Velký šéf (film, 1971)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Velký šéf
Původní název 唐山大兄 (Tang shan da xiong)
Země HongkongHongkong Hongkong
Délka 100 minut
Žánr akční
Režie Lo Wei, Wu Chiahsiang
Obsazení a filmový štáb
Hlavní role Bruce Lee
James Tien
Han Yin-Chieh
Kamera Ching-Chu Chan
Výroba a distribuce
Premiéra Hongkong 3. října 1971
Distribuce Golden Harvest
Tržby 3 197 417 HK$
Velký šéf na ČSFD IMDb
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Velký šéf je honkongský akční film z roku 1971.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Cheng Chao-An (Bruce Lee) přijíždí z kontinentální Číny do Thajska za svými bratranci, aby zde získal práci v místní továrně na led. Se svým bratrancem Hsu Chienem (James Tien) se připlete do potyčky s místními pouličními násilníky. Do rvačky se však, maje na paměti slib daný matce, téměř nezapojí.

Cheng začíná pracovat v továrně na led. Když dojde k náhodnému rozbití jednoho ledového bloku, dva jeho bratranci si všimnou sáčku, který z něj vypadl. Továrna totiž funguje jako zástěrka pro obchod s drogami. Jsou pozváni k majiteli továrny Hsiao Miovi (Han Yin-Chieh), zvanému Velký šéf. Poté co odmítnou spolupracovat, jsou oba zavražděni.

Hsu Chien se s jedním dalším dělníkem vypraví do domu Velkého šéfa aby zjistili co se stalo s jejich přáteli. Hsu pochybuje o Hsiaově tvrzení, že neví co se jim stalo a hrozí zavoláním policie. Oba jsou následně v boji zabiti. Když ostatní dělníci zjistí, že se ani oni nevrátili domů, vypukne v továrně vzpoura, všichni odmítají pracovat. Dojde k hromadné rvačce, do které se nakonec zapojí i Cheng. Pro zklidnění situace udělá Hsiao z Chenga nového předáka.

Cheng je pozván na večírek, kde je opit a poté sveden prostitutkou Sun Wuman (Marilyn Bautista). Ta ho později varuje, že je jeho život v nebezpečí za což svým vlastním zaplatí, když je krátce poté zavražděna Hsiaovým synem Hsiao Chiunem (Tony Liu).

Cheng se vydává do továrny, kde objeví nejen drogy, ale i zavražděné pohřešované dělníky. Utká se zde s Hsiaovými lidmi vedenými jeho synem. Toho ve finálním souboji zabije. Vrací se domů, kde zjišťuje, že většina jeho přátel byla povražděna a Chiao Mei (Maria Yi) zmizela. Po krátkém váhání se vydává do Hsiaovy vily, kde se v závěrečném souboji střetne s Hsiao Miem, kterého zabije. Během tohoto souboje je jednou z prostitutek vysvobozena Chiao, která zavolá policii. Poté co Cheng zjistí, že je Chiao v pořádku, vzdá se policii a je zatčen.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Bruce Lee Cheng Chao-An
Han Yin-Chieh Hsiao Mi

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]