Vrsar

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Šablona:Infobox sídla světa

Vrsar (italsky Orsera) je menší přístav a město v západním Chorvatsku asi 10km jižně od Poreče. Nachází se na západním pobřeží poloostrova Istrie a žije zde 1 871 obyvatel (odhad z r. 2007).

Charakteristika města

Město je oblíbeným turistickým cílem, a to především díky své výhodné poloze na pobřeží Jaderského moře a příznivému středomořskému klimatu. Některé turistické kempy v blízkosti města jsou zaměřeny na naturistickou rekreaci. Vrsar si oblíbil i známý a slavný milovník Casanova. Je jedním z nejkrásnějších míst celého středomoří díky přírodě a historii. Dominantou historické části je bývalá rezidence porečského biskupa - kaštel Vergolini, která leží na kopci nad mořem. Za shlédnutí stojí i nejmenší ulička ve městě široká jen několik desítek centimetrů a další kouzelné, strmé uličky, klikatící se až k moři. Pobřeží je velmi členité, najdete zde spoustu malebných ostrůvků. Pláže jsou skalnaté, ale pěkně upravené s prostory na slunění a vstupy do vody. V blízkosti Vrsaru leží město Poreč, Rovinj a Lymfský kanál.

Externí odkazy

Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videa k tématu Vrsar ve Wikimedia Commons Šablona:Portál Chorvatsko Šablona:Pahýl - Chorvatsko

Šablona:Geo