Vysoký tarif

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vysoký tarif, dříve označovaný jako denní proud, je označení pro elektrickou energii, za kterou platí spotřebitel plnou cenu. Vysoký tarif se spolu s nízkým tarifem používá pouze u dvoutarifní sazby odběru elektrické energie.

Vysoký tarif je platný pouze v určitý čas během dne. Přepínání mezi nízkým a vysokým tarifem se prováděno pomocí hromadného dálkového ovládání. Samotné přepínání a přesné časy nízkého a vysokého tarifu určuje distributor elektřiny a je rozdílné pro jednotlivé regiony.

Důvod zavedení vysokého tarifu[editovat | editovat zdroj]

Hlavním důvodem zavedení vysokého a nízkého tarifu je regulace spotřeby elektrické energie. Během vysokého tarifu jsou z provozu vyřazeny spotřebiče s vysokou spotřebou elektrické energie.

Odběratel, který má dvoutarifní sazbu, je povinen během vysokého tarifu blokovat spotřebiče s vysokou spotřebou. Jde například o zařízení pro ohřev vody nebo vytápění.

Pojmenování jednotlivých tarifů v rámci dvaoutarifové sazby se může mezi jednotlivými dodavateli elektřiny mírně lišit, ale vždy jde v rámci jedné distributorské sítě o stejné časy platnosti vysokého tarifu.[1]

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Vysoký tarif, Snižujeme