Volkswagen Caddy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Výrobce Volkswagen
Koncern Volkswagen
Další jména Volkswagen Rabbit Pick-up
Roky produkce 1979 - dodnes
Místa výroby Německo Polsko
Příbuzné vozy Volkswagen Golf, Škoda Pick-up, Volkswagen Polo
Konkurence Citroën Berlingo, Peugeot Partner
Třída lehké užitkové automobily

Volkswagen Caddy je lehký užitkový automobil, který od roku 1979 vyrábí německá automobilka Volkswagen. Momentálně se vyrábí jeho čtvrtá generace. První tři byly nabízeny v provedení pick-up, čtvrtá se vyrábí jako krabicovité kombi.

První generace[editovat | editovat zdroj]

Rabbit Pick-up

Její základ byl převzat z první generace typu Golf. Ačkoliv se jedná o evropský automobil, poprvé se jeho výroba rozeběhla v USA. Zde je velká poptávka po automobilech typu pick-up. Výroba začala v Pensylvánii už v roce 1979. Americká verze byla pochopitelně vzhledově sjednocena s americkým typem Rabbit. Oproti evropské tak měla hranaté světlomety a jiné nárazníky. Na evropských trzích se Caddy objevil v roce 1982. Všechny vozy Caddy pro Evropu byly vyráběny v bosenském Sarajevu do roku 1992. Výroba pak dále pokračovala v Jihoafrické republice.

Druhá generace[editovat | editovat zdroj]

Druhá generace

Vůz je shodný s automobilem Škoda Pick-up druhé generace, který je postaven na základě Felicie. Do roku 1996 se vyráběl v Kvasinách.

Třetí generace[editovat | editovat zdroj]

Třetí generace

Třetí generace byla postavena na základu třetí generace typu Polo. Prodával se také pod názvem Seat Inca. Výroba probíhala v letech 19962005 ve Španělsku. Jeho výroba nadále pokračuje v Argentině.

Čtvrtá generace[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtá generace

Poprvé byla představena v roce 2003 v Amsterodamu. Výroba začala o dva roky později. Částečně je vůz založen na typu Touran. Vůz může být upraven pro převoz zboží i osob podobně jako větší Transporter. Od roku 2007 se vyrábí i prodloužená verze Caddy Maxi.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]