Warsaw Financial Center

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Warsaw Financial Center
Warsaw Financial Center WFC.jpg
Účel stavby

kancelářské

Základní informace
ArchitektiKohn Pedersen Fox Associates,
A. Epstein and Sons International,
Biuro Projektów Architektury J&J Sp. z o.o.
Výstavbadokončení 1998
Technické parametry
Nejvyšší bod165 m
Výška střechy144 m
Počet podlaží32
Poloha
AdresaVaršava, PolskoPolsko Polsko
Souřadnice
Další informace
WebOficiální web
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Warsaw Financial Center (WFC) je patří mezi nejprestižnější kancelářské budovy v polské Varšavě. Nachází se na rohu ulic Emilii Plater a Świętokrzyska, v nejužším centru města. Byla to první, moderní kancelářská budova v hlavním městě Polska, postavena v roce 1998.

Projekt Warsaw Financial Center zpracovaly americké firmy A. Epstein & Sons International a Kohn Pedersen Fox Associates, ve spolupráci s polskými architekty a inspirací pro ně byla mj. budova 333 Wacker Drive v Chicagu. 

Warsaw Financial Center nabízí celkem 50 tis. m2 nájemní plochy třídy A+ a 350 parkovacích míst pro motorová vozidla a jízdní kola. V každém z 32 poschodí je 1900 m2 plochy vysoké 2,75 m a plně vyhovující potřebám fyzický postižených osob. Komunikaci mezi jednotlivými poschodí usnadňuje 16 výtahů. V této budově, vysoké 144 m, má svá sídla téměř 70 firem. Vyspělá technická řešení, jak např. vlastní úpravna vody, agregát a podzemní nádrže s obsahem cca 600 000 litrů, zajišťují plnou soběstačnost budovy, pokud jde o přístup k elektrické a tepelné energii a k vodě.

Majitelem Warsaw Financial Center je od konce roku 2012 konsorcium Allianz Real Estate a Curzon Capital Partners III, investičního fondu řízeného Tristan Capital Partners.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]