Vesmírní lidé

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Vesmírní lidé (Andělé Světla) je termín používaný Ivem A. Bendou a dalšími lidmi, kteří s nimi mají komunikovat, pro označení údajných mimozemských bytostí, které pozemšťanům nezištně a láskyplně pomáhají.

Tato skupina lidí je brána za sektu, jak různými autory z několika médií[1][2][3] tak i L. Safaříkem, tajemníkem plzeňského Klubu psychotroniky a UFO.[4]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Žena stojící s knihou v ruce a fandící. Letná, 2002

Historie skupiny začala u Miloslavy Drskové, pracovnice v kravíně, která začala komunikovat s Plejáďany v roce 1995 pod vlivem učení Michaela Hesemanna. O dva roky později se setkala s Ivem A. Bendou, kterému se podle jejího vzoru podařilo navázat první kontakt 1. září 1997. Poté spolu začali vydávat zprávy s poselstvím od mimozemských civilizací. Od této doby již Ivo A. Benda sepsal 10 knih „Rozhovory s Poučením od Mých Přátel z Vesmíru“, přičemž první dva díly vyšly knižně (první díl je vyprodán). Dále Ivo A. Benda vydal několik videonahrávek s údajnými záběry přistání mimozemské civilizace na Zemi a přelety vesmírných lodí, nafilmovaných ve dne i v noci. Všechny tyto materiály jsou volně ke stažení přímo z jeho internetových stránek.

Vesmírní lidé jsou občas spojováni se sektou Nebeská brána, jejíž příslušníci spáchali v roce 1997 v USA hromadnou sebevraždu, a to zejména kvůli totožné víře v nutnost „evakuace“ na vesmírné lodě před koncem světa (členové americké sekty zvolili právě sebevraždu jako prostředek transportu).[5] Vesmírní lidé sebevraždu jako řešení problémů odmítají, protože je to podle nich výrazné porušení vesmírných zákonů lásky.[6]

Ivo A. Benda založil své učení na informacích z řady knih od různých autorů,[7] informace také zčásti čerpá od švýcarského ufologa Eduarda Alberta Meiera, [8] avšak Bendovo učení filozoficky Meierovu v některých případech odporuje. Vzhledem k tomu, že Ivo A. Benda údajně několikrát bez souhlasu použil Meierovy fotografie a jiný materiál, podal Meier a jeho skupina na Bendu žalobu, kterou však soud zamítl.[9] Meier a jeho skupina včetně české pobočky[10] Ivo A. Bendu neuznávají a distancují se od něj.

V roce 2001 členové sekty kontaktovali prezidenta České republiky Václava Havla s žádostí o schůzku mezi mimozemskou civilizací a hlavou státu. Stejně tak kontaktovali i slovenského prezidenta Rudolfa Schustera,[11] avšak nedostalo se jim žádné odpovědi. V roce 2007 ministerstvo obrany Slovenské republiky obdrželo od Světelných pracovníků varování před očipováním lidí, které údajně plánují ještěři z temných světů, s výzvou na obranu obyvatel Slovenska proti této hrozbě.[12]

Později[zdroj?] však nastal postupný úpadek společenství, protože předpokládané očišťování Země a kosmická evakuace stále nenastávaly. Také zájem o přednášky Iva A. Bendy, kterých v letech 1997 až 2006 proběhlo více než 200,[13] klesá.

Aktivity[editovat | editovat zdroj]

Světelní pracovníci organizují nepravidelné přednášky po celé ČR a to vždy na pozvání příznivců v konkrétní oblasti. Svoji ideu šíří mezi lidi většinou formou reklamních letáčků, výlepů na veřejných prostranstvích, pronajatých billboardů; v minulosti[14] také pomocí spamu. Ivo A. Benda se také občas objevuje v televizi,[15] rozhlasu a tisku, kde jsou s ním pořádány rozhovory.

Světelní pracovníci na svých stránkách také iniciují petice odsuzující čipy RFID (a zejména čipovou totalitu jako takovou) a tzv. protispamový zákon. Další petice bojují za zrušení peněz a strašidel. [16]

Tvrzení Iva A. Bendy o Vesmírných lidech - mimozemšťanech[editovat | editovat zdroj]

Vesmírní lidé (Andělé světla) jsou bytosti žijící v Nebi vyspělým, harmonickým, láskyplným životem bez válek, nemocí, hladu, lží, otroctví a jiných negativních neduhů, které denně zažívají obyvatelé této planety Země. Jejich světy jsou harmonické, vyvážené, s krásnou přírodou, účelně uspořádané, obydlí rovnoměrně rozptýlené v krajině bez měst, silnic, ulic, aut. Vesmírní lidé mají mezi sebou krásné přátelské, láskyplné a harmonické vztahy, jsou vůči sobě nesmírně pozorní, komunikují mezi sebou především niterně – telepaticky přes střed hrudi (srdeční čakrou).

Vesmírní lidé používají vyspělé technologie, obyvatelé neotročí jako na Zemi, ale pracují pro společnost jen minimální, nezbytnou dobu – 2 hodiny denně. Práce je pro ně zábavou, stejně jako celý jejich život, nachází se ve štěstí, lásce, radosti a naplnění, což se odráží ve vztazích, které vyjadřují vzájemnou čistou lásku, radost, užitečnost a bohatství života v celku, v celistvé společnosti.

Jen v naší Galaxii se nachází 5 milionů vyspělých nebeských civilizací Andělů Světla - Vesmírných lidí, a to v řadě dimenzí planet, hvězd i mezihvězdného prostoru. Andělé Světla se mohou pohybovat po vesmírech mezi planetami, hvězdami a galaxiemi zcela volně, a to jak pouhou myšlenkou, tak pomocí vesmírných lodí, které mohou být jak malé, tak obrovské s rozměry desítek kilometrů.

Kolem planety Země se nachází od roku 1998 Velká vesmírná flotila pod vedením Aštara Šerana, která stráží planetu Zemi vždy od října do dubna a je střídána od dubna do října Vesmírnou flotilou z Plejád pod vedením Ptaaha.

Vesmírní lidé se v roce 1949 osobně kontaktovali s vůdci hlavních pozemských států – USA a SSSR (Harrym S. Trumanem a Josefem V. Stalinem), a nabídli jim spolupráci a pomoc v odstranění všech hlavních problémů lidstva – válek, hladu, otroctví a nerovnosti lidí. Tyto nabídky však byly odmítnuty. Další osobní setkání se konalo v roce 1954 s novým prezidentem USA a hlavou státu SSSR. Také tyto nabídky na spolupráci byly odmítnuty.

Síly Temných světů se stále snaží o zvýšení ovládání lidstva z dnešních 95 % na 99,9 % pomocí očipování lidí a všech věcí. Vesmírní lidé se naopak snaží pomoci lidem, aby ve svém fyzickém těle již nepodléhali ovládání ještírky - Silami temna (za „velitele ještírků“ je členy Vesmírných lidí považován religionista Zdeněk Vojtíšek[17]), ale byli vedení svým Duchem, duší a především Stvořitelem Prvotním všeho a všech, aby mohli „převibrovat“ do vyšší – 5. dimenze planety Země. Vesmírní lidé udržují planetu Zemi při životě, v opačném případě by ji zničily Síly temna a lidské bytosti by skončily v děrách pod zemí se zničeným povrchem.

Údajné Vesmírné lodě na záběrech agentury NASA[editovat | editovat zdroj]

V roce 2006[zdroj?] se na internetových stránkách Vesmírných lidí objevila kompilace videosekvencí pořízených kamerami agentury NASA na oběžné dráze Země.[18] V létě 2007 tyto záběry Vesmírní lidé také zaslali 25 zaměstnancům slovenského ministerstva obrany.[19] Jde o 37minutové video, v jehož úvodu je formou titulků vložen komentář, že se jedná o „Vesmírné lodě sil světla nafilmované z oběžné dráhy kolem Země kosmonauty stanice MIR a astronauty raketoplánů“. Po dalších komentářích následují vlastní záběry údajných vesmírných lodí. Jde o sekvence z misí NASA STS-75,[20] STS-80[21] a dalších misí.

V jistém čase začíná být na záběrech z mise STS-75 postupně vidět mnoho kruhovitých objektů, pohybujících se různými směry,[22] přičemž některé z nich také mění svoji dráhu pohybu.[23][24]

Tyto záběry získal původně Kanaďan Martyn Stubbs,[25] přičemž záběry poskytl ufologovi Davidovi Seradovi.[26][27] Ten zpochybňuje tvrzení kosmonautů, že objekty na záběrech jsou úlomky ledu osvětlované Sluncem, a to především na základě analýz způsobu pohybu objektů resp. vytvoření kruhovité formace na záznamech z mise STS-80, o kterém tvrdí, že je znakem vysoce inteligentního řízení těchto objektů. O možném původu těchto neznámých objektů se vedou diskuze.[28][29]

Zesměšňování Vesmírných lidí[editovat | editovat zdroj]

Povaha informací šířených Vesmírnými lidmi a jimi zveřejněných obrázků vedla některé lidi k zesměšňování této skupiny i k parodování jejich tvorby na Internetu. Vznikl tak například server Vesmírná drůbež, kde většina postav z učení Vesmírných lidí má svůj drůbeží protějšek a roli ještírků přebírají kuny. Opakovaným útokům hackerů čelil i samotný webový server Vesmírných lidí. Na jejich hlavní stránce se tak dočasně objevili teletubbies s hákovými kříži[30] nebo ozbrojené postavičky Čtyřlístku jako ještírci.[31].

Reference[editovat | editovat zdroj]

 1. Pavla Ondrušková: V Kuřimi je náboženství jen zástěrka, tvrdí odborník na sekty, iDNES.cz, 27. 2. 2008
 2. Ještírci napadli web Vesmírných lidí, Novinky.cz, 3. 7. 2003
 3. Radek Gális: Sekty jsou nebezpečím pro lidi v krizi, Českobudějovický deník, 12. 5. 2008
 4. L. Safařík (Luboš Šafařík): Vesmírní lidé a ti druzí Archivováno 14. 3. 2010 na Wayback Machine, ufo.cz, Regenerace, č. 9, roč. 2001, z časopisu Klubu psychotroniky a UFO - ZAZ č. 4/2001
 5. HOLMEROVÁ, Lída. V zajetí sekty Vesmírných lidí. Mladá fronta Dnes. 22.3.2003. Dostupné online [cit. 2017-05-09]. 
 6. www.vesmirni-lide.cz [online]. [cit. 2007-11-28]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2005-02-14. 
 7. www.andele-svetla.cz [online]. [cit. 2007-12-21]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2007-11-24. 
 8. [1]
 9. [2][nedostupný zdroj]
 10. [3]
 11. Czech ufo news footage na YouTube
 12. http://www.joj.sk/tv-archiv/noviny/13-07-2007-00-00-vesmrn-lid-a.html[nedostupný zdroj]
 13. www.andele-svetla.cz [online]. [cit. 2007-12-05]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2007-11-15. 
 14. www.vesmirni-lide.cz [online]. [cit. 2008-06-06]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2005-02-18. 
 15. [4]
 16. www.vesmirni-lide.cz [online]. [cit. 28-09-2007]. Dostupné v archivu pořízeném dne 28-09-2007. 
 17. Hergot!. www.josefhurt.cz [online]. [cit. 2015-02-03]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2015-02-03. 
 18. http://www.andele-svetla.cz/video_cz.htm#lode_mir - kompilace záběrů údajných vesmírních lodí
 19. Vesmirni lidé na YouTube
 20. http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-75/mission-sts-75.html - popis mise NASA STS-75
 21. http://science.ksc.nasa.gov/shuttle/missions/sts-80/mission-sts-80.html - popis mise NASA STS-80
 22. negativ záběrů přelétávajících objektů, kde je rozeznatelný pohyb objektů před i za utrženým kabelem na YouTube
 23. http://video.google.com/videoplay?docid=-4448475704533131733[nedostupný zdroj] - údajná vesmírná loď v blízkosti kabelu a družice TSS měnící dráhu letu
 24. http://video.google.com/videoplay?docid=-6776046970762565588[nedostupný zdroj] - údajná vesmírná loď, která snižuje rychlost a zastavuje
 25. http://video.google.com/videoplay?docid=-3611205436090721403 Archivováno 14. 3. 2008 na Wayback Machine - dokument o Martynovi Stubbsovi a jím získaných záběrech
 26. http://video.google.com/videoplay?docid=-5685598167292666033[nedostupný zdroj] - David Serada - Evidence: The Case For NASA UFO's - 1. část
 27. http://video.google.com/videoplay?docid=8524267568796529301 Archivováno 14. 3. 2008 na Wayback Machine - David Serada - Evidence: The Case For NASA UFO's - 2. část
 28. http://www.abovetopsecret.com/forum/thread342548/pg1 - diskuze o neznámých objektech na záběrech z misí STS-75
 29. http://www.bautforum.com/conspiracy-theories/53087-sts-75-tether-incident-3.html - další diskuze o neznámých objektech na záběrech z misí STS-75
 30. http://www.pooh.cz/a.asp?a=2006839&db= Hack : www.vesmirni-lide.cz
 31. http://www.novinky.cz/clanek/10883-jestirci-napadli-web-vesmirnych-lidi.html Ještírci napadli web Vesmírných lidí

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]