University of Missouri

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
University of Missouri
Logo univerzity
Logo
Datum založení1839
Počty akademiků
Studentů celkem32 777
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíAssociation of American Universities, ORCID, Asociace výzkumných knihoven, Southeastern Conference, American Council on Education, Koalice síťových informací, Sdružení veřejných a státních univerzit, Centrum výzkumných knihoven a Scholarly Publishing and Academic Resources Coalition
missouri.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tower of Memorial Union

University of Missouri (také známa jako University of Missouri-Columbia, MU nebo Mizzou), česky Missourská univerzita, je státní univerzita ve městě Columbia v americkém státě Missouri. S 27 985 studenty je nejdůležitějším střediskem Univerzitního systému státu Missouri (University of Missouri System). Univerzita je členem Asociace amerických univerzit (Association of American Universities) a je zvláště známá díky svému výzkumu a výuce v oborech: žurnalistika, právní vědy, zemědělství a veterinární lékařství. V současnosti se obzvláště zaměřuje na biotechnologie.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Missourská univerzita byla založena v roce 1839. Od roku 1867 škola přijímala dívky na učitelství, od roku 1871 na všechny obory. Roku 1892 budova univerzity do základů vyhořela a dochovaly se jen kamenné sloupy z jejího průčelí, zvané Mizzou columns'. Byly znovu postaveny před novou budovu univerzity na náměstí Francis Quadrangle a jsou ikonickým symbolem univerzitního kampusu. (foto v infoboxu)

Afroameričtí studenti mohou na MU studovat od roku 1950.

Sport[editovat | editovat zdroj]

Sportovní týmy školy se nazývají Missouri Tigers.

Významné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]