Válka v nebi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Válka v nebi byla událost podle Knihy Zjevení Svatého Jana mezi anděly vedené archandělem Michaelem či také Ježíšem Kristem a rebelujícími anděly vedenými ohnivě rudým drakem (Luciferem či Satanem).

Popis bitvy[editovat | editovat zdroj]

A strhla se bitva na nebi, Michael a jeho andělé se utkali s drakem, drak a jeho andělé bojovali, ale nezvítězili a nebylo již pro ně místa v nebi, a veliký drak, ten dávný had zvaný ďábel a satan, ten který sváděl celý ten svět, byl svržen na zem a jeho andělé byli svrženi s ním.

Toto líčení se vztahuje k první válce mezi Michaelem a Satanem či Luciferem, kdy Satan a jeho andělé byli pro svoji pýchu potrestáni a vyhnáni z nebe na zem do temné propasti (pekla) jako trest za hřích pýchy a vzpoury proti Bohu. Michael je v této válce potom oslavován jako bojovník proti silám zla a zároveň věznitel Satana na tisíc let do pekla.

A viděl jsem anděla, jak sestupuje z nebe s klíčem od propasti a velkým řetězem v ruce. A zmocnil se draka, dávného hada, který je Ďábel a Satan, a spoutal ho na tisíc let. A uvrhl ho do propasti a zavřel a zapečetil nad ním, aby již nezaváděl na scestí národy, dokud neskončí tisíc let. Potom musí být na malou chvíli uvolněn.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Archanděl Michael poráží a uvězňuje Satana do pekelné propasti s dlouhým řetězem
Gustav Dóré : Archanděl Michael zahání padlé anděly do propastí pekelných.
Hieronymus Bosch : Pád rebelujících andělů, když jsou andělé vyhnáni z nebe, stávají se démony.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]