Veronika Týblová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Veronika Polívková
Rodné jméno Veronika Týblová
Narození 6. srpna 1970 (49 let)
Jablonec nad Nisou, ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Manžel(ka) rozvedená
Děti Petr, Viktorie
Sídlo Praha-Černý Most
Významné role Mařenka Hermannová v pohádkovém seriálu Arabela
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Veronika Týblová-Polívková[1] (* 6. srpen 1970 Jablonec nad Nisou) je bývalá dětská herečka, nyní učitelka na základní škole.

Herecká kariéra[editovat | editovat zdroj]

Narodila se v Jablonci nad Nisou, ale přestěhovala se s rodinou do Prahy, kde ji ve druhé třídě na základní škole objevili filmaři, kteří hledali dívku pro hlavní roli Terezky do pohádky Kočičí princ. V tomto filmu si nakonec zahrála jednu z vedlejších rolí Míši. O rok později vyhrála konkurz na její nejznámější roli Mařenky v televizní seriálu Arabela. Do třinácti let si zahrála ještě v několika menších rolích. Poté skončila s hereckou kariérou. Dostala také nabídku k natočení příběhu s prorežimním politickým podtextem. Jelikož její tatínek Stanislav Týbl byl novinář perzekvovaný za politické názory a po roce 1968 nemohl psát, zakázal jí v tomto filmu hrát.[2]

Studium[editovat | editovat zdroj]

V roce 1988 absolvovala Gymnázium Nad Štolou na Praze 7, poté studovala na pedagogické fakultě. Od roku 1991 učí na základní škole v Praze 4 .

Rodinný život[editovat | editovat zdroj]

Se svým prvním manželem se seznámila na diskotéce a ve dvaceti letech se za něj provdala. V roce 1996 se jí narodil syn Petr. Manželství ale dlouho nevydrželo.[3] Za dva roky od rozvodu prvního manželství se znovu vdala a v roce 2003 se jí narodila dcera Viktorie. Posléze se opět rozvedla.[1][4] Žije s dětmi v panelovém domě na Černém Mostě.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b KEILOVÁ, Věra. Kam zmizely dětské herecké hvězdy. Novinky.cz [online]. 2010-01-26 [cit. 2011-12-02]. Dostupné online. 
  2. Novinky.cz: Kam zmizely dětské herecké hvězdy
  3. BLESK.CZ Biják: Mařenka z Arabely: Dnes je ze mě učitelka! Archivováno 6. 6. 2014 na Wayback Machine
  4. a b c Veronika Týblová v Česko-Slovenské filmové databázi

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]