Wikipedie:Žádost o komentář/Šablona NNC

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Malý ŽOK, jehož účelem je změnit vkládání {{Nnc}}. --OJJ, Diskuse 6. 3. 2019, 10:57 (CET)

O co jde[editovat | editovat zdroj]

Myslím, že není tajemstvím, že tady máme proces nominace nejlepších článků. Požadovaný článek prochází diskusí a hlasováním komunity před udělením příznaku nejlepšího článku. Souběžně s tím se vkládá do diskuse k článku šablona {{Nnc}}. Otázkou tohoto ŽoKu je, jestli šablonu Nnc nevkládat spíše do úvodu článku, jako dejme tomu {{upravit}} nebo {{neověřeno}}. Osobně to považuji za užitečné. Zaprvé tím můžeme upozornit čtenáře na procesy vylepšování článků uvnitř komunity. Zadruhé by některé připomínky mohli psát sami čtenáři, protože v úvodu článku na to natrefí spíše než na diskusi. Myslím, že není za co se stydět. --OJJ, Diskuse 6. 3. 2019, 10:57 (CET)

Názory[editovat | editovat zdroj]

Ioannes Pragensis[editovat | editovat zdroj]

Nemám na to silný názor, ale v zásadě jsem spíše proti. Jednak občas je za co se stydět (když někdo nominuje opravdu nezralý článek, což se tu a tam stává), ale hlavně považuji za lepší držet redakční procesy v zákulisí a neobtěžovat jimi běžné uživatele. Uznávám ovšem i argument navrhovatele, že by to někoho z odborníků-newikipedistů mohlo podnítit se do recenze zapojit, a tím nominaci pomoci.--Ioannes Pragensis (diskuse) 9. 3. 2019, 18:07 (CET)

Vojtasafr[editovat | editovat zdroj]

Souhlasím s OJJem, souhlasím s tím, že by se šablona mohla používat v úvodu článku. Jen bych byl rád, kdyby se souběžně s tím změnila grafika té šablony na odvozeninu z {{cedule}}, aby to zapadlo do formátu ostatních šablon v úvodu článku. Věřím tomu, že změna místa použití přinese užitek. --Vojtasafr (diskuse) 9. 3. 2019, 18:11 (CET)

Palu[editovat | editovat zdroj]

Jako Vojtasafr. Jsem pro. --Palu (diskuse) 16. 3. 2019, 15:08 (CET)

Khamul1[editovat | editovat zdroj]

Souhlas s Vojtasafrem. Návrh podporuji --Khamul1 (diskuse) 20. 3. 2019, 15:39 (CET)