Výsledky českých fotbalových klubů v evropských pohárech

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Nejvyšší evropskou fotbalovou organizací je Unie evropských fotbalových asociací (UEFA), která pod svou hlavičkou pořádá mezinárodní soutěže klubů. Protože Fotbalová asociace České republiky je členskou zemí UEFA, mají české kluby právo startu v jejích soutěžích na základě splněných kritérií. V současnosti se jedná o Ligu mistrů UEFA (dříve známou jako Pohár mistrů evropských zemí), Evropskou ligu UEFA (dříve známou jako Pohár UEFA) a, nově od sezóny 2021/22, také Evropskou Konferenční ligu UEFA. Mezi již neexistující soutěže patří Pohár vítězů pohárů a Veletržní pohár.

České fotbalové kluby se evropských pohárových soutěží účastní od roku 1957.

Výsledky zápasů[editovat | editovat zdroj]

1957/58 – 1969/70[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
1957/1958 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Anglie Manchester United 1:0 0:3 Dvořák/–
1958/1959 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Chorvatsko Dinamo Záhřeb 2:1 2:2 Dvořák, Vacenovský/Borovička, Brumovský
2. kolo Rakousko Wiener SC 1:0 1:3 Masopust/Pluskal
1960/1961 Hradec Králové PMEZ 1. kolo Rumunsko FCSB 3:0(kon)
2. kolo Řecko Panathinaikos 1:0 0:0 Šonka/–
čtvrtfinále Španělsko FC Barcelona 1:1 0:4 Zikán/–
Zbrojovka Brno PVP 1. kolo Německo Vorwärts Berlín 2:0 1:2 Bubník, Koláček/Bubník
2. kolo Chorvatsko Dinamo Záhřeb 0:0 0:2 –/–
1961/1962 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Bulharsko CSKA Sofia 2:1 4:4 Kučera, Šafránek/vl., Kučera, Borovička, Adamec
2. kolo Švýcarsko Servette 2:0 3:4 2 Kučera/2 Adamec, Vacenovský
čtvrtfinále Anglie Tottenham Hotspur 1:0 1:4 Kučera/Jelínek
KPS Brno VELP 1. kolo Německo výběr Lipska 2:2 1:4 2 Schejbal/Schejbal
1962/1963 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Německo Vorwärts Berlín 1:0 3:0 Adamec/3 Adamec
2. kolo Dánsko Esbjerg fB 5:0 0:0 vl., 2 Vacenovský, Masopust, Brumovský/–
čtvrtfinále Portugalsko Benfica Lisabon 0:0 1:2 –/Vacenovský
Zbrojovka Brno VELP 1. kolo Rumunsko Petrolul Ploiești 0:1 0:4 –/–
1963/1964 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Malta Valletta FC 6:0 2:0 3 Kučera, Šafránek, Brumovský, Jelínek/Slovensko Geleta, Jelínek
2. kolo Polsko Górnik Zabrze 4:1 0:2 2 Kučera, Masopust, Jelínek/–
čtvrtfinále Německo Borussia Dortmund 3:1 0:4 2 Jelínek, Rödr/–
Zbrojovka Brno VELP 1. kolo Švýcarsko Servette 5:0 2:1 Slovensko Brada, Jankulovski, Komárek, Píšek, Hlaváč/Komárek, Hlaváč
2. kolo Skotsko Partick Thistle FC 4:0 2:3 2 Slovensko Brada, Jankulovski, Lichtnégl/Koláček, Lichtnégl
čtvrtfinále Belgie RFC Lutych 2:0 0:2, 0:1 Lichtnégl, Jankulovski/–
1964/1965 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Polsko Górnik Zabrze 4:1 0:3 2 Nedorost, Vacenovský, Masopust/–
Sparta Praha PVP 1. kolo Kypr Anorthosis Famagusta 10:0 6:0 3 Mašek, 5 Mráz, Steinigel, Kraus/2 Kraus, 2 Mašek, Vrána, Dyba
2. kolo Anglie West Ham 2:1 0:2 Mašek, Mráz/–
Zbrojovka Brno VELP 1. kolo Maďarsko Ferencváros 1:0 0:2 Vojta/–
1965/1966 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Švýcarsko Lausanne Sports 4:0 0:0 3 Mráz, Dyba/–
2. kolo Polsko Górnik Zabrze 3:0 2:1 Kvašňák, Jílek, Vrána/2 Mráz
čtvrtfinále Srbsko Partizan Bělehrad 4:1 0:5 3 Kvašňák, Mašek/–
Dukla Praha PVP 1. kolo Francie Stade Rennais 2:0 0:0 Slovensko Strausz, Knebort/–
2. kolo Maďarsko Honvéd Budapešť 2:3 2:1 Rödr, Štrunc/Masopust, Knebort
Zbrojovka Brno VELP 1. kolo Bulharsko Lokomotiv Plovdiv 2:0 0:1 Chaloupka, Vojta/–
2. kolo Itálie AC Fiorentina 4:0 0:2 2 Hradský, 2 Lichtnégl/–
3. kolo Skotsko Dunfermline Athletic 0:0 0:2 –/–
1966/1967 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Dánsko Esbjerg fB 4:0 2:0 2 Vacenovský, Štrunc, Mráz/vl., Dvořák
2. kolo Belgie RSC Anderlecht 4:1 2:1 2 Nedorost, Masopust, Mráz/Nedorost, Mráz
čtvrtfinále Nizozemsko Ajax Amsterdam 2:1 1:1 vl., Štrunc/Mráz
semifinále Skotsko Celtic 0:0 1:3 –/Štrunc
Sparta Praha VELP 1. kolo Itálie Bologna 2:2 1:2 Mašek, Pospíchal/Jurkanin
Zbrojovka Brno VELP 1. kolo Chorvatsko Dinamo Záhřeb 2:0 0:2 vl., Bubník/–
1967/1968 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Norsko Skeid Oslo 1:1 1:0 Mráz/Mráz
2. kolo Belgie RSC Anderlecht 3:2 3:3 3 Mašek/2 Mašek, Mráz
čtvrtfinále Španělsko Real Madrid 2:1 0:3 Kvašňák, Dyba/–
Slavia Praha VELP 1. kolo Německo 1. FC Köln 2:2 0:2 Tesař, Lála/–
1968/1969 Slavia Praha VELP 1. kolo Rakousko Wiener SC 5:0 0:1 2 Nepomucký, Tesař, Ziegler, Kopecký/–
2. kolo Německo Hamburger SV 3:1 1:4 Kopecký, Veselý, Slovensko Lukáč/Tesař
1969/1970 Dukla Praha PVP 1. kolo Francie Olympique Marseille 1:0 0:2 Hudec/–
Sparta Praha VELP 1. kolo Itálie Inter Milán 0:1 0:3 –/–
Baník Ostrava VELP 1. kolo Portugalsko Vitória Guimaraes 1:1 0:1 Gužík/–

1970/71 – 1979/80[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
1970/1971 TJ Gottwaldov PVP předkolo Irsko Bohemian FC 2:2 2:1 Slovensko Hojsík, Slovensko Jenčík/Urban, Nehoda
1. kolo Nizozemsko PSV Eindhoven 2:1 0:1 Urban, Nehoda/–
Sparta Praha VELP 1. kolo Španělsko Athletic Bilbao 2:0 1:1 Migas, Gögh/Slovensko F. Chovanec
2. kolo Skotsko Dundee United 3:1 0:1 2 Jurkanin, Vrána/–
3. kolo Anglie Leeds United 2:3 0:6 Bartoň, Urban/–
1971/1972 Škoda Plzeň PVP 1. kolo Německo Bayern Mnichov 0:1 1:6 –/I. Bican
SU Teplice UEFA 1. kolo Polsko Zaglebie Walbrzych 2:3 0:1 Stratil, Smetana/–
1972/1973 Sparta Praha PVP 1. kolo Belgie Standard Lutych 4:2 0:1 3 Kára, Urban/–
2. kolo Maďarsko Ferencváros 4:1 0:2 2 Bartoň, 2 Urban/–
čtvrtfinále Německo Schalke 04 3:0 1:2 Jurkanin, Kára, Bartoň/Bartoň
semifinále Itálie AC Milán 0:1 0:1 –/–
Dukla Praha UEFA 1. kolo Srbsko OFK Bělehrad 2:2 1:3 Slovensko Herda, Bendl/Slovensko Herda
1973/1974 Baník Ostrava PVP 1. kolo Irsko Cork Hibernians 1:0 2:1 Slovensko Albrecht/Tondra, Klement
2. kolo Německo Magdeburg 2:0 0:3(pp) Slovensko Albrecht, Klement/–
1974/1975 Slavia Praha PVP 1. kolo Německo Carl Zeiss Jena 1:0 0:2(pk) Slovensko Herda/–
Dukla Praha UEFA 1. kolo Kypr Pezoporikos Larnaka 3:0(kon)
2. kolo Švédsko Djurgårdens 3:1 2:0 2 Nehoda, Macela/Nehoda, Gajdůšek
3. kolo Nizozemsko Twente 3:1 0:5 2 Krumich, Dvořák/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Španělsko Real Sociedad 4:0 1:0 Vojáček, Slaný, Slovensko Albrecht, Kolečko/Mička
2. kolo Francie FC Nantes 2:0(pp) 0:1 2 Klement/–
3. kolo Itálie SSC Neapol 1:1 2:0 Slaný/Slovensko Albrecht, Kolečko
čtvrtfinále Německo Borussia Mönchengladbach 0:1 1:3 –/Hudeček
1975/1976 Bohemians Praha UEFA 1. kolo Maďarsko Honvéd Budapešť 1:2 1:1 Mastník/Panenka
1976/1977 Baník Ostrava PMEZ 1. kolo Norsko Viking Stavanger 2:0 1:2 2 Vojáček/Slaný
2. kolo Německo Bayern Mnichov 2:1 0:5 Lorenc, Lička/–
Sparta Praha PVP 1. kolo Maďarsko MTK Budapešť 1:1 1:3 Urban/Čermák
Slavia Praha UEFA 1. kolo Bulharsko Akademik Sofia 2:0 0:3(pp) Slovensko Herda, Slovensko Radolský/–
1977/1978 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Francie FC Nantes 1:1 0:0 Vízek/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Belgie Standard Lutych 3:2 0:1 Veselý, Hotový, Nachtman/–
1978/1979 Zbrojovka Brno PMEZ 1. kolo Maďarsko Újpest 2:2 2:0 Kroupa, Janečka/Došek, Kroupa
2. kolo Polsko Wisla Krakov 2:2 1:1 Kroupa, Pešice/Došek
Baník Ostrava PVP 1. kolo Portugalsko Sporting Lisabon 1:0 1:0 Lička/Slovensko Antalík
2. kolo Irsko Shamrock Rovers 3:0 3:1 Knapp, Radimec, Rygel/2 Lička, Slovensko Albrecht
čtvrtfinále Německo Magdeburg 4:2 1:2 2 Rygel, Slovensko Albrecht, Němec/Slovensko Antalík
semifinále Německo Fortuna Düsseldorf 2:1 1:3 Lička, Slovensko Antalík/Němec
Dukla Praha UEFA 1. kolo Itálie Lanerossi Vicenza 1:0 1:1 Nehoda/Gajdůšek
2. kolo Anglie Everton FC 1:0 1:2 Gajdůšek/Macela
3. kolo Německo VfB Stuttgart 4:0 1:4 vl., Vízek, Pelc, Gajdůšek/Gajdůšek
čtvrtfinále Německo Hertha BSC 1:2 1:1 Nehoda/Pelc
1979/1980 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Maďarsko Újpest 2:0 2:3 Vízek, Nehoda/Gajdůšek, Nehoda
2. kolo Francie Racing Štrasburk 1:0 0:2(pp) Vízek/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Turecko Orduspor 6:0 0:2 2 Lička, Knapp, Vojáček, Němec, Daněk/–
2. kolo Ukrajina Dynamo Kyjev 1:0 0:2 Němec/–
Zbrojovka Brno UEFA 1. kolo Dánsko Esbjerg fB 6:0 1:1 2 Janečka, 2 Jarůšek, Mazura, Kroupa/Jarůšek
2. kolo Island Keflavík 3:1 2:1 2 Kotásek, Janečka/Kroupa, Slovensko Vojtek
3. kolo Belgie Standard Lutych 3:2 2:1 Jarůšek, Janečka, Kroupa/Svoboda, Došek
čtvrtfinále Německo Eintracht Frankfurt 3:2 1:4 Slovensko Horný, Kotásek, Kopenec/Slovensko Horný
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Německo Bayern Mnichov 0:2 2:2 –/Ondra, Prokeš

1980/81 – 1989/90[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
1980/1981 Baník Ostrava PMEZ 1. kolo Island ÍBV 1:0 1:1 Vojáček/Daněk
2. kolo Německo BFC Dynamo 0:0 1:1 –/Knapp
čtvrtfinále Německo Bayern Mnichov 2:4 0:2 Němec, Lička/–
Sparta Praha PVP 1. kolo Lucembursko Spora Lucemburk 6:0 6:0 2 Jarolím, Pospíšil, Slaný, Berger, Slovensko J. Horváth/2 Berger, 2 Chaloupka, Kotek, Raška
2. kolo Bulharsko Slavia Sofia 2:0 0:3 2 Vdovjak/–
Zbrojovka Brno UEFA 1. kolo Rakousko Vöest Linz 3:1 2:0 Kroupa, vl., Mazura/Janečka, Kroupa
2. kolo Španělsko Real Sociedad 1:1 1:2 vl./Kotásek
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Španělsko Sporting Gijon 3:1 1:2 2 Bičovský, Levý/Němec
2. kolo Anglie Ipswich Town 2:0 0:3 Slovensko Mičinec, Panenka/–
1981/1982 Baník Ostrava PMEZ 1. kolo Maďarsko Ferencváros 3:0 2:3 2 Knapp, Šreiner/Lička, Knapp
2. kolo Srbsko Crvena zvezda 3:1 0:3 2 Lička, Knapp/–
Dukla Praha PVP 1. kolo Skotsko Rangers 3:0 1:2 Rada, Štambachr, Nehoda/Štambachr
2. kolo Španělsko FC Barcelona 1:0 0:4 Slovensko Kozák/–
Sparta Praha UEFA 1. kolo Švýcarsko Neuchâtel Xamax 3:2 0:4 2 SlovenskoGriga, Jarolím/–
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Španělsko Valencia CF 0:1 0:1 –/–
1982/1983 Dukla Praha PMEZ 1. kolo Rumunsko Dinamo Bukurešť 2:1(pp) 0:2 2 Nehoda/–
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Rakousko Admira 5:0 2:1 3 Příložný, Čermák, Hruška/Slovensko Zelenský, Sloup
2. kolo Francie Saint-Étienne 4:0 0:0 Němec, Příložný, Prokeš, Slovensko Mičinec/–
3. kolo Švýcarsko Servette 2:1 2:2 Čermák, Příložný/Sloup, Chaloupka
čtvrtfinále Skotsko Dundee United 1:0 0:0 Chaloupka/–
semifinále Belgie RSC Anderlecht 0:1 1:3 –/Jakubec
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Severní Irsko Glentoran 1:0 3:1 Válek/Šreiner, Daněk,Slovensko Antalík
2. kolo Španělsko Valencia CF 0:0 0:1 –/–
1983/1984 Bohemians Praha PMEZ 1. kolo Turecko Fenerbahçe 4:0 1:0 2 Novák, Slovensko Zelenský, Chaloupka/Hruška
2. kolo Rakousko Rapid Vídeň 2:1 0:1 Janečka, Němec/–
Dukla Praha PVP 1. kolo Anglie Manchester United 2:2 1:1 Štambachr, Daněk/Kříž
Sparta Praha UEFA 1. kolo Španělsko Real Madrid 3:2 1:1 Chovanec, Z. Procházka, Slovensko Griga/Skuhravý
2. kolo Polsko Widzew Lodž 3:0 0:1 Z. Procházka, Slovensko Griga, Skuhravý/–
3. kolo Anglie Watford FC 4:0 3:2 Chovanec, Beznoska, Skuhravý, Jarolím/Berger, Slovensko Griga, Ščasný
čtvrtfinále Chorvatsko Hajduk Split 1:0 0:2(pp) Hašek/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Dánsko B 1903 5:0 1:1 2 Válek, 2 Šreiner, Zajaroš/Lička
2. kolo Belgie RSC Anderlecht 2:2 0:2 Válek, Lička/–
1984/1985 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Norsko Vålerenga 2:0 3:3 Denk, Straka/Denk, Chovanec, Z. Procházka
2. kolo Dánsko Lyngby BK 0:0 2:1 –/Z. Procházka, Slovensko Griga
čtvrtfinále Itálie Juventus FC 1:0 0:3 Berger/–
Dukla Praha UEFA 1. kolo Maďarsko Videoton 0:0 0:1 –/–
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Kypr Apollon Limassol 6:1 2:2 3 Slovensko Mičinec, 2 Janečka, Hruška/Janečka, Škoda
2. kolo Nizozemsko Ajax Amsterdam 2:0(pk) 0:1 Sloup/–
3. kolo Anglie Tottenham Hotspur 1:1 0:2 Prokeš/–
1985/1986 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Španělsko FC Barcelona 1:2 1:0 Calta/Slovensko Griga
Dukla Praha PVP 1. kolo Kypr AEL Limassol 4:0 2:2 2 Pelc, Slovensko Luhový, Vízek/Belák, Pelc
2. kolo Švédsko AIK Stockholm 1:0 2:2 Korejčík/2 Vízek
čtvrtfinále Portugalsko Benfica Lisabon 1:0 1:2 Slovensko Luhový/Korejčík
semifinále Ukrajina Dynamo Kyjev 1:1 0:3 Kříž/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Skotsko St. Mirren 1:0 0:3(pp) Kouřil/–
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Maďarsko Győri ETO 4:1(pp) 1:3 2 Hruška, Marčík, Slovensko Mičinec/Tymich
2. kolo Německo 1. FC Köln 2:4 0:4 Janečka, Slovensko Mičinec/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Rakousko LASK Linz 0:1 0:2 –/–
1986/1987 TJ Vítkovice PMEZ 1. kolo Francie PSG 1:0 2:2 Šourek/Kovačík, Šourek
2. kolo Portugalsko FC Porto 1:0 0:3 Šourek/–
Sparta Praha UEFA 1. kolo Portugalsko Vitória Guimaraes 1:1 1:2 Skuhravý/P. Novák
Dukla Praha UEFA 1. kolo Skotsko Heart of Midlothian 1:0 2:3 Slovensko Griga/Fitzel, Klucký
2. kolo Německo Leverkusen 0:0 1:1 –/Vaďura
3. kolo Itálie Inter Milán 0:1 0:0 –/–
Sigma Olomouc UEFA 1. kolo Švédsko IFK Göteborg 1:1 0:4 Mlejnek/–
1987/1988 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Island Fram Reykjavík 8:0 2:0 3 P. Novák, 2 Hašek, Slovensko Griga, Slovensko Čabala, Chovanec/Skuhravý, P. Novák
2. kolo Belgie RSC Anderlecht 1:2 0:1 Hašek/–
TJ Vítkovice UEFA 1. kolo Švédsko AIK Stockholm 1:1 2:0 Stařičný/Dostál, Houška
2. kolo Skotsko Dundee United 1:1 2:1 Vlk/Chmela, Dostál
3. kolo Portugalsko Vitória Guimaraes 3:0(pk) 0:2 Kovačík, Grussman/–
čtvrtfinále Španělsko Español 0:0 0:2 –/–
Bohemians Praha UEFA 1. kolo Belgie KSK Beveren 1:0 0:2 Chaloupka/–
1988/1989 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Rumunsko FCSB 1:5 2:2 Kukleta/2 Bílek
Dukla Praha UEFA 1. kolo Španělsko Real Sociedad 3:2 1:2 Němec, Foldyna, Bittengel/Bažant
1989/1990 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Turecko Fenerbahçe 3:1 2:1 2 Bílek, Slovensko Čabala/Hašek, P. Novák
2. kolo Bulharsko CSKA Sofia 2:2 0:3 Bílek, Skuhravý/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Německo Hansa Rostock 4:0 3:2 Nečas, Chýlek, Záleský, Pěcháček/K.Kula, Slovensko Hýravý, D. Horváth
2. kolo Ukrajina Dynamo Kyjev 1:1 0:3 Chýlek/–

1990/91 – 1999/00[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
1990/1991 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Sovětský svaz Spartak Moskva 0:2 0:2 –/–
Dukla Praha PVP 1. kolo Malta Sliema Wanderers 2:0 2:1 vl., Záleský/Rada, Slovensko Kostelník
2. kolo Ukrajina Dynamo Kyjev 2:2 0:1 Foldyna, Bittengel/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Anglie Aston Villa 1:2 1:3 Nečas/Chýlek
1991/1992 Sparta Praha PMEZ 1. kolo Skotsko Rangers 1:0 1:2 Němec/vl.
2. kolo Francie Olympique Marseille 2:1 2:3 Frýdek, Siegl/Vrabec, Kukleta
čtvrtf.skupina Ukrajina Dynamo Kyjev 2:1 0:1 Němeček, Vrabec/–
Portugalsko Benfica Lisabon 1:1 1:1 Chovanec/Novotný
Španělsko FC Barcelona 1:0 2:3 Siegl/Vrabec, Němeček
Baník Ostrava PVP 1. kolo Dánsko Odense BK 2:1 2:0 Chýlek, vl./Škarabela, Časko
2. kolo Turecko Galatasaray 1:2 1:0 Ollender/Ollender
Sigma Olomouc UEFA 1. kolo Severní Irsko Bangor FC 3:0 3:0 Látal, Kerbr, Gottwald/2 Šindelář, Kerbr
2. kolo Sovětský svaz Torpedo Moskva 2:0 0:0 Šindelář, Maroši/–
3. kolo Německo Hamburger SV 4:1 2:1 Kerbr, Hapal, Látal, Hanus/2 Hapal
čtvrtfinále Španělsko Real Madrid 1:1 0:1 Hapal/–
1992/1993 Sparta Praha PVP 1. kolo Skotsko Airdrieonians 2:1 1:0 Vrabec, Vonášek/Sopko
2. kolo Německo Werder Brémy 1:0 3:2 Siegl/Sopko, Dvirnyk, Vonášek
čtvrtfinále Itálie Parma 0:0 0:2 –/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Skotsko Heart of Midlothian 1:0 2:4 Rusko Tatarčuk/Šilhavý, Kuka
Sigma Olomouc UEFA 1. kolo Rumunsko Universitatea Craiova 1:0 2:1 Čapka/2 Kerbr
2. kolo Turecko Fenerbahçe 7:1 0:1 2 Hanus, Kerbr, Barbořík, Maroši, Fiala, Vaďura/–
3. kolo Itálie Juventus FC 1:2 0:5 Maroši/–
1993/1994 Sparta Praha LM 1. kolo Švédsko AIK Stockholm 2:0 0:1 2 Siegl/–
2. kolo Belgie RSC Anderlecht 0:1 2:4 –/2 Dvirnyk
Zbrojovka Brno PVP 1. kolo Německo Leverkusen 0:3 0:2 –/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Řecko OFI Kréta 1:1 0:1 Berger/–
1994/1995 Sparta Praha LM předkolo Švédsko IFK Göteborg 1:0 0:2 Budka/–
Viktoria Žižkov PVP předkolo Švédsko IFK Norrköping 1:0 3:3 Poborský/Trval, Kordule, Vrabec
1. kolo Anglie Chelsea 0:0 2:4 –/2 Slovensko Majoroš
Slavia Praha UEFA předkolo Irsko Cork City 2:0 4:0 Šmicer, Suchopárek/2 Hogen, Vávra, Berger
1. kolo Švédsko AIK Stockholm 2:2 0:0 Suchopárek, Bejbl/–
1995/1996 Hradec Králové PVP předkolo Lichtenštejnsko FC Vaduz 9:1 5:0 4 Samec, 2 Urban, Vrábel, Šmarda, Ptáček/3 Samec, Černý, Ptáček
1. kolo Dánsko FC Kodaň 5:0 2:2 2 Samec, Hynek, Černý, Ptáček/Urbánek, Slovensko Rehák
2. kolo Rusko Dynamo Moskva 1:1(pk) 0:1 Kaplan/–
Sparta Praha UEFA předkolo Turecko Galatasaray 3:1 1:1 2 Nedvěd, Lokvenc/Nedvěd
1. kolo Dánsko Silkeborg IF 0:1 2:1 –/Lokvenc, Němec
2. kolo Moldavsko Zimbru Kišiněv 4:3 2:0 2 Nedvěd, Frýdek, Budka/J. Koller, Vonášek
3. kolo Itálie AC Milán 0:0 0:2 –/–
Slavia Praha UEFA předkolo Rakousko Sturm Graz 1:1 1:0 Hyský/Bejbl
1. kolo Německo SC Freiburg 0:0 2:1 –/Novotný, Pěnička
2. kolo Švýcarsko FC Lugano 1:0 2:1 Šmicer/Vágner, Pěnička
3. kolo Francie RC Lens 0:0 1:0(pp) –/Poborský
čtvrtfinále Itálie AS Řím 2:0 1:3(pp) Poborský, Vágner/Vávra
semifinále Francie Bordeaux 0:1 0:1 –/–
1996/1997 Slavia Praha LM předkolo Švýcarsko Grasshoppers 0:1 0:5 –/–
UEFA 1. kolo Švédsko Malmö FF 3:1 2:1 Pěnička, Vágner, P. Horváth/Ašanin, Vágner
2. kolo Španělsko Valencia CF 0:1 0:0 –/–
Sparta Praha PVP předkolo Severní Irsko Glentoran 8:0 2:1 3 Siegl, 2 Slovensko Gunda, Mistr, Svoboda, Gabriel/Siegl, Lokvenc
1. kolo Rakousko Sturm Graz 1:1 2:2 Horňák/Řepka, Lokvenc
2. kolo Itálie AC Fiorentina 1:1 1:2 Lokvenc/Siegl
Sigma Olomouc UEFA 2. předkolo Polsko Hutnik Krakow 1:0 1:3 Baranek/Kovář
1997/1998 Sparta Praha LM předkolo Rakousko RB Salcburk 3:0 0:0 Baranek, Lokvenc, Svoboda/–
základní skupina Turecko Galatasaray 3:0 0:2 Siegl, Gabriel, Obajdin/–
Itálie Parma 0:0 2:2 –/Novotný, Obajdin
Německo Borussia Dortmund 0:3 1:4 –/Siegl
Slavia Praha PVP 1. kolo Švýcarsko FC Luzern 4:2 2:0 Ašanin, Vácha, Vágner, Slovensko Labant/vl., Vágner
2. kolo Francie Nice 1:1 2:2 Slovensko Labant/2 Vácha
čtvrtfinále Německo VfB Stuttgart 1:1 0:2 Vácha/–
Boby Brno UEFA 1. předkolo Litva Inkaras Kaunas 6:1 1:3 2 Chaloupka, 2 Valnoha, Holomek, Kolomazník/Holomek
2. předkolo Rakousko Rapid Vídeň 2:0 1:6 Pacanda, Valnoha/Dostálek
FK Jablonec UEFA 1. předkolo Ázerbájdžán FK Karabach 5:0 3:0 2 Holub, 2 Neumann, Hromádko/M. Procházka, Holub, Fukal
2. předkolo Švédsko Örebro SK 1:1 0:0 Hromádko/–
1998/1999 Sparta Praha LM předkolo Ukrajina Dynamo Kyjev 0:2(pk) 1:0 –/Baranek
UEFA 1. kolo Španělsko Real Sociedad 2:4 0:1 Čížek, Lokvenc/–
FK Jablonec PVP 1. kolo Kypr Apollon Limassol 2:2(pk) 1:2 2 M. Procházka/Fukal
Slavia Praha UEFA předkolo Slovensko Inter Bratislava 4:0 0:2 2 Vágner, Kozel, Skála/–
1. kolo Německo Schalke 04 2:0(pk) 0:1 Dostálek/–
2. kolo Itálie Bologna 0:2 1:2 –/Dostálek
Sigma Olomouc UEFA 2. předkolo Skotsko Kilmarnock FC 2:0 2:0 Krohmer, König/Heinz, Mucha
1. kolo Francie Olympique Marseille 2:2 0:4 2 Heinz/–
1999/2000 Sparta Praha LM základní skupina Francie Bordeaux 0:0 0:0 –/–
Rusko Spartak Moskva 5:2 1:1 2 Lokvenc, Rosický, Fukal, Slovensko Labant/Lokvenc
Nizozemsko Willem II 4:0 4:3 Novotný, Slovensko Prohászka, Rosický, Jarošík/2 Slovensko Labant, Novotný, Baranek
osmifinálová skupina Španělsko FC Barcelona 1:2 0:5 Svoboda/–
Portugalsko FC Porto 0:2 2:2 –/Lokvenc, Fukal
Německo Hertha BSC 1:0 1:1 Fukal/Siegl
FK Teplice LM 3. předkolo Německo Borussia Dortmund 0:1 0:1 –/–
UEFA 1. kolo Maďarsko Ferencváros 3:1 1:1 Frýdek, Kolomazník, Řízek/Rada
2. kolo Španělsko RCD Mallorca 1:2 0:3 Verbíř/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Srbsko Vojvodina 3:2 0:0 Petrouš, Došek, Zelenka/–
2. kolo Švýcarsko Grasshoppers 3:1 0:1 2 Ulich, Kuchař/–
3. kolo Rumunsko FCSB 4:1 1:1 2 Dostálek, P. Horváth, Došek/Dostálek
4. kolo Itálie Udinese 1:0 1:2 vl./L. Koller
čtvrtfinále Anglie Leeds United 2:1 0:3 2 Ulich/–
Sigma Olomouc UEFA předkolo Moldavsko Sheriff Tiraspol 0:0 1:1 –/Kováč
1. kolo Španělsko RCD Mallorca 1:3 0:0 Kobylík/–

2000/01 – 2009/10[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
2000/2001 Sparta Praha LM předkolo Moldavsko Zimbru Kišiněv 1:0 1:0 Obajdin/Obajdin
základní skupina Itálie Lazio 0:1 0:3 –/–
Anglie Arsenal 0:1 2:4 –/Slovensko Labant, Rosický
Ukrajina Šachtar Doněck 3:2 1:2 Rosický, Horňák, Jarošík/Jarošík
Slavia Praha LM 2. předkolo Ázerbájdžán Şəmkir 1:0 4:1 Zelenka/2 Došek, Dostálek, Švancara
3. předkolo Ukrajina Šachtar Doněck 0:2 1:0 –/Ulich
UEFA 1. kolo Dánsko AB 3:0 2:0 2 Kuchař, Došek/Dostálek, Došek
2. kolo Řecko OFI Kréta 4:1 2:2 2 Zelenka, Kuchař, vl./Nečas, Rada
3. kolo Chorvatsko NK Osijek 5:1 0:2 2 Došek, Zelenka, Švancara, Kuchař/–
4. kolo Německo Kaiserslautern 0:0 0:1 –/–
Slovan Liberec UEFA 1. kolo Švédsko IFK Norrköping 2:1 2:2 Jůn, Nezmar/Liuni, Nezmar
2. kolo Anglie Liverpool 2:3 0:1 Štajner, Breda/–
FK Drnovice UEFA předkolo Bosna a Hercegovina Budućnost Banovići 3:0 1:0 2 Cupák, Zavadil/Brazílie Gomes
1. kolo Lotyšsko 1860 München 0:0 0:1 –/–
2001/2002 Sparta Praha LM základní skupina Německo Bayern Mnichov 0:1 0:0 –/–
Rusko Spartak Moskva 2:0 2:2 Kincl, Sionko/Holub, Slovensko Babnič
Nizozemsko Feyenoord 4:0 2:0 Hartig, Slovensko Labant, Kincl, Slovensko Michalík/Jarošík, Novotný
osmifinálová skupina Španělsko Real Madrid 2:3 0:3 Slovensko Michalík, Sionko/–
Portugalsko FC Porto 2:0 1:0 Sionko, Jarošík/Sionko
Řecko Panathinaikos 0:2 1:2 –/Klein
Slavia Praha LM 3. předkolo Řecko Panathinaikos 1:2 0:1 Kuka/–
UEFA 1. kolo Švýcarsko Servette 1:1 0:1 Petrouš/–
Slovan Liberec UEFA 1. kolo Slovensko Slovan Bratislava 2:0 0:1 Ghana Baffour, Nezmar/–
2. kolo Španělsko Celta Vigo 3:0 1:3 2 Nezmar, Štajner/vl.
3. kolo Španělsko RCD Mallorca 3:1 2:1 Lukáš, Johana, Jůn/Ghana Baffour, Štajner
4. kolo Francie Olympique Lyon 4:1 1:1 2 Nezmar, Štajner, Neumann/Štajner
čtvrtfinále Německo Borussia Dortmund 0:0 0:4 –/–
Sigma Olomouc UEFA 1. kolo Španělsko Celta Vigo 4:3 0:4 2 Mucha, Siegl, Kotrys/–
Viktoria Žižkov UEFA 1. kolo Rakousko Tirol Innsbruck 0:0 0:1 –/–
FK Příbram UEFA 1. kolo Francie Sedan 4:0 1:3 3 Kulič, Otepka/Siegl
2. kolo Řecko PAOK 2:2 1:6 Čížek, Kučera/Siegl
2002/2003 Sparta Praha LM 2. předkolo Gruzie Torpedo Kutaisi 3:0 2:1 2 Baranek, Pospíšil/Zelenka, Jun
3. předkolo Belgie KRC Genk 4:2 0:2 2 Jarošík, Poborský, Mareš/–
UEFA 1. kolo Bosna a Hercegovina Široki Brijeg 3:0 1:0 Pospíšil, Baranek, Poborský/Jarošík
2. kolo Turecko Denizlispor 1:0 0:2 Jarošík/–
Slovan Liberec LM 3. předkolo Itálie AC Milán 2:1 0:1 Slepička, Langer/–
UEFA 1. kolo Gruzie Dinamo Tbilisi 3:2 1:0 Nezmar, Zbončák, Ghana Baffour/Zbončák
2. kolo Anglie Ipswich Town 2:0(pk) 0:1 Ghana Baffour/–
3. kolo Řecko Panathinaikos 2:2 0:1 Zbončák, Slovensko Slovák/–
Slavia Praha UEFA 1. kolo Belgie Mouscron 5:1 2:2 2 Došek, Gedeon, Vachoušek, BrazílieAdauto/Vachoušek, Petrouš
2. kolo Srbsko Partizan Bělehrad 5:1(pp) 1:3 2 Vachoušek, Petrouš, Gedeon, Brazílie Adauto/Dostálek
3. kolo Řecko PAOK 4:0 0:1 2 Kuka, Skácel, Vachoušek/–
4. kolo Turecko Beşiktaş 1:0 2:4 Došek/Dostálek, Hrdlička
Sigma Olomouc UEFA předkolo Bosna a Hercegovina FK Sarajevo 2:1 1:3(pk) Putík, Nigérie Ekwueme/Putík
Viktoria Žižkov UEFA předkolo San Marino Domagnano 3:0 2:0 Zimbabwe Chihuri, Janoušek, Slovensko Krutý/Sabou, Stracený
1. kolo Skotsko Rangers 2:0 1:3(pp) Pikl, Stracený/Lička
2. kolo Španělsko Real Betis 0:1 0:3 –/–
2003/2004 Sparta Praha LM předkolo Severní Makedonie Vardar 2:2 3:2 Poborský, Sionko/2 Poborský, Černá Hora Gluščević
základní skupina Anglie Chelsea 0:1 0:0 –/–
Itálie Lazio 1:0 2:2 Kincl/Sionko, Poborský
Turecko Beşiktaş 2:1 0:1 Zelenka, Poborský/–
osmifinále Itálie AC Milán 0:0 1:4 –/Jun
Slavia Praha LM 2. předkolo Bosna a Hercegovina Leotar 2:0 2:1 Kuka, Skácel/Brazílie Adauto, Dostálek
3. předkolo Španělsko Celta Vigo 2:0 0:3 Skácel, Hrdlička/–
UEFA 1. kolo Srbsko Smederevo 2:1 2:1 Dostálek, Brazílie Adauto/Došek, Bejbl
2. kolo Bulharsko Levski Sofia 2:2 0:0 Kuka, Fořt/–
FK Teplice UEFA 1. kolo Německo Kaiserslautern 1:0 2:1 Slovensko Benčík/Rezek, Slovensko Benčík
2. kolo Nizozemsko Feyenoord 1:1 2:0 P. Horváth/Doležal, Rezek
3. kolo Skotsko Celtic 1:0 0:3 Mašek/–
Viktoria Žižkov UEFA předkolo Kazachstán Astana-1964 3:0 3:1 Slovensko Dirnbach, Zimbabwe Chihuri, Mikolanda/SlovenskoOravec, Pikl, Zimbabwe Chihuri
1. kolo Dánsko Brøndby 0:1 0:1 –/–
2004/2005 Baník Ostrava LM 3. předkolo Německo Leverkusen 2:1 0:5 Papadopulos, Žůrek/–
UEFA 1. kolo Anglie Middlesbrough 1:1 0:3 Bystroň/–
Sparta Praha LM 2. předkolo Kypr APOEL 2:1 2:2 vl., Pacanda/Pacanda, Sivok
3. předkolo Maďarsko Ferencváros 2:0(pp) 0:1 Zelenka, Homola/–
základní skupina Turecko Fenerbahçe 0:1 0:1 –/–
Francie Olympique Lyon 1:2 0:5 Jun/–
Anglie Manchester United 0:0 1:4 –/Zelenka
Slavia Praha UEFA 2. předkolo Gruzie Dinamo Tbilisi 3:1 0:2 Brazílie Adauto, Piták, Kalivoda/–
Sigma Olomouc UEFA 2. předkolo Moldavsko Nistru Otaci 4:0 2:1 2 Vyskočil, Kučera, A. Bednář/Hudec, Slovensko Babnič
1. kolo Španělsko Zaragoza 2:3 0:1 Hudec, Kobylík/–
2005/2006 Sparta Praha LM základní skupina Nizozemsko Ajax Amsterdam 1:1 1:2 Matušovič/Slovensko Petráš
Anglie Arsenal 0:2 0:3 –/–
Švýcarsko FC Thun 0:0 0:1 –/–
Slavia Praha LM 3. předkolo Belgie RSC Anderlecht 0:2 1:2 –/Jarolím
UEFA 1. kolo Irsko Cork City 2:0 2:1 Hrdlička, Piták/Piták, Vlček
základní skupina Bulharsko CSKA Sofia 4:2 2 Fořt, Vlček, Piták
Norsko Viking Stavanger 2:2 Vlček, Piták
Monako Monako 0:2
Německo Hamburger SV 0:2
3. kolo Itálie Palermo 2:1 0:1 Jarolím, vl./–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Nizozemsko Heerenveen 2:0 0:5 Slovensko Klimpl, Magera/–
FK Teplice UEFA 2. předkolo Bělorusko Partizan Minsk 2:1 1:1 Rilke, Mašek/Rilke
1. kolo Španělsko Español 1:1 0:2 Jirsák/–
2006/2007 Slovan Liberec LM 3. předkolo Rusko Spartak Moskva 0:0 1:2 –/Slovensko Hodúr
UEFA 1. kolo Srbsko Crvena zvezda 2:0 2:1 Frejlach, Blažek/Bílek, Holenda
základní skupina Španělsko Sevilla FC 0:0
Portugalsko Braga 0:4
Švýcarsko Grasshoppers 4:1 Blažek, Zápotočný, Papoušek, Frejlach
Nizozemsko AZ Alkmaar 2:2 Zápotočný, Papoušek
Mladá Boleslav LM 2. předkolo Norsko Vålerenga 3:1 2:2 2 Matějovský, Pecka/Slovensko Brezinský, Kulič
3. předkolo Turecko Galatasaray 1:1 2:5 Palát/Slovensko Brezinský, Kulič
UEFA 1. kolo Francie Olympique Marseille 4:2 0:1 2 Holub, Pecka, Sedláček/–
základní skupina Řecko Panathinaikos 0:1
Rumunsko Rapid Bukurešť 1:1 Rajnoch
Francie PSG 0:0
Izrael Hapoel Tel Aviv 1:1 Kysela
Sparta Praha UEFA 1. kolo Skotsko Heart of Midlothian 0:0 2:0 –/Kolář, Matušovič
základní skupina Španělsko Español 0:2
Belgie Zulte-Waregem 1:3 ŠvýcarskoLustrinelli
Nizozemsko Ajax Amsterdam 0:0
Rakousko Austria Vídeň 1:0 Řepka
Slavia Praha UEFA 2. předkolo Ázerbájdžán Karvan 0:0 2:0 –/Hrdlička, Fořt
1. kolo Anglie Tottenham Hotspur 0:1 0:1 –/–
2007/2008 Sparta Praha LM 3. předkolo Anglie Arsenal 0:2 0:3 –/–
UEFA 1. kolo Dánsko Odense BK 0:0 1:0(pk) –/–
základní skupina Švýcarsko Curych 1:2 Slepička
Francie Toulouse 3:2 2 Slovensko Kisel, Došek
Rusko Spartak Moskva 0:0
Německo Leverkusen 0:1
Slavia Praha LM 2. předkolo Slovensko MŠK Žilina 1:0(pk) 0:0 –/–
3. předkolo Nizozemsko Ajax Amsterdam 2:1 1:0 2 Vlček/Kalivoda
základní skupina Rumunsko FCSB 2:1 1:1 Šenkeřík, Tunisko Belaid/Šenkeřík
Španělsko Sevilla FC 0:3 2:4 –/Pudil, Kalivoda
Anglie Arsenal 0:0 0:7 –/–
UEFA 3. kolo Anglie Tottenham Hotspur 1:2 1:1 Střihavka/Slovensko Krajčík
FK Jablonec UEFA 2. předkolo Rakousko Austria Vídeň 1:1 3:4 Rilke/2 Zelenka, Baranek
Mladá Boleslav UEFA 1. kolo Itálie Palermo 0:1 2:0(pk) –/Sedláček
základní skupina Španělsko Villarreal 1:2 Francie Mendy
Švédsko Elfsborg 3:1 Táborský, Francie Mendy, Voříšek
Řecko AEK Athény 0:1
Itálie ACF Fiorentina 1:2 Rajnoch
2008/2009 Slavia Praha LM 3. předkolo Itálie ACF Fiorentina 0:0 0:2 –/–
UEFA 1. kolo Rumunsko Vaslui 0:0 1:1 /Brabec
základní skupina Anglie Aston Villa 0:1
Slovensko MŠK Žilina 0:0
Německo Hamburger SV 0:2
Nizozemsko Ajax Amsterdam 2:2 Černý, Jarolím
Sparta Praha LM 2. předkolo Moldavsko Sheriff Tiraspol 2:0 1:0 Voříšek, Slepička/Kladrubský
3. předkolo Řecko Panathinaikos 1:2 0:1 Kulič/–
UEFA 1. kolo Chorvatsko Dinamo Záhřeb 3:3 0:0 2 Kladrubský, Kulič/–
Baník Ostrava UEFA 1. kolo Rusko Spartak Moskva 0:1 1:1 –/Otepka
Slovan Liberec UEFA 2. předkolo Slovensko MŠK Žilina 1:2 1:2 Frejlach/Nezmar
2009/2010 Sparta Praha LM 3. předkolo Řecko Panathinaikos 3:1 0:3 Holenda, Vacek, Kalouda/
EL 4. předkolo Slovinsko Maribor 1:0 2:0 Pobřeží slonoviny Wilfried/2 Pobřeží slonoviny Wilfried
základní skupina Nizozemsko PSV Eindhoven 2:2 0:1 Hubník, Zeman/–
Dánsko FC Kodaň 0:3 0:1 –/–
Rumunsko CFR Kluž 2:0 3:2 Slovensko Kucka, Hubník/2 Holenda, Pobřeží slonoviny Wilfried
Slavia Praha LM 3. předkolo Moldavsko Sheriff Tiraspol 1:1 0:0 Hloušek/–
EL 4. předkolo Srbsko Crvena zvezda 3:0 1:2 2 Šenkeřík, Vlček/Vlček
základní skupina Itálie Janov 0:0 0:2 –/–
Francie Lille 1:5 1:3 Tunisko Belaid/Vlček
Španělsko Valencia CF 2:2 1:1 Janda, Slovensko Grajciar/Severní Makedonie Naumov
Slovan Liberec EL 3. předkolo Lichtenštejnsko FC Vaduz 2:0 1:0 Chorvatsko Kerič, Nezmar/Blažek
4. předkolo Rumunsko Dinamo Bukurešť 0:4(pk) 3:0(kon) –/(Liška, Blažek)
Sigma Olomouc EL 2. předkolo Island Fram Reykjavík 1:1 2:0 Rossi/Hubník, Otepka
3. předkolo Skotsko Aberdeen 3:0 5:1 Janotka, SlovenskoKaščák, Hubník/Hubník, Bajer, Petr, Ordoš, Hořava
4. předkolo Anglie Everton FC 1:1 0:4 Šultes/–
FK Teplice EL 4. předkolo Izrael Hapoel Tel Aviv 1:2 1:1 Vondrášek/Klein

2010/11 – 2019/20[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
2010/2011 Sparta Praha LM 2. předkolo Lotyšsko Liepājas Metalurgs 2:0 3:0 Matějovský, Zeman/2 Pobřeží slonoviny Wilfried, Kadlec
3. předkolo Polsko Lech Poznaň 1:0 1:0 Brabec/Kladrubský
4. předkolo Slovensko MŠK Žilina 0:2 0:1 –/–
EL základní skupina Itálie Palermo 3:2 2:2 Pobřeží slonoviny Wilfried, Kladrubský, Kadlec/Kladrubský, Slovensko Kucka
Rusko CSKA Moskva 1:1 0:3 Kadlec/–
Švýcarsko Lausanne Sports 3:3 3:1 2 Pobřeží slonoviny Wilfried, SlovenskoKucka/2 Pobřeží slonoviny Wilfried, Kamerun Kweuke
šestnáctifinále Anglie Liverpool 0:0 0:1 –/–
Baník Ostrava EL 2. předkolo Gruzie WIT Georgia 0:0 6:0 –/3 Neves, Pilík, Neuwirth, Hušbauer
3. předkolo Bělorusko Dněpr Mohylev 1:2 0:1 Řezník/–
Viktoria Plzeň EL 3. předkolo Turecko Beşiktaş 1:1 0:3 Limberský/–
FK Jablonec EL 3. předkolo Kypr APOEL 1:3 0:1 Pavlík/–
2011/2012 Viktoria Plzeň LM 2. předkolo Arménie Pjunik Jerevan 5:1 4:0 2 Slovensko Bakoš, 2 Kolář, Pilař/2 Slovensko Bakoš, P. Horváth, Kolář
3. předkolo Norsko Rosenborg 3:2 1:0 Slovensko Bakoš, Kolář, Petržela/Pilař
4. předkolo Dánsko FC Kodaň 2:1 3:1 Slovensko Bakoš, Slovensko Ďuriš/vl., Pilař, Fillo
základní skupina Bělorusko BATE 1:1 1:0 Slovensko Bakoš/Slovensko Bakoš
Itálie AC Milán 2:2 0:2 Bystroň, Slovensko Ďuriš/–
Španělsko FC Barcelona 0:4 0:2 –/–
EL šestnáctifinále Německo Schalke 04 1:1 1:3 Darida/Rajtoral
Sparta Praha EL 3. předkolo Bosna a Hercegovina FK Sarajevo 5:0 2:0 3 Kamerun Kweuke, Sionko, Podaný/Kamerun Kweuke, Matějovský
4. předkolo Rumunsko Vaslui 1:0 0:2 Chorvatsko Pamić/–
FK Jablonec EL 2. předkolo Albánie Flamurtari 5:1 2:0 2 Piták, 2 Kovařík, Lafata/2 Lafata
3. předkolo Nizozemsko AZ Alkmaar 1:1 0:2 Loučka/–
Mladá Boleslav EL 3. předkolo Kypr AEK Larnaca 2:2 0:3 Řezníček, Štohanzl/–
2012/2013 Slovan Liberec LM 2. předkolo Kazachstán Šachter Karagandy 1:0 1:1 Hadaščok/Blažek
3. předkolo Rumunsko CFR Kluž 1:2 0:1 Šural/–
EL 4. předkolo Ukrajina Dněpr 2:2 2:4 Slovensko Breznaník, Vácha/SlovenskoBreznaník, ChorvatskoKelić
Sparta Praha EL 3. předkolo Rakousko Admira 2:2 2:0 2 Kamerun Kweuke/vl., Kamerun Kweuke
4. předkolo Nizozemsko Feyenoord 2:0 2:2 Kadlec, Jarošík/2 Kadlec
základní skupina Francie Olympique Lyon 1:1 1:2 Hušbauer/Krejčí
Španělsko Athletic Bilbao 3:1 0:0 Zápotočný, Albánie Balaj, Hušbauer/–
Izrael Kirjat Šmona 3:1 1:1 Krejčí, Kadlec, Švejdík/Kamerun Kweuke
šestnáctifinále Anglie Chelsea 0:1 1:1 –/Lafata
Viktoria Plzeň EL 2. předkolo Gruzie Rustavi 2:0 3:1 Slovensko Ďuriš, Darida/2 P. Horváth, Kolář
3. předkolo Polsko Ruch Chorzow 5:0 2:0 3 Slovensko Ďuriš, Slovensko Bakoš, Hanousek/Štípek, Slovensko Ďuriš
4. předkolo Belgie Lokeren 1:0 1:2 Slovensko Bakoš/Slovensko Bakoš
základní skupina Portugalsko Académica 3:1 1:1 P. Horváth, Slovensko Ďuriš, Rajtoral/P. Horváth
Španělsko Atlético Madrid 1:0 0:1 V. Procházka/–
Izrael Hapoel Tel Aviv 4:0 2:1 2 Kolář, Štípek, Slovensko Bakoš/P. Horváth, Rajtoral
šestnáctifinále Itálie SSC Neapol 2:0 3:0 Kovařík, Tecl/Darida, Rajtoral, Tecl
osmifinále Turecko Fenerbahçe 0:1 1:1 –/Darida
Mladá Boleslav EL 2. předkolo Island Thór Akureyri 3:0 1:0 2 Magera, Bosna a Hercegovina Šćuk/Magera
3. předkolo Nizozemsko Twente 0:2 0:2 –/–
2013/2014 Viktoria Plzeň LM 2. předkolo Bosna a Hercegovina Željezničar 4:3 2:1 2 Kolář, SlovenskoČišovský, Rajtoral /Wágner, Petržela
3. předkolo Estonsko Nõmme Kalju 6:2 4:0 3 P. Horváth, Tecl, Hořava, Wágner/2 SlovenskoČišovský, Slovensko Ďuriš, Hejda
4. předkolo Slovinsko Maribor 3:1 1:0 Slovensko Čišovský, Darida, Slovensko Ďuriš/Tecl
základní skupina Anglie Manchester City 0:3 2:4 –/Hořava, Tecl
Rusko CSKA Moskva 2:1 2:3 Kolář, Wágner/Rajtoral, Slovensko Bakoš
Německo Bayern Mnichov 0:1 0:5 –/–
EL šestnáctifinále Ukrajina Šachtar Doněck 1:1 2:1 Tecl/Kolář, Petržela
osmifinále Francie Olympique Lyon 2:1 1:4 Kolář, Tecl/Hořava
Sparta Praha EL 2. předkolo Švédsko Häcken 2:2 0:1 2 Lafata/–
Slovan Liberec EL 2. předkolo Lotyšsko Skonto 1:0 1:2 Konžská republika Delarge/Frýdek
3. předkolo Švýcarsko Curych 2:1 2:1 vl., Rabušic/Frýdek, Ukrajina Rybalka
4. předkolo Itálie Udinese 1:1 3:1 Konžská republika Delarge/Ukrajina Rybalka, Konžská republika Delarge, Kušnír
základní skupina Španělsko Sevilla FC 1:1 1:1 Rabušic/Pavelka
Německo SC Freiburg 1:2 2:2 Ukrajina Rybalka/Ukrajina Kalitvincev, Rabušic
Portugalsko Estoril Praia 2:1 2:1 Šural, Kováč/Šural, Rabušic
šestnáctifinále Nizozemsko AZ Alkmaar 0:1 1:1 –/Ukrajina Budnik
FK Jablonec EL 3. předkolo Norsko Strømsgodset 2:1 3:1 Piták, Vošahlík/Hubník, Vaněk, Piták
4. předkolo Španělsko Real Betis 1:2 0:6 Kopic/–
2014/2015 Sparta Praha LM 2. předkolo Estonsko Levadia 7:0 1:1 5 Lafata, Přikryl, vl./Mareček
3. předkolo Švédsko Malmö FF 4:2 0:2 3 Lafata, Kováč/–
EL 4. předkolo Nizozemsko Zwolle 3:1 1:1 Krejčí, Dočkal, Brabec/Krejčí
základní skupina Itálie SSC Neapol 0:0 1:3 –/Hušbauer
Slovensko Slovan Bratislava 4:0 3:0 2 Lafata, Krejčí, Zimbabwe Costa/Lafata, Pobřeží slonoviny Konaté, Krejčí
Švýcarsko Young Boys 3:1 0:2 2 Lafata, Vácha/–
Viktoria Plzeň EL 3. předkolo Rumunsko Petrolul Ploiești 1:4 1:1 Pilař/Kolář
Mladá Boleslav EL 2. předkolo Bosna a Hercegovina Široki Brijeg 2:1 3:1 Skalák, Slovensko Ďuriš/2 Slovensko Ďuriš, Skalák, Rosa
3. předkolo Francie Olympique Lyon 1:4 1:2 Rosa/Francie Milla
Slovan Liberec EL 2. předkolo Slovensko Košice 3:0 1:0 Slovensko Ďubek, Konžská republika Delarge, Šural/Jarolím
3. předkolo Rumunsko Astra Giurgiu 2:3 0:3 Šural, Slovensko Obročník/–
2015/2016 Viktoria Plzeň LM 3. předkolo Izrael Maccabi Tel Aviv 0:2 2:1 –/Bosna a Hercegovina Mahmutović, Petržela
EL 4. předkolo Srbsko Vojvodina 3:0 2:0 2 Kopic, Vaněk/vl., Slovensko Ďuriš
základní skupina Bělorusko Dinamo Minsk 2:0 0:1 Hořava, Petržela/–
Rakousko Rapid Vídeň 1:2 2:3 Holenda/Slovensko Ďuriš, Slovensko Hrošovský
Španělsko Villarreal 3:3 0:1 Kolář, Kovařík, Hořava/–
Sparta Praha LM 3. předkolo Rusko CSKA Moskva 2:3 2:2 Krejčí, Nigérie Fatai/Nigérie Fatai, Krejčí
EL 4. předkolo Švýcarsko FC Thun 3:1 3:3 2 Dočkal, Zimbabwe Costa/Dočkal, Hušbauer, Zimbabwe Costa
základní skupina Německo Schalke 04 1:1 2:2 Lafata/Nigérie Fatai, Lafata
Kypr APOEL 2:0 3:1 Nigérie Fatai, Brabec/2 Lafata, Juliš
Řecko Asteras Tripolis 1:0 1:1 Brabec/Lafata
šestnáctifinále Rusko Krasnodar 1:0 3:0 Juliš/Mareček, Frýdek, Nigérie Fatai
osmifinále Itálie Lazio 1:1 3:0 Frýdek/Dočkal, Krejčí, Juliš
čtvrtfinále Španělsko Villarreal 2:4 1:2 Dočkal, Krejčí/Brabec
Slovan Liberec EL 3. předkolo Izrael Kirjat Šmona 2:1 3:0 Konžská republika Delarge, Kosovo Shala/Pavelka, Šural, Slovensko Bakoš
4. předkolo Chorvatsko Hajduk Split 1:0 1:0 Pokorný/Šural
základní skupina Francie Olympique Marseille 2:4 1:0 Slovensko Bakoš, Šural/Coufal
Portugalsko Braga 0:1 1:2 –/Rusko Jefremov
Nizozemsko Groningen 1:1 1:0 Nizozemsko Luckassen/vl.
FK Jablonec EL 3. předkolo Dánsko FC Kodaň 0:1 3:2 –/Wágner, Slovensko Greguš, Pospíšil
4. předkolo Nizozemsko Ajax Amsterdam 0:0 0:1 –/–
Mladá Boleslav EL 2. předkolo Norsko Strømsgodset 1:2 1:0 Bartl/Čermák
2016/2017 Viktoria Plzeň LM 3. předkolo Ázerbájdžán FK Karabach 0:0 1:1 –/Krmenčík
4. předkolo Bulharsko Ludogorec 2:2 0:2 Slovensko Ďuriš, Matějů/–
EL základní skupina Rakousko Austria Vídeň 3:2 0:0 2 Slovensko Ďuriš, Hořava/–
Itálie AS Řím 1:1 1:4 Slovensko Bakoš/Zeman
Rumunsko Astra Giurgiu 1:2 1:1 Hořava/Krmenčík
Sparta Praha LM 3. předkolo Rumunsko FCSB 1:1 0:2 Šural/–
EL 4. předkolo Dánsko SønderjyskE 3:2 0:0 Lafata, Šural, Brabec/–
základní skupina Itálie Inter Milán 3:1 1:2 2 Kadlec, Holek/Mareček
Anglie Southampton 1:0 0:3 Zimbabwe Costa/–
Izrael Hapoel Beer Ševa 2:0 1:0 vl., Lafata/Pulkrab
šestnáctifinále Rusko Rostov 1:1 0:4 Rusko Karavajev/–
Slovan Liberec EL 3. předkolo Rakousko Admira 2:0 2:1 Coufal, Rusko Komličenko/2 Vůch
4. předkolo Kypr AEK Larnaca 3:0 1:0 3 Sýkora/Coufal
základní skupina Ázerbájdžán FK Karabach 3:0 2:2 2 Rusko Komličenko, Vůch/Sýkora, Baroš
Itálie ACF Fiorentina 1:3 0:3 Ševčík/–
Řecko PAOK 1:2 0:2 Rusko Komličenko/–
Mladá Boleslav EL 3. předkolo Severní Makedonie Škendija 1:0 0:2 Magera/–
Slavia Praha EL 2. předkolo Estonsko Levadia 2:0 1:3 Škoda, Nizozemsko van Kessel/Bosna a Hercegovina Mešanović
3. předkolo Portugalsko Rio Ave 0:0 1:1 –/Hušbauer
4. předkolo Belgie RSC Anderlecht 0:3 0:3 –/–
2017/2018 Slavia Praha LM 3. předkolo Bělorusko BATE 1:0 1:2 Škoda/Škoda
4. předkolo Kypr APOEL 0:0 0:2 –/–
EL základní skupina Kazachstán Astana 0:1 1:1 /Kamerun Ngadeu-Ngadjui
Izrael Maccabi Tel Aviv 1:0 2:0 Necid/2 Hušbauer
Španělsko Villarreal 0:2 2:2 –/Necid, Portugalsko Danny
Viktoria Plzeň LM 3. předkolo Rumunsko FCSB 1:4 2:2 Krmenčík/Krmenčík, Kopic
EL 4. předkolo Kypr AEK Larnaca 3:1 0:0 2 Slovensko Bakoš, Kolář/–
základní skupina Rumunsko FCSB 2:0 0:3 Petržela, Kopic/–
Izrael Hapoel Beer Ševa 3:1 2:0 Petržela, Kopic, Slovensko Bakoš/Hejda, Hořava
Švýcarsko FC Lugano 4:1 2:3 2 Krmenčík, Hořava, Čermák/Krmenčík, Slovensko Bakoš
šestnáctifinále Srbsko Partizan Bělehrad 2:0 1:1 Krmenčík, Čermák/Řezník
osmifinále Portugalsko Sporting Lisabon 2:1(pp) 0:2 2 Slovensko Bakoš/–
Sparta Praha EL 3. předkolo Srbsko Crvena zvezda 0:1 0:2 –/–
Mladá Boleslav EL 2. předkolo Irsko Shamrock Rovers 2:0 3:2 Chramosta, Austrálie Mebrahtu/2 Austrálie Mebrahtu, Chramosta
3. předkolo Albánie Skënderbeu 2:1 1:3(pk) Chramosta, Jánoš/Jánoš
Fastav Zlín EL základní skupina Rusko Lokomotiv Moskva 0:2 0:3 –/–
Dánsko FC Kodaň 1:1 0:3 Senegal Diop/–
Moldavsko Sheriff Tiraspol 0:0 0:1 –/–
2018/2019 Viktoria Plzeň LM základní skupina Rusko CSKA Moskva 2:2 2:1 2 Krmenčík/Slovensko R. Procházka, Hejda
Itálie AS Řím 2:1 0:5 Kovařík, Chorý/–
Španělsko Real Madrid 0:5 1:2 –/Slovensko Hrošovský
EL šestnáctifinále Chorvatsko Dinamo Záhřeb 2:1 0:3 2 Pernica/–
Slavia Praha LM 3. předkolo Ukrajina Dynamo Kyjev 1:1 0:2 Hušbauer/–
EL základní skupina Francie Bordeaux 1:0 0:2 Zmrhal/–
Rusko Zenit 2:0 0:1 Zmrhal, Slovensko Stoch/–
Dánsko FC Kodaň 0:0 1:0 –/Matoušek
šestnáctifinále Belgie KRC Genk 0:0 4:1 –/2 Škoda, Coufal, Pobřeží slonoviny Traoré
osmifinále Španělsko Sevilla FC 4:3(pp) 2:2 Kamerun Ngadeu-Ngadjui, Souček, van Buren, Pobřeží slonoviny Traoré/Slovensko Stoch, Král
čtvrtfinále Anglie Chelsea 0:1 3:4 –/2 Ševčík, Souček
FK Jablonec EL základní skupina Ukrajina Dynamo Kyjev 2:2 1:0 Hovorka, Trávník/Doležal
Francie Stade Rennais 0:1 1:2 –/Trávník
Kazachstán Astana 1:1 1:2 Slovensko Považanec/vl.
Sigma Olomouc EL 3. předkolo Kazachstán Kajrat Almaty 2:0 2:1 Sladký, Pilař/Nešpor, Houska
4. předkolo Španělsko Sevilla FC 0:1 0:3 –/–
Sparta Praha EL 2. předkolo Srbsko Spartak Subotica 2:1 0:2 Šural, Srbsko Plavšić/–
2019/2020 Slavia Praha LM 4. předkolo Rumunsko CFR Kluž 1:0 1:0 Bořil/Masopust
základní skupina Itálie Inter Milán 1:3 1:1 Souček/Nigérie Olayinka
Německo Borussia Dortmund 0:2 1:2 –/Souček
Španělsko FC Barcelona 1:2 0:0 Bořil/–
Viktoria Plzeň LM 2. předkolo Řecko Olympiakos 0:0 0:4 –/–
EL 3. předkolo Belgie Royal Antverpy 2:1(pp) 0:1 2 Krmenčík/–
Sparta Praha EL 3. předkolo Turecko Trabzonspor 2:2 1:2 Zimbabwe Costa, GabonKanga/Hložek
Mladá Boleslav EL 2. předkolo Kazachstán Ordabasy 1:1 3:2 Rusko Komličenko/Matějovský, Rusko Komličenko, Bosna a Hercegovina Mešanović
3. předkolo Rumunsko FCSB 0:1 0:0 –/–
FK Jablonec EL 2. předkolo Arménie Pjunik Jerevan 0:0 1:2 –/Doležal

2020/21 – 2029/30[editovat | editovat zdroj]

Ročník Klub Soutěž Kolo Soupeř Doma Venku Střelci gólů
2020/2021 Slavia Praha LM 4. předkolo Dánsko Midtjylland 0:0 1:4 –/Nigérie Olayinka
EL základní skupina Německo Leverkusen 1:0 0:4 Nigérie Olayinka/–
Izrael Hapoel Beer Ševa 3:0 1:3 2 Senegal Sima, Rumunsko Stanciu/Provod
Francie Nice 3:2 3:1 2 Kuchta, Senegal Sima/Lingr, Nigérie Olayinka, Senegal Sima
šestnáctifinále Anglie Leicester City 0:0 2:0 –/Provod, Senegal Sima
osmifinále Skotsko Rangers 1:1 2:0 Rumunsko Stanciu/Nigérie Olayinka, Rumunsko Stanciu
čtvrtfinále Anglie Arsenal 0:4 1:1 –/Holeš
Viktoria Plzeň LM 2. předkolo Nizozemsko AZ Alkmaar 1:3(pp) Limberský
EL 3. předkolo Dánsko SønderjyskE 3:0 Ondrášek, Pobřeží slonoviny Ba Loua, Slovensko Káčer
4. předkolo Izrael Hapoel Beer Ševa 0:1
Sparta Praha EL základní skupina Skotsko Celtic 4:1 4:1 2 Juliš, Slovensko Hancko, Srbsko Plavšić/3 Juliš, Krejčí
Itálie AC Milán 0:1 0:3 –/–
Francie Lille 1:4 1:2 Dočkal/ Krejčí II.
FK Jablonec EL 2. předkolo Slovensko Dunajská Streda 3:5(pp) 2 Slovensko Schranz, Zelený
Slovan Liberec EL 2. předkolo Litva Riteriai 5:1 Guinea Mara, Slovensko Hromada, Rabušic, Bahrajn Yusuf, Matoušek
3. předkolo Rumunsko FCSB 2:0 Bahrajn Yusuf, Rabušic
4. předkolo Kypr APOEL 1:0 Guinea Mara
základní skupina Belgie Gent 1:0 2:1 Bahrajn Yusuf/Guinea Mara, Ukrajina Kačaraba
Srbsko Crvena zvezda 0:0 1:5 –/Matoušek
Německo Hoffenheim 0:2 0:5 –/–
2021/2022 Slavia Praha LM 3. předkolo Maďarsko Ferencváros 1:0 0:2 Masopust/–
EL 4. předkolo Polsko Legia Warszawa 2:2 1:2 Dánsko Bah, Masopust/Nigérie Ekpai
EKL základní skupina Nizozemsko Feyenoord 2:2 1:2 Nigérie Olayinka, Kuchta/Holeš
Německo Union Berlin 3:1 1:1 Dánsko Bah, Kuchta, Slovensko Schranz/Slovensko Schranz
Izrael Makabi Haifa 1:0 0:1 Kuchta/–
šestnáctifinále Turecko Fenerbahçe 3:2 3:2 2 Nigérie Sor, Slovensko Schranz/Pobřeží slonoviny Traoré, Libérie Dorley, Lingr
osmifinále Rakousko LASK Linz 4:1 3:4 2 Nigérie Sor, Nigérie Olayinka, Pobřeží slonoviny Traoré/Nigérie Olayinka, Dánsko Bah, Nigérie Sor
čtvrtfinále Nizozemsko Feyenoord 1:3 3:3 Pobřeží slonoviny Traoré/Nigérie Olayinka, Nigérie Sor, Pobřeží slonoviny Traoré
Sparta Praha LM 2. předkolo Rakousko Rapid Vídeň 2:0 1:2 Švédsko Karlsson, Pešek/Krejčí II.
3. předkolo Monako Monako 0:2 1:3 –/Švédsko Karlsson
EL základní skupina Francie Olympique Lyon 3:4 0:3 2 Slovensko Haraslín, Krejčí II./–
Skotsko Rangers 1:0 0:2 Slovensko Hancko/–
Dánsko Brøndby 2:0 0:0 Slovensko Hancko, Hložek/–
EKL šestnáctifinále Srbsko Partizan Bělehrad 0:1 1:2 –/Hložek
FK Jablonec EL 3. předkolo Skotsko Celtic 2:4 0:3 Pilař, vl./–
EKL 4. předkolo Slovensko MŠK Žilina 5:1 3:0 2 Kratochvíl, Doležal, Slovensko Považanec, Martinec/Pleštil, Vaníček, Čvančara
EKL základní skupina Nizozemsko AZ Alkmaar 1:1 0:1 Kratochvíl/–
Rumunsko CFR Kluž 1:0 0:2 Pilař/–
Dánsko Randers 2:2 2:2 2 Čvančara/Čvančara, Kratochvíl
1. FC Slovácko EKL 2. předkolo Bulharsko Lokomotiv Plovdiv 1:1(pk) 0:1 Daníček/–
Viktoria Plzeň EKL 2. předkolo Bělorusko Dynamo Brest 2:1 2:1 Šulc, Kaša/Konžská demokratická republika Kayamba, Falta
3. předkolo Wales TNS 4:1(pk) 2:4 Bucha, Chorý, Francie Beauguel/Francie Beauguel, Pobřeží slonoviny Ba Loua
4. předkolo Bulharsko CSKA Sofia 2:0 0:3(pp) Havel, Kolumbie Mosquera/–
2022/2023 Viktoria Plzeň LM 2. předkolo Finsko HJK 5:0 2:1 2 Sýkora, Pernica, Hejda Kliment/Chorý, Kopic
3. předkolo Moldavsko Sheriff Tiraspol 2:1 2:1 Kliment, Kolumbie Mosquera/Chorý, Bucha
4. předkolo Ázerbájdžán FK Karabach 2:1 0:0 Kopic, Kliment/–
základní skupina Německo Bayern Mnichov 2:4 0:5 Vlkanova, Kliment/–
Španělsko FC Barcelona -:- 1:5 /Sýkora
Itálie Inter Milán 0:2 0:4 –/–
1. FC Slovácko EL 3. předkolo Turecko Fenerbahçe 1:1 0:3 Šašinka/–
EKL 4. předkolo Švédsko AIK Stockholm 3:0 1:0 Petržela, Estonsko Siňavskij, Reinberk/Estonsko Siňavskij
základní skupina Srbsko Partizan Bělehrad 3:3 -:- 2 Kalabiška, Kozák/
Německo 1. FC Köln 0:1 2:4 –/Kalabiška, Petržela
Francie Nice 0:1 2:1 –/Slovensko Tomič, Reinberk
Slavia Praha EKL 2. předkolo Gibraltar St Joseph's 7:0 4:0 2 Nigérie Olayinka, Jurečka, Fila, Pobřeží slonoviny Tiéhi, Brazílie Ewerton, Pobřeží slonoviny Traoré/2 Nigérie Sor, Brazílie Ewerton, Lingr
3. předkolo Řecko Panathinaikos 2:0 1:1 Slovensko Schranz, Nigérie Usor/Jurečka
4. předkolo Polsko Raków Częstochowa 2:0(pp) 1:2 Nigérie Usor, Slovensko Schranz/Holeš
základní skupina Rumunsko CFR Kluž 0:1 0:2 –/–
Turecko Sivasspor -:- 1:1 /Nigérie Olayinka
Kosovo KF Ballkani 3:2 1:0 vl., Nigérie Olayinka, Masopust/Lingr
Sparta Praha EKL 2. předkolo Norsko Viking 0:0 1:2 –/Zelený

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • JELÍNEK, Radovan; JENŠÍK, Miloslav. Atlas českého fotbalu od roku 1890. Praha, Radovan Jelínek 2005. ISBN 80-903645-1-9.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

https:/–www.whoscored.com