Wikipedie:Diskuse o smazání/SAFE-POINT

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

SAFE-POINT[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, nýbrž diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
Mates (diskuse) 3. 9. 2019, 15:59 (CEST)
Uzavření diskuse
nestandardní: do 17. 9. 2019

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

  • Smazat – Článek byl týden označen na urgentní úpravu. Tuto mez zřejmě překročil, nicméně dle mého soudu do Wikipedie nepatří – Wikipedie není návod. Druhý týden UU tedy překlápím do diskuse o smazání. Nějaké informace lze začlenit do článku První pomoc. --Mates (diskuse) 3. 9. 2019, 15:59 (CEST)
  • Přesunout na wikiknihy a dát link do První pomoci. --Hugo (diskuse) 3. 9. 2019, 16:14 (CEST)
  • Nevím, ale asi spíš smazat nebo překopat na popis toho, co to znamená.--frettie.net (diskuse) 3. 9. 2019, 18:52 (CEST)
  • Přesunout na Wikiknihy - článek je mimo záběr projektu Wikipedie, naopak do záběru Wikiknih pasuje dobře. Nějakou zjednodušenou, obecně srozumitelnou nenávodovou verzi odpovídající záběru projektu lze ponechat samozřejmě i na Wikipedii. --Palu (diskuse) 4. 9. 2019, 16:35 (CEST)
  • Ponechat a důkladně analyzovat obsah s tím, že jsou zde duplicity s článkem První pomoc, který ale sám o sobě není moc dobrý (je tam na to šablona), takže by mohl být z obsahu tohoto článku vylepšen (a SAFE-POINT v něm zmíněn). Článek, o který zde jde, pak důsledně zaměřit na samotný protokol SAFE-POINT určený pro pracoviště. --Zbrnajsem (diskuse) 9. 9. 2019, 12:43 (CEST)
  • Prosím ponechat. – Provedl jsem doplnění zdrojů. Doufám, že nyní je to již souladu s požadavky WP. Důležité je při posuzování u tohoto tématu chápat zdroje v kontextu, základem je unikátnost systému garantovaná Úřadem průmyslového vlastnictví. Dále pak stojí na protokolech definovaných v urgentní medicíně, zásadách první pomoci a již publikovaných článcích. Noixi (diskuse) 12. 9. 2019, 11:24 (CEST)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

  • Dobrý den, jsem přesvědčen, že téma protokol SAFE-POINT si svoje heslo na wikipedii zaslouží, stejně jako analogický protokol ATLS[1] a BATLS pro urgentní medicínu, tyto protokoly, ale nejsou zpracovány v CZ. ATLS je zpracován na wikipedii v AJ. Při úpravě jsem se snažil vycházet z vzhledu stránky ve vzorech u PP jak bylo doporučeno a vypomáhal jsem si anglické verze ATLS, který je bližší popisované problematice. Z tohoto důvodu doporučuji ponechat. --Noixi (diskuse) 3. 9. 2019, 17:20 (CEST)
  • Ještě k diskuzi a možnosti samostatného tématu, myslím, že logika Wikipedie předpokládá postupné dělení hesel na podrobnější detail. I pokud se podívám na hesla z jiné oblasti například automobil jedná se o jasné heslo, a přesto dále existuje heslo nákladní automobil dokonce první nákladní automobil, přestože tyto hesla by se dala vsunout pod základní heslo automobil, já si myslím, že je to správně. Tak jako heslo "první pomoc" je všeobjímající téma, které řeší jak laickou první pomoc, tak i odbornou a potřebuje k sobě navázaná témata, která vysvětlí jednotlivé dílčí pojmy. Noixi (diskuse) 4. 9. 2019, 13:25 (CEST)

Jak vidím, se zakladatelem bylo dohodnuto, že dostane čas na vylepšení článku. Bylo by proto asi správné vyhodnocení DoSu zatím odložit.--Hnetubud (diskuse) 8. 9. 2019, 16:42 (CEST)

Přesto si myslím, že tato "návodová" verze je vhodná pro Wikiknihy a že by tam měla být potom zpětně přenesena. --Palu (diskuse) 9. 9. 2019, 07:27 (CEST)
Přesun na wikiknihy je samozřejmě taky možný – ale je prostě podivné (a pro dobrou pověst wikipedie vyloženě škodlivé), když @Czeva: slíbí autorovi článku tři týdny odkladu před smazáním a zároveň dál vesele běží DoS.--Hnetubud (diskuse) 10. 9. 2019, 16:52 (CEST)
Delší dobu na přestavbu jsem chtěla Noiximu poskytnout především kvůli tomu, že je nováček, jimž řešení může zabrat více času (obzvláště když je třeba článek zcela přepracovat a bylo navrženo přesunout minimálně část článku na Wikiknihy) a kterým bychom i proto měli co nejvíce pomáhat a v tvorbě je podporovat; navíc Noixi evidentně zájem o spolupráci projevuje. I kvůli tomu děkuji za navržené odložení vyhodnocení DoSu. --Czeva (diskuse) 10. 9. 2019, 20:05 (CEST)
'Po přestavbě nechat. - Děkuji za důvěru a provedl jsem kompletní přepracování tématu tak aby odpovídalo WP. Původní celé téma jsem přesunul na WS. Dále jsem přidal dvě doplňující hesla ATLS a BATLS abych zrušil doplňující tabulky vč. přímých odkazů. Noixi (diskuse) 10. 9. 2019, 17:36 (CEST).
@Noixi:Děkujeme za významné přepracování článku, nicméně "WP neodpovídá", ač to píšete výše. Nadále bohužel nevidím další zdroj v referencích pojednávající významně o objektu článku, tedy hrozí, že návrh na smazání článku zcela nahoře bude odsouhlasen. Nadále také chybí zrdojování informací v článku uvedených, jehož potřeba byla popsána na mé diskusní stránce (nadále je v textu pouze ta jedna příkladová jednička v hranatých závorkách). Třeba by bylo možné použít jako zdroje ty uvedené v seznamu Literatury a Externích zdrojů, pokud o Safe-Pointu významně pojednávají. Pak teprve bude mít smysl řešit v tuto chvíli nepodstatné drobnosti jako wikipedicky nevhodné použití externích odkazů přímo v článku, záměnu pomlčky se spojovníkem apod. Ve Vašem příspěvku jsem si dovolila malé formátování, aby odpovídalo wikipedickým zvyklostem. Prosím, pokuste se zdroje opravdu v celém článku doplnit, bez nich to na WP nejde. Děkuji za pochopení. --Czeva (diskuse) 10. 9. 2019, 20:05 (CEST)
  • Na článku se aktivně pracuje, prodlouženo do 17. 9. --janbery (diskuse) 11. 9. 2019, 21:07 (CEST)

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Advanced trauma life support. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. (anglicky) Page Version ID: 894962305.