V síti

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
V síti
Logo dokumentu
Logo dokumentu
Základní informace
Země ČeskoČesko Česko
Jazyk čeština
Délka 90 minut
Výroba a distribuce
Premiéra 8. března 2020 (česká kina)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

V síti je připravovaný český dokumentární film. Koproducentem filmu se stala Česká televize, producentem filmu je Hypermarket Film.[1][2] Premiéra v českých kinech je naplánována na 8. března 2020.[1] Celkem bylo pořízeno 390 hodin materiálu pro tento film. Film by měl být hotov na podzim 2019.[3] Teaser byl zveřejněn v květnu 2019.[4] Během natáčení filmu došlo také k několik osobním schůzkám (za přítomnosti skrytých kamer, ochranky a dalších odborníků).[4]

Tento dokumentární film dokumentuje tři dospělé ženy (které předstírají, že jsou dvanáctileté dívky), Michaelu Soukupovou, Týnu Junovou a Nikolu Komárkovou.[1] Tyto „dívky“ si píšou a telefonují s tzv. sexuálními predátory na internetu. Sexuální predátoři mají většinou za cíl z obětí vylákat obnaženou fotografii. Pro účely tohoto dokumentu byly vybudovány tři dětské pokoje (ve studiu), ve kterých se odehrávala komunikace s predátory. Jen jeden z dvou a půl tisíce lidí si s dívkou chtěl jen psát, téměř všichni ostatní se zaměřovali na sexuální fotografie a videa.[5] Dvě ze tří hereček musely podstoupit psychoterapii.

Natáčení tohoto dokumentu probíhalo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty (se specializací na kyberkriminalitu).[1] Do přípravy a zpracování filmu se také zapojil tým projektu E-Bezpečí.

Kredity[editovat | editovat zdroj]

Na filmu se podíleli tito lidé:[2]

Herci[editovat | editovat zdroj]

Anežka Pithartová Týna („Týnka“) Junová
Michaela („Míša“) Soukupová
Nikola („Niky“) Komárková

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c d MAILTO:INTERNET@CESKATELEVIZE.CZ, Ceska Televize;. V síti. Česká televize [online]. [cit. 2019-06-27]. Dostupné online. (česky) 
  2. a b MAILTO:INTERNET@CESKATELEVIZE.CZ, Ceska Televize;. Tvůrci filmu — V síti. Česká televize [online]. [cit. 2019-06-27]. Dostupné online. (česky) 
  3. Požádala jsem o terapii, takovou vulgaritu jsem nečekala, říká hrdinka Klusákova filmu o obtěžování. iROZHLAS [online]. [cit. 2019-06-28]. Dostupné online. (česky) 
  4. a b TOTALFILM.CZ. V síti (2019) dokument V. Klusáka a B. Chalupové. [s.l.]: [s.n.] Dostupné online. 
  5. Nevinná diskuse náhle přejde k otázkám o masturbaci, říká tvůrce dokumentu o obtěžování na internetu. iROZHLAS [online]. [cit. 2019-06-27]. Dostupné online. (česky)