University of Missouri

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
University of Missouri
Logo univerzity
Logo
Mizzou-columns-JayBuffington.jpg
Datum založení1839
Počty akademiků
Studentů celkem32 777
Další informace
Zeměpisné souřadnice
ČlenstvíAssociation of American Universities, ORCID, Association of Research Libraries, Southeastern Conference a Coalition for Networked Information
missouri.edu
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Tower of Memorial Union

University of Missouri (také známa jako University of Missouri-Columbia, MU nebo Mizzou), česky Missourská univerzita, je státní univerzita ve městě Columbia v americkém státě Missouri. S 27 985 studenty je nejdůležitějším střediskem Univerzitního systému státu Missouri (University of Missouri System). Univerzita je členem Asociace amerických univerzit (Association of American Universities) a je zvláště známá díky svému výzkumu a výuce v oborech: žurnalistika, právní vědy, zemědělství a veterinární lékařství. V současnosti se obzvláště zaměřuje na biotechnologie.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Missourská univerzita byla založena v roce 1839. Od roku 1867 škola přijímala dívky na učitelství, od roku 1871 na všechny obory. Roku 1892 budova univerzity do základů vyhořela a dochovaly se jen kamenné sloupy z jejího průčelí, zvané Mizzou columns'. Byly znovu postaveny před novou budovu univerzity na náměstí Francis Quadrangle a jsou ikonickým symbolem univerzitního kampusu. (foto v infoboxu)

Afroameričtí studenti mohou na MU studovat od roku 1950.

Sport[editovat | editovat zdroj]

Sportovní týmy školy se nazývají Missouri Tigers.

Významné osobnosti[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]