Unknown Horizons

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Unknown Horizons
logo hry
logo hry
Základní informace
VývojářThe Unknown Horizons Developers
EngineFlexible Isometric Free Engine[1]
PlatformyWin, Linux, Mac OS X[2]
Žánrreal-time budovatelsko-ekonomická strategie[1][3]
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Unknown Horizons (česky Neznámé horizonty) je počítačová hra, 2D real-time budovatelsko-ekonomická strategie[1][3] na téma kolonizace Ameriky[4]. Hra je dostupná pod GNU GPL v. 2 a částečně dalšími svobodnými licencemi.

Popis hry[editovat | editovat zdroj]

Snímek obrazovky, který ukazuje rané osídlení ostrova.

Cílem hry je vytvořit co nejlépe prosperující kolonii a postarat se o její osadníky. To obnáší především vybudovat jim domy, zajistit jim jídlo, starat se o jejich víru a těžit základní suroviny včetně zpracování na výrobky, které uspokojí jejich potřeby. S výrobky lze také obchodovat prostřednictvím obchodních lodí.[3] Jak se zvedá úroveň obyvatelstva, stoupají jeho požadavky, ale i úroveň budov. Záleží na hráčových schopnostech, na jak vysokou úroveň dovede svojí kolonii.[4]

Technický popis[editovat | editovat zdroj]

Ve hře je použit engine Flexible Isometric Free Engine a k vykreslování je využíváno OpenGL. Dostupná je pro platformy Windows, Linux a Mac OS X. Hra je pro jednoho i více hráčů a je multilingvální[3], i když některé překlady nejsou zcela dokončeny. Hra je podobná herní sérii Anno[4], a má pro hráče ekonomicko-budovatelských strategií celkem snadné a intuitivní ovládání. 2D grafika hry je vzhledná a povedená,[3] ale nedosahuje kvalit současných komerčních her.[4] objekty vypadají velice dobře i při poměrně velkém přiblížení,[3] několik objektů ale chybí a jsou nahrazeny pouze nápisem[4]. Zvuk i soundtrack je na velice slušné úrovni.[3] Hra vyniká vysokou hratelností.[4]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c xkomczax. AbcLinuxu: Software: Unknown Horizons [online]. AbcLinuxu.cz, 2011-04-26 [cit. 2013-08-28]. Dostupné online. 
  2. Unknown Horizons: Downloads [online]. unknown-horizons.org [cit. 2013-08-28]. Dostupné v archivu pořízeném dne 2011-11-19. 
  3. a b c d e f g VojTEKK. Unknown Horizons [online]. opensuse.cz, 2011-05-17 [cit. 2013-09-03]. Dostupné online. 
  4. a b c d e f KOLÍN, Ondřej. Kdo si hraje, nezlobí – Unknown Horizons [online]. linux-mint-czech.cz, 2013-06-02 [cit. 2013-09-03]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]