Vít Roleček

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
MgA. Vít Roleček
Narození27. října 1991 (31 let)
Chrudim
Alma materDivadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Vít Roleček (* 27. října 1991 Chrudim) je český filmový, divadelní a rozhlasový herec.

Život[editovat | editovat zdroj]

Během studia na Gymnáziu Josefa Ressela se věnoval recitaci na ZUŠ Chrudim a úspěšně se účastnil recitačních soutěží a přehlídek.[1] Na Poděbradských dnech poezie opakovaně získal Cenu Českého rozhlasu. Je laureátem 51. Wolkrova Prostějova, později zasedá v jeho porotě.

Po studiích na Katedře činoherního divadla DAMU (pod vedením Jany Hlaváčové) hostoval mimo jiné ve VILA Štvanice, Činoherním klubu a Městském divadle Mladá Boleslav. Od roku 2016 je v angažmá v Národním divadle moravskoslezském[2], kde ztvárnil například roli mladého Shakespeara v inscenaci Zamilovaný Shakespeare, Alexandra Dumase ml. v opeře La traviata nebo Viktora v Havlově Odcházení.

Spolupracuje s českými i zahraničními televizními a filmovými produkcemi. Věnuje se recitaci, uměleckému přednesu a účinkuje v rozhlasových hrách a pořadech Českého rozhlasu.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Ostravský divadelní archív. www.divadelniarchiv.cz [online]. [cit. 2021-02-13]. Dostupné online. 
  2. JIROUŠEK, Martin. Byla to radikální změna, říká Vít Roleček, který si zahrál romantického Shakespeara i postiženého Rowdyho. ostravan.cz [online]. Kulturní deník pro Ostravu a Moravskoslezský kraj, 2017-07-03 [cit. 2021-02-13]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]