. 2020 by měla v Stockholmu proběhnout demonstrace, v jejíž čele by měli stát právě Adam refaktorizováno a Greta Thunbergová.

Studený spoj[editovat | editovat zdroj]

Vložil a revertoval --Robins7 (diskuse) 6. 1. 2020, 21:41 (CET)Odpovědět[odpovědět]

Studený spoj (doprava) - dopravní prostředek (obvykle autobus nebo vlak) ve kterém se v zimě netopí

USB-ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ[editovat | editovat zdroj]

Našel: Anděl Marek, smazal Gumideck, vytvořil anonymní uživatel pod IP adresou

USB-ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ bude nový druh nabíječky, kterou představí 28. dubna 2021 Brian May v Českém Brodu za účasti Rogera Taylora, svého dlouholetého kolegy ze skupiny Queen. Nabíječku momentálně vyvíjejí Japonci v Tokiu, ale nemusíte se bát, brzy bude hotová, aby nám ji Brian mohl představit. Díky této nové nabíječce si nabijete nově telefon i přes modem, televizi i záchod. Ano, s touto nabíječkou si nabijete mobil i přes záchod, takže můžete sedět na záchodě a mezitím se vám bude telefon nabíjet.

První telefon s touto nabíječkou bude iPhone 13, který představí 14. května 2021 Petr Rychlý a Roger Taylor, taktéž v Českém Brodě.

Upozorňujeme však hosty, že dříve měl iPhone 13 představit Rowan Atkinson, ten však toto odmítl, ale Roger byl velmi ochotný a komunikoval s námi. Proto budete mít na vstupenkách stále jména Rychlý + Atkinson.

Visutá dráha ve Wuppertalu[editovat | editovat zdroj]

Vložil a revertoval--F.ponizil (diskuse) 15. 10. 2020, 17:26 (CEST)Odpovědět[odpovědět]

Když jsem o této dráze četl kolem roku 1968, byly do této doby zaznamenány jen dvě nehody: Jedna byla srážka s vysoce naloženým vozem sena a druhá byla kuriózní. V rámci reklamy na vystoupení cirkusu ve Wuppertalu naložili do vagonu slůně a to se jim propadlo podlahou. Takže nejbezpečnější dopravní prostředek na světě.