Volkswagen Caddy

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
Volkswagen Caddy
VýrobceVolkswagen
KoncernVolkswagen
Další jménaVolkswagen Rabbit Pick-up
Roky produkce1979 - dodnes
Místa výrobyNěmecko Polsko
Příbuzné vozyVolkswagen Golf, Škoda Pick-up, Volkswagen Polo
KonkurenceCitroën Berlingo, Peugeot Partner
Třídalehké užitkové automobily
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Volkswagen Caddy je lehký užitkový automobil, který od roku 1979 vyrábí německá automobilka Volkswagen. Momentálně se vyrábí jeho pátá zareprezentovaná generace. První tři byly nabízeny v provedení pick-up, čtvrtá se vyrábí jako krabicovité kombi.

První generace[editovat | editovat zdroj]

Rabbit Pick-up

Její základ byl převzat z první generace typu Golf. Ačkoliv se jedná o evropský automobil, poprvé se jeho výroba rozeběhla v USA. Zde je velká poptávka po automobilech typu pick-up. Výroba začala v Pensylvánii už v roce 1979. Americká verze byla pochopitelně vzhledově sjednocena s americkým typem Rabbit. Oproti evropské tak měla hranaté světlomety a jiné nárazníky. Na evropských trzích se Caddy objevil v roce 1982. Všechny vozy Caddy pro Evropu byly vyráběny v bosenském Sarajevu do roku 1992. Výroba pak dále pokračovala v Jihoafrické republice.

Druhá generace[editovat | editovat zdroj]

Druhá generace

Vůz je shodný s automobilem Škoda Pick-up druhé generace, který je postaven na základě Felicie. Do roku 1996 se vyráběl v Kvasinách.

Třetí generace[editovat | editovat zdroj]

Třetí generace

Třetí generace byla postavena na základu druhé generace Seatu Ibiza. Prodával se také pod názvem Seat Inca. Výroba probíhala v letech 19962005 ve Španělsku. Jeho výroba nadále pokračuje v Argentině.

Čtvrtá generace[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtá generace

Poprvé byla představena v roce 2003 v Amsterdamu. Výroba začala o dva roky později. Částečně je vůz založen na typu Touran. Vůz může být upraven pro převoz zboží i osob podobně jako větší Transporter. V letech 20072020 se vyrábí i prodloužená verze Caddy Maxi.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]