We Are Your Friends

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
We Are Your Friends
Původní názevWe Are Your Friends
ZeměSpojené státy americkéSpojené státy americké Spojené státy americké
Spojené královstvíSpojené království Spojené království
FrancieFrancie Francie
Jazykangličtina
Délka96 min
Žánryromantický film
filmový muzikál
filmové drama
RežieMax Joseph
Obsazení a filmový štáb
Hlavní roleZac Efron
Wes Bentley
Emily Ratajkowski
Jonny Weston
Shiloh Fernandez
… více na Wikidatech
ProdukceTim Bevan
HudbaStewart Copeland
KameraBrett Pawlak
Výroba a distribuce
Premiéra2015
27. srpna 2015 (Německo)
3. září 2015 (Maďarsko)
Produkční společnostStudioCanal
DistribuceWarner Bros.
Netflix
FandangoNow
We Are Your Friends na ČSFDIMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

We are your friends je americké, hudební a romantické drama z roku 2015. Světová premiéra filmu proběhla 28. srpna 2015, v Česku o několik dní později, 3. září 2015. Režisérem filmu byl Max Joseph. Název filmu We are your friends vychází z názvu skladby hudebního dua Justice, která zazněla i v traileru. Do hlavních rolí byli obsazeni Zac Efron, Emily Ratajkowski, Wes Bentley a Shiloh Fernand. Natáčení filmu bylo zahájeno 18. srpna 2015 v San Fernando Valley. Film se točil také ve Velké Británii, Francii a Německu.


Děj[editovat | editovat zdroj]

Děj odehrávající se v současnosti, kde skupinka chlapců touží po dobré práci. Jeden z nich jménem Cole má sen stát se diskžokejem. Často po nocích hraje v klubech, ale to mu nestačí. Jeden den dostane nabídku zahrát ve větším klubu. Tam se seznámí s velmi slavným postarším diskžokejem Jamesem. James si ihned všimne Colova talentu a poprosí Cola, jestli by nezahrál na zahradní párty u Jamese doma. Tam se seznámí s mladou dívkou jménem Sophie, s kterou si rozumí a ihned se mu zalíbí. Problém však nastane tehdy, když Cole zjistí, že Sophie je přítelkyně Jamese. Ví, že ji nemůže milovat, protože by jeho přátelství s Jamesem skončilo a nesplnil by si sen stát se diskžokejem. Po čase si však všimne, že James má problémy s alkoholem a nezvládá svoji popularitu. Sophie je s ním kvůli jeho pití alkoholu nešťastná a proto tráví čas s Colem ve kterém časem získá nového milence. Sophie, ale brzy zjistí, že udělala chybu a ukončí tento krátký vztah s Colem z čehož je Cole nešťastný, ale vědom toho, že to bylo nejlepší řešení. Po čase James zjistí, že ho Sophie podvedla. Ihned se s ní rozejde a přestane se stýkat s Colem. Colovi mezitím zemře kamarád, protože se předávkoval drogami. Je zdrcený, ale neztrácí naději, najde odvahu omluvit se Jamesovi. James mu po nějaké době odpustí a domluví Colovi zahrát si na jeho koncertě, jako Jamesův předskokan. Všechno dobře dopadne, Sopie se vrátí ke Colovi.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Zac Efron Cole Carter
Emily Ratajkowski Sophie
Shiloh Fernandez Ollie
Alex Shaffer Squirrel
Jonny Weston Dustin Mason
Wes Bentley James Reed
Joey Rudman Joey
Jon Bernthal Paige Morrell
Vanessa Lengies Mel
Brittany Furlan Sara
Jon Abrahams klubový promotér
Alicia Coppola Tanya Romero
Korrina Rico Crystal
Nicky Romero sám sebe
Dillon Francis sám sebe
Alesso sám sebe
Them Jeans sám sebe
Zach Firtel DJ
Andy Ward DJ Xochill
Hayden Fein DJ DK
Jacob Epstein DJ

Přijetí[editovat | editovat zdroj]

Tržby[editovat | editovat zdroj]

Film vydělal 3,6 milionů dolarů v Severní Americe a 7,5 milionů dolarů v ostatních oblastech, celkově tak vydělal 11,1 milionů dolarů po celém světě.[1] V Severní Americe byl oficiálně uveden 28. srpna 2015. Za první víkend vydělal 1,8 milionů dolarů.

Recenze[editovat | editovat zdroj]

Film získal převážně negativní recenze od kritiků, vystoupení Efrona bylo však chváleno. Na recenzní stránce Rotten Tomatoes získal ze 116 započtených recenzí 41 procent s průměrným ratingem 5 bodů z deseti. Na serveru Metacritic snímek získal z 32 recenzí 46 bodů ze sta. Na Česko-Slovenské filmové databázi snímek získal 64%.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. We Are Your Friends [online]. [cit. 2016-12-27]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]