Vinted.cz

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
VotočVohoz
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formasoukromá společnost
Datum založení2008
Adresa sídlaVilnius, Litva
Charakteristika firmy
Oblast činnostielektronické obchodování
Identifikátory
Oficiální webwww.vinted.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vinted.cz je sociální síť a online obchodní portál, poskytující uživatelům internetu prostor pro výměnu, nákup, prodej a darování oblečení, doplňků a kosmetiky. Stránka je sesterskou platformou litevské platformy Vinted.lt.

Obchodní model[editovat | editovat zdroj]

Portál Vinted.cz je založený na principu collaborative consumption neboli spoluspotřebitelství. Uživatelé zaregistrovaní na Vinted.cz na svých profilech zdarma uveřejňují inzeráty předmětů – předmět si sami vyfotí, popíší a stanoví jeho cenu. Jednotlivé transakce uzavírají uživatelé mezi sebou a jejich konkrétní průběh a podobu si domlouvají prostřednictvím zpráv na svém profilu na Vinted.cz.

Vznik a vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vinted.cz založili v Česku v lednu roku 2011 Janet Lavicka a Lukáš Vala pod názvem VotočVohoz.cz po vzoru litevské výměnné burzy Manodrabuziai.lt (v současnosti Vinted.lt) a německého dceřiného portálu Kleiderkreisel.de. Kromě Litvy, kde projekt roku 2008 vznikl, a Německa, kde portál Kleiderkreisel.de běží od roku 2009, existuje tato sociální síť rovněž ve Francii, USA, Polsku a ve Velké Británii. Podle údajů firmy se plánuje expanze do dalších zemí. V roce 2013 vznikla rovněž aplikace pro mobilní telefony.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]