Wikipedie:Diskuse o smazání/MAiAK

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

MAiAK[editovat | editovat zdroj]

Toto není hlasování, nýbrž diskuse. Důležité jsou argumenty.
Diskusi otevřel(a)
OJJ, Diskuse 13. 1. 2020, 09:31 (CET)
Uzavření diskuse
standardní: týden po zahájení

Doporučená řešení[editovat | editovat zdroj]

  • Smazat – nedomnívám se, že by Wikipedie měla dělat reklamu tvůrcům deskových her. Ref 2 nejspíše kopíruje text distributora a ref 3 je závislý. Recenze na Deskových hrách by šla IMO uznat, ale i tak jsem silně pro omezit propagační styl (Hra MAiAK tak unikátním způsobem kombinuje herní principy dámy, šachu a pentaga a díky dvoufázovému tahu vytváří novou hráčskou úroveň strategického myšlení.), protože Wikipedie není místem pro propagaci (která tu evidentně bude, aneb zase někdo vytvoří hru a chce ji dostat na nějaké větší stránky a vyšší pozice ve vyhledávači). --OJJ, Diskuse 13. 1. 2020, 09:31 (CET)
  • Smazat propagační; autor článku nemá jiné editace, než právě u tohoto článku a na mé diskusní stránce, kde jsme řešili copyvio... --Jan Myšák (diskuse) 13. 1. 2020, 09:38 (CET)
  • Smazat katastrofálně napsaný článek. Jak vzhledově (kapitoly, kategorie, tabulka) tak obsahově (propagační styl) --Robins7 (diskuse) 13. 1. 2020, 10:12 (CET)
  • Asi zatím smazat pro chybějící ency významnost (zřejmě pouze jedna recenze na hru), pokud by snad byla doložena ency významnost, tak urgentně upravit, neb wiki není návod.--Grtek (diskuse) 13. 1. 2020, 12:25 (CET)
Asi tak --Robins7 (diskuse) 13. 1. 2020, 17:18 (CET)
  • smazat: zatím se dle mého názoru nejedná o encyklopedicky významnou hru; tím ovšem neříkám, že v budoucnu se zde článek na stejné téma nemůže vytvořit znovu - ale to opravdu až po získání nějakých dalších informačních zdrojů. Jakub Sochor (diskuse) 18. 1. 2020, 15:46 (CET)

Komentáře[editovat | editovat zdroj]

Rozhodně není možné kopírovat text distributora, to je rozhdoně špatná hypotéza.

šachy dáma, jsou abstraktní hry, akorát s tím rozdílem že vznikly dříve.

Maiak bude součástí upraveného balíčku pro výuku matematiky na základních školách

účastní se her v logické olympiádě a děti v něm soutěží v turnaji který pořáda mensa

není to o propagací grafiky ani autorů je to o propagaci výuky matematiky a logiky

hra patří mezi abstraktní hry pro dva hráče, což jsou hry, které rozvíjí strategické, logické a abstraktní myšlení.

Je to má první editace ano, někdy se ale začít musí, myslím, že kriterium první editace je poněkud neadekvátní měřítko, na základě této logiky by každá první editace měla být automaticky zamítnuta. Nabízela by se poté otázka, kolik je nutných editací k tomu aby mohla být udělána editace, což by zavánělo nelogickým řešením.

jedle (diskuze)

zajímalo by mě jak se například liší toto: Dominion (karetní hra), Monopoly, Osadníci z Katanu, Krycí jména

a takových odkazů je celá řada. vždy uveden, název hry, rok vydání, autor a odkaz na webové stránky.

U maiaku narozdíl od šachů je znám autor, Kdo za to ale může?

je možné uvést to klidně bez autora ale bude to dost poloviční informace díky tomu.

Nehledě na to, že zmíněné hry mají poté v referencích odkazy na celou řadu profejních eshopů kde je popsán ten samý popis.

Dostihy a sázky jsou jasným důkazem mé argumentace

Jedle -- Tento příspěvek přidal(a) Jedle (diskuse)

@Jedle: Bude třeba doložit některé další nezávislé odkazy pro doložení významnosti a odebrání propagačních formulací. Tu je to na hraně. Jak už jsem psal mnohokrát, ono je mnohdy lepší nějakou dobu počkat, dokud se hra/kapela/osoba nestane více známou a ne si tu dělat reklamu. Osadnící z Katanu jsou hra starší, zdrojů je hodně a mezijazykových verzí Wikipedie přes 30. Toto je hra pár týdnů/měsíců stará a je tedy třeba dohledat a posoudit další nezávislé zdroje, podobné těm na Deskových hrách. OJJ, Diskuse 13. 1. 2020, 11:42 (CET)