Ultimate Custom Night

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Ultimate Custom Night je sedmý díl Five Nights at Freddy's , který vydává ScottGames, stejně jako poslední hra série pro přizpůsobení AI animatroniců, jak to požadovala komunita a Scott to popsal jako „Ultimate Custom Night“. obsahuje celkem padesát devět antagonistů, což z něj dělá dosud největší variaci režimu v jakékoli hře. Byl vydán 27. června 2018 na Steamu s mobilním portem pro iOS a Android 28. dubna 2020 a konzolovými porty o něco málo později, 30. dubna 2021.

Postavy

Freddy Fazbear

Chování

Jakmile se Freddy Fazbear objeví, bude se pomalu přibližovat k levým dveřím Kanceláře a bude se na cestě pohybovat ve 4 významných fázích. Když je hráč viděn ve své čtvrté fázi, má krátkou dobu, během níž může zavřít levé dveře, jinak jejich noc skončí zděšením od Freddyho.

Bonnie

Chování

Bonnie bydlí v Pirate Cove (CAM 05) po boku Foxyho . Zatímco Foxy musí být zkontrolován, když je aktivní, hráč se musí vyhnout kontrole Bonnie, když je aktivní, nebo dočasně deaktivuje kamerový systém. Případně může být Bonnie spolu s Foxym odstraněn z noci, pokud na něj hráč použije minci smrti.

Stejně jako ve druhé hře, Withered Bonnie občas vyleze z neznámých padacích dveří a postaví se do Kanceláře. Jakmile dorazí, Withered Bonnie vytvoří zkreslené zvuky a způsobí blikání světel. Podobně jako u Toy Bonnie a Toy Chica si hráč musí nasadit Freddyho masku, aby ho odrazil. V opačném případě bude pokračovat ve vystrašení hráče, pokud je maska ​​nasazena příliš pomalu.

Chica

Chování

Chica bydlí v kuchyni (CAM 04) a dává najevo svou přítomnost klepáním na hrnce a pánve. Pokud však přehrávač v kuchyni nic neslyší, znamená to, že Chica hraní hudby omrzelo a hráč musí hudbu změnit. Jakmile se hudba změní, Chica znovu začne klepat kolem hrnců a pánví, aby ukázala, že je opět spokojená. Je rozzuřená, když hráč změní hudbu příliš brzy nebo zanedbává změnu hudby, když se nudí. Jakmile se rozzlobí, odejde z kuchyně, aby hráče vyděsila, obejde chodbu a bezpečnostní dveře.

Foxy

Chování

Foxy bydlí v Pirate Cove po boku Bonnie. Stejně jako v původním Five Nights at Freddy's ho hráč musí zkontrolovat (ale pouze v případě, že se na něj změnila figurka na hráčově stole), aby zpomalil svůj útok, jinak uteče a dostane se do kanceláře. Jakmile se dostane do Kanceláře, rozebere se a jeho figurky budou vsunuty dovnitř všemi otevřenými dveřmi nebo ventilací. Jakmile budou všechny jeho figurky v Kanceláři, znovu se složí a hráče vyděsí. Alternativně může být Foxy odstraněn z noci (a Bonnie, pokud je také aktivní), pokud hráč koupí minci smrti a použije ji na něj.

Golden Freddy

Chování

Podobně jako z druhé hry se Golden Freddy ve své zvadlé podobě objeví v Kanceláři poté, co hráč sklopí monitor dolů. Nasazení masky Freddyho Fazbeara nebo vytažení monitoru zpět způsobí, že Golden Freddy zmizí. Pokud tak neučiníte a budete na něj zírat příliš dlouho, bude to mít za následek konec hry s Golden Freddyho jumpscare.

Pokud má hráč Golden Freddyho jako jediného aktivního animatronika s obtížností AI nastavenou na 1, může na něj hráč použít Death Coin, ale přivolá Fredbeara , který místo toho hráče vyděsí.

BB

Chování

Na rozdíl od jiných animatronik ve větracích otvorech se BB pokusí proklouznout dovnitř bočním průduchem. Hráč musí zavřít boční větrací otvor a počkat, dokud neuslyší žuchnutí, které naznačuje, že je pryč. Pokud BB vklouzne dovnitř, vyřadí jim baterku. Asi po 10 sekundách zmizí a hráč může znovu použít baterku.

Mangle

Chování

Mangle, stejně jako několik dalších animatroniců, vleze do Ventů, aby zaútočila na hráče. Aby je hráč odrazil, musí aktivovat jednu ze tří dostupných Vent Snares, aby zablokoval Mangleův útok. Pokud však dosáhnou otvoru ventilace, zůstanou tam, i když jej hráč zavře, podobně jako Freddy Fazbear z první hry, a také nikdy neodejdou, jakmile se vkradou do Kanceláře . Jakmile dosáhnou větracího otvoru, také tam zůstanou a budou vytvářet zkomolené zvuky, které zvyšují hlukoměr , který budou vytvářet až do konce noci a pokud vstoupí do kanceláře.

Jakmile bude v kanceláři, pokud hráč neustále posouvá monitor nahoru, Mangle spadne, aby provedl své jumpscare a tím ukončila noc.

Toy Bonnie

Chování

Toy Bonnie vstoupí do kanceláře signalizováno tichým bzučením a rychle blikajícími světly. Toy Bonnie pak vstoupí z pravé strany obrazovky a bude se pohybovat směrem ke středu a neustále sebou škubat. Hráč má obecně na to, aby si masku nasadil, dokud se Toy Bonnie nedostane doprostřed, jinak je Toy Bonnie vyděsí.

Toy Chica

Chování

Vplíží se padacími dveřmi na levou stranu a stejně jako Toy Bonnie neexistuje způsob, jak jí zabránit ve vstupu do místnosti. Jedinou obranou hráče je nasadit si masku Freddyho Fazbeara, aby ji oklamal. Toy Chica je rychlejší než Toy Bonnie a bude vtrhnout do Kanceláře častěji, je však snazší ji oklamat maskou, zvláště když se dívá přímo na ni.

Toy Freddy

Chování

Toy Freddy je popisován jako důchodce a sedí v Parts/Service ( CAM 08 ) a hraje parodii na Five Nights at Freddy's s názvem " Pět nocí s panem Hugsem " na velké ploché televizi.

Hra má tři hlavní chodby a postavou je pan Hugs , který se může kdykoli objevit na každé kameře chodby. Každá chodba má také dveře, které mohou panu Hugsovi zabránit, aby Toy Freddyho vyděsil. Cílem hráče je rozeznat, ve které chodbě se pan Hugs nachází, a zavřít příslušné dveře.

Pokud se přehrávači nepodaří zavřít správná dvířka včas, obrazovka televizoru se změní na obrazovku se slovy „ Game Over “. To znamená, že Toy Freddy, si jde už pro hráče. V tuto chvíli neexistuje žádný způsob, jak Toy Freddyho zastavit.

Puppet/Marionette

Stejně jako ve druhé hře sídlí Puppet ve své hrací skříňce, která se nyní nachází v kuchyni. Přehrávač potřebuje navinout hudební skříňku, aby ho udržel. Pokud však zanedbávají jeho hrací skříňku, Puppet uteče a zaútočí na hráče velmi brzy poté. Nelze jej vrátit zpět do hudebního boxu a ventilační systém se začne vypouštět mnohem rychleji, což způsobí výpadky proudu a konec hry

Springtrap

Chování

Springtrap šplhá kolem ve ventilačním systému a razí si cestu k ventilačnímu otvoru zapuštěnému ve zdi před hráčem. Musí ho sledovat sledováním ventilačního monitoru. Pohybuje se tiše, takže ho poslouchat není nutné. Když je připraven k útoku, jeho obličej bude viditelný z ventilace. Hráč by před ním měl zavřít větrací dvířka, aby ho poslal pryč. Pokud uspěje, vrátí se na začátek ventilace a jeho chování se opakuje.

Phantom Freddy

Chování

Po aktivaci si Phantom Freddy všimne, jak se v kanceláři pomalu objevuje z ničeho nic. Hráč musí používat baterku (stisknutím tlačítka Z), dokud Phantom Freddy úplně nezmizí. Pokud se Phantom Freddy jeví jako zcela pevný, vyděsí hráče a způsobí, že na několik sekund zhasne hráčovo vidění.

Phantom BB

Chování

Podobně jako jeho chování ve třetí hře se Phantom BB náhodně objeví na obrazovce monitoru. Rychlá výměna kamer nebo zavření monitoru mu díky tomu zabrání ve vyskočení hráče. Pokud se Phantom BB vyděsí, způsobí to dočasně, že zatemní také hráčovo vidění.

Phantom Mangle

Chování

Podobně jako ve třetí hře se Phantom Mangle náhodně objeví na obrazovce monitoru hráče. Přehrávač by měl okamžitě zavřít monitor nebo přepnout režimy zobrazení, aby zmizela. Pokud zůstane na obrazovce příliš dlouho, Phantom Mangle dočasně vtrhne do kanceláře, způsobí rušení zvuku a zvýší hlukový měřič , který může rozrušit animatroniku citlivou na zvuk.

Nightmare Freddy

Chování

Noční můra Freddy, podobná jeho chování v Five Nights at Freddy's 4 , se objeví pouze v případě, že se Freddles plně nahromadí na hráčově stole a v kanceláři. Podobně jako v této hře, když na ně posvítíte baterkou, zmizí. Pokud hráč nechá shromáždit se příliš mnoho z nich, bude povolán Nightmare Freddy, který ukončí běh s jumpscare.

Po smrti se Nightmare Freddy bude posmívat hráči a řekne jim, že nikdy nebudou schopni uniknout z věčné noční můry. Ve vzácných případech může hráče informovat, že byl "předělaný" tím, "kterého jste neměli zabíjet".

Nightmare Bonnie

Chování

Nightmare Bonnie spolu s Nightmare Mangle a Circus Baby zaútočí z pravé haly. Každý z nich však zaútočí pouze jednou za noc a každý večer mění své pořadí útoků, takže hráč nebude vědět, koho očekávat jako prvního. Hlavním způsobem, jak čelit jeho útoku, je koupit si plyšáka Bonnie z Prize Corner. Na úrovni obtížnosti 1-9 bude plyš stát deset Faz-coinů, na úrovni obtížnosti 10-19 bude stát plyš patnáct Faz-coinů a na úrovni obtížnosti 20 bude stát plyš dvacet Faz-Coinů. Pokud tak učiníte, zabráníte Nightmare Bonnie ve vstupu do Kanceláře, protože pravé dveře nemohou zablokovat jeho útok.

Nightmare Chica

Chování

Nightmare Chica se stane aktivní pouze v případě, že ji vybere Dee Dee. Když se stane aktivní, pokusí se pokořit pohled hráče tím, že ukáže své ostré zuby, které se na ně stahují. Aby ji hráč ubránil, musí zapnout Power A/C, což úspěšně pošle Nightmare Chica pryč. Pokud Nightmare Chica úplně zavře ústa, vyděsí hráče a ukončí noc.

Nightmare Fredbear

Když je aktivní, Nightmare Fredbear se k hráči přiblíží z levé haly. Je zcela nezjistitelný, dokud se neobjeví u levých dveří. Hráč je schopen poznat, zda je u dveří, podle toho, že slyší jeho smích na levé straně a jeho zářící oči pronikající dveřmi. Hráč musí rychle zavřít levé dveře, dokud nezmizí, jinak hráče vyděsí, což bude mít za následek konec hry.

Po smrti promluví Nightmare Fredbear zkresleným tónem a informuje hráče, že má v úmyslu přimět je trpět různými způsoby.

Nightmare

Chování

Nightmare a Nightmare Fredbear, pracující v tandemu, jsou pro hráče neviditelní, dokud nedojdou ke dveřím, kde budou vidět pouze jejich oči. Hráč musí poslouchat smích Nightmare a dívat se na jeho oči na pravých dveřích a zavřít je před ním.

Pokud se hráč rozhodne ignorovat Nightmareovy oči nebo si Nightmare nevšimne, animatronic je začne vyděsit poté, co zvednou monitor nebo ztmavnou a ukončí hru. Po zabití hráče k nim Nightmare promluví sadistickým tónem a bude tvrdit, že je bude navždy pronásledovat.

Nightmare Mangle

Chování

Nightmare Mangle spolu s Circus Baby a Nightmare Bonnie zaútočí z Pravé síně. Hlavním způsobem, jak čelit jeho útoku, je koupit si plyšáka Funtime Foxy z Prize Corner. Pokud tak učiníte, zabráníte Nightmare Mangle ve vstupu do Kanceláře, protože pravé dveře nemohou její útok zablokovat.

Nightmare BB

Chování

Když začíná noc, Nightmare BB je už schovaný v kanceláři. Po sklopení monitoru je šance, že se posadí. Při hrbení se hráč musí vyvarovat toho, aby na něj posvítil baterkou, protože to bude mít za následek okamžité vyděšení. Pokud však sedí, měli by svítit, aby se vrátil do shrbené polohy, jinak zaútočí, když hráč otevře monitor.

Nighmare Puppet/Nightmarionne

Nightmarionne se stane aktivní v Kanceláři a objeví se v náhodných oblastech. Jak to vypadá, hráč musí uhýbat kurzorem myši pryč od Nightmarionne, dokud úplně nezmizí, protože najetím kurzoru na něj se pomalu objeví jako celistvý. Jakmile bude zcela pevný, přímo vyděsí hráče, aby ukončil noc.

Plushtrap

Chování

Po vyvolání Dee Dee se na CAM06 objeví křeslo Plushtrap vedle Pirate Cove . Pokud je Plushtrap viděn, jak sedí na židli, musí ho hráč tři sekundy sledovat, aby utekl. Pokud tak neučiníte, způsobí to jumpscare, který končí hru.

Jack o Chica

Chování

Pro Jack-O-Chica se objevuje u levých i pravých dveří současně. Samotné zavření obou dveří na ni nebude mít žádný vliv. Zkontrolujte kamery a prohlédněte si chodby na obou stranách, když se Jack-O-Chica plně zhmotní u obou dveří, zavřete obě dveře současně, aby zmizela. Udržování chladu v kanceláři zabrání tomu, aby se objevila. Jack-O-Chica se začíná objevovat, až když se kancelář přehřeje. Jakmile je v kanceláři 100 stupňů nebo více, dveře jí nezabrání ve vstupu a vyděsit hráče.

Circus Baby

Chování

Circus Baby se přiblíží z pravé haly, ale zaútočí pouze jednou za noc a změní pořadí s Nightmare Bonnie a Nightmare Mangle . Jediný způsob, jak zabránit jejímu útoku, je koupit si její plyšovou hračku v Prize Corner nebo na ni nechat celou noc kameru, aby ji zastavila.

Scrap Baby

Jednou za noc se objeví na druhé straně stolu, shrbená a vyřazená z provozu. Vedle ní bude sedět ovládací šoková klávesnice . Hráč ji může kdykoli šokovat kliknutím na toto tlačítko, ale vyčerpá to 1 % výkonu kanceláře a nebude to mít žádný účinek, dokud nebude připravena zaútočit. Hráč se musí zdržet mačkání tlačítka, dokud si nevšimne, že se pohnula. Šokovat ji v této fázi způsobí, že opustí jejich kancelář a nevrátí se. Pokud si hráč nevšimne, že se pohnula, a znovu zvedne svůj monitor, vyděsí hráče a způsobí konec hry.

Ballora

Chování

Podobně jako její chování v Sister Location , Ballora se přiblíží buď z levé nebo pravé haly, a deaktivuje všechny kamery na monitoru, když se přiblíží. Aby hráč čelil jejímu útoku, musí se spolehnout na zvuk její hudby, aby určil, ze které strany se blíží, a zavřít správné dveře, než se k nim dostane. Pokud budou úspěšní, uslyší žuchnutí, což znamená, že odešla.

Bonnet

Chování

Po přivolání Dee Dee se Bonnet objeví v Kanceláři na začátku pravé strany obrazovky a poté se bude chichotat a procházet po obrazovce. Hráč musí kliknout na její nos, aby odešla. Pokud se Bonnet dostane na konec levé strany, vyděsí hráče, a ukončí noc.

Ennard

Chování

Stejně jako Molten Freddy , Springtrap , Withered Chica a Mangle , i Ennard leze ve ventilačním systému. Je ale obtížné jej vystopovat, při pohybu se objeví jen tu a tam krátce. Ve větracím otvoru není vidět, ale před útokem se vydává skřípavým zvukem. Aby se předešlo selhání, musí přehrávač zavřít větrací dvířka. Jakmile uslyší žuchnutí, Ennard se vrátí na začátek ventilace a jeho chování se resetuje.

Funtime Foxy

Chování

Funtime Foxy se schovává za oponou a čeká na začátek show. Hráč musí zkontrolovat svou scénu a přečíst si znamení, aby viděl, kdy je showtime; bude to vždy na hodinu, ale hodina bude náhodná. Například čas představení může být 1:00, 2:00, 3:00 atd.. Musí si tento čas zapamatovat, protože „čas představení“ je přesně ten okamžik, kdy Funtime Foxy hráče vyděsí.

Lolbit

Chování

Lolbit se znovu objeví v Ultimate Custom Night jako jedna z mnoha nevolitelné postavy vyvolané Dee Dee . Pokud je aktivována, objeví se stejná vyskakovací zpráva „ PLEASE STAND BY “ spolu s pípáním. Hráč musí napsat LOL na klávesnici, aby se ho zbavil. V mobilní verzi musí hráč na vyskakovací okno klepnout, aby se ho zbavil. Na rozdíl od Sister Location , Lolbit ve skutečnosti nesnímá přehrávači žádnou kontrolu, ale Lolbitovo pípání přitáhne animatroniky citlivé na hluk, jako jsou Music Man a Lefty .

Molten Freddy

Chování

Jako málokterý jiný animatronik i Molten Freddy leze ve ventilačním systému, ale je mnohem rychlejší než ostatní animatronici, když dojde na manévrování směrem ke kanceláři. Hráč ho může sledovat na monitoru ventilace a může slyšet jeho smích, když je připraven zaútočit. Když je hráč slyšet, musí zavřít větrací dvířka, aby ho zastavil.

Pokud tak neučiníte, Molten Freddy vyděsí hráče a tím jejich noc skončí. Po smrti se Molten Freddy bude hráči hystericky smát.

Lefty

Chování

Lefty sedí v zásobovací skříni v levé chodbě . Je stále více rozrušený, pokud je hladina hluku vysoká nebo pokud je příliš horko . Tento stav vzrušení se pomalu zvyšuje a nakonec skončí tím, že Lefty hráče vyděsí. Snížení hluku nezvrátí účinky, ani nesníží teplotu a dveře nezabrání Leftymu dostat se k přehrávači.

Rockstar Freddy

Chování

Rockstar Freddy bude stát v kanceláři celou noc. Občas se aktivuje (frekvence závisí na jeho nastavení obtížnosti) a požádá o zaplacení pěti Faz-coinů . Pokud mu nezaplatíte včas, vyděsí hráče a způsobí konec hry.

Rockstar Bonnie

Chování

dyž je aktivní, Rockstar Bonnie se bude pravidelně objevovat uprostřed Kanceláře , ale pouze v případě, že se hráč příliš dlouho zdrží na kamerách. Pokud k tomu dojde, musí vytáhnout monitor a hledat jeho kytaru, která se náhodně najde na libovolném místě kamery. Kytara se nachází v levé nebo pravé dolní části obrazovky a dvojitým kliknutím na kytaru Rockstar Bonnie zmizí. Hráč má přibližně 20 sekund na to, aby našel kytaru Rockstar Bonnie, a objeví se v levé hale , pravé hale , zásobovací skříni nebo součástech/službách. Pokud hráč nenajde kytaru včas, světla zablikají a Rockstar Bonnie hráče okamžitě vyděsí a způsobí konec hry.

Rockstar Chica

Rockstar Chica se může objevit v jedné z chodeb mimo kancelář , viditelná pouze na monitoru. Když se objeví, hráč má jen krátký čas na reakci. Zavření dveří ji neodradí; i když jí to zabrání ve vstupu, prostě zůstane v hale, dokud hráč nepřepne kameru, zatímco jsou dveře poblíž otevřené, nebo se vybije. Místo toho musí hráč dvakrát kliknout na značku mokré podlahy a umístit ji na obě strany kanceláře, odkud se blíží. To je jediný způsob, jak ji úplně odrazit, pravděpodobně kvůli strachu z uklouznutí

Rockstar Foxy

Chování

Papoušek Rockstar Foxy občas poletí přes Kancelář a hráč se může rozhodnout, zda ho bude ignorovat nebo s ním komunikovat. Pokud se rozhodnou interagovat s papouškem, bude povolán Rockstar Foxy. Poté hráči nabídne jedno ze čtyř různých vylepšení:

  • Přidání 1% energie do kanceláře.
  • Snižte teplotu na 60 stupňů.
  • Dejte 10 Faz-coinů .
  • „Odhlučnění“ kanceláře, dočasné zamezení vlivu zvuku na animatroniku citlivou na hluk.

Hráč si však musí být vědom těchto příležitostí, protože Rockstar Foxy je vyděsí a způsobí „Game Over“, pokud bude vypadat, že má špatnou náladu. Čím vyšší je jeho obtížnost, tím vyšší je pravděpodobnost, že dojde k úmrtí, a tím méně často se jeho papoušek objeví.

Funtime Chica

Chování

Funtime Chica se náhodně objeví na obrazovce hráče a rozptyluje jeho pozornost tím, že dezorientuje obrazovku a způsobí blikání fotoaparátu, ale hráče vůbec nezabije.

El Chip

Chování

Ačkoli se El Chip v noci ve skutečnosti fyzicky neobjevuje, aby hráče vyděsil nebo na něj zaútočil, objevuje se pouze ve svých různých vyskakovacích oknech s reklamami na restaurace jako rušivý element. Když se objeví jeho reklamní obrázek, existují dva jednoduché způsoby, jak se ho rychle zbavit, než se zaměříte na hru, a to kliknutím na tlačítko „ SKIP “ nebo stisknutím klávesy ENTER.

Helpy

Chování

Helpy se v Kanceláři objeví náhodně, když hráč spustí monitor , jak stojí na jedné z televizních obrazovek. Hráč má jen několik sekund, než klikne na Helpy, aby zmizel. Pokud na něj nekliknete, bude to mít za následek hlasitý zvuk klaksonu, který odvede pozornost hráče.

Mr. Hippo

Chování

Mr. Hippo leze v systému horních kanálů a míří k hadicím, které padají do kanceláře. Abyste tomu zabránili, hráč by měl použít ohřívač, aby ho odpuzoval, nebo zvukovou návnadu, která ho drží na místě. Zvukovou návnadou se nechá 100% zmást. Poznáte ho podle fialového varovného signálu. Pokud se dostane k východu ze systému kanálů, vyděsí hráče, což má za následek konec hry.

Během hry po svém jumpscare vypráví Mr. Hippo dlouhé příběhy z pohledu první osoby, díky nimž hra trvá déle, než se hráč bude moci vrátit do hlavní nabídky. Pokus o uzavření hry a přeskočení jeho monologu povede k tomu, že hráče okamžitě vyděsí, když se vrátí, a restartuje jeho řeč.

Happy Frog

Chování

Stejně jako zbytek Průměrných melodií, i Happy Frog vleze do systému horních kanálů a vydá se směrem k hadicím, které padají do kanceláře. Ona je 100% času oklamána audio návnadou. Je však zcela imunní vůči účinkům Ohřívače. Lze ji identifikovat podle zeleně zbarveného varovného signálu. Pokud se dostane na konec některého ze vstupních kanálů, Happy Frog začne hráče vystrašit a ukončí jejich noc.

Po zabití hráče promluví Happy Frog veselým způsobem, skoro to zní, jako by jí vražda, kterou spáchala, nevadí, s výjimkou jedné hlasové linky.

Orville Elephant

Chování

Stejně jako zbytek Průměrných melodií, i Orville vleze do systému horních kanálů a vydá se směrem k hadicím, které padají do Kanceláře. Je však považován za nejrychlejšího a nejošidnějšího z Melodie. Hráč by měl použít topení, aby ho odpuzoval, nebo zvukovou návnadu, která ho drží na místě. Orville je v 10 % případů oklamán zvukovou návnadou. Poznáte ho podle oranžově zbarveného výstražného signálu. Pokud se dostane na konec některého ze vstupních kanálů, začne hráče vystrašit a ukončí jejich noc.

Poté, co hráče vyděsí, Orville se ho zeptá, jak se jeho výkon vyvíjel, s výjimkou vzácné řady, kdy hráči řekne, že se je někdo pokusil uvolnit, ale on to nedovolí.

Nedd Bear

Chování

Stejně jako zbytek Průměrných melodií, i Nedd Bear vleze do systému horních kanálů a vydá se směrem k hadicím, které padají do kanceláře. Je o něco rychlejší než Pigpatch. Použijte ohřívač, abyste ho odpuzovali, nebo zvukovou návnadu, abyste ho udrželi na místě. V 50 % případů je oklamán zvukovou návnadou. Poznáte ho podle hnědě zbarveného varovného signálu. Pokud se dostane na konec některého ze vstupních kanálů, Nedd Bear začne hráče vystrašit a ukončí jejich noc.

Poté, co hráče zabije, bude mluvit s country přízvukem a vysmívat se jim různými způsoby, dokonce i prolomit čtvrtou zeď v jedné ze svých zpráv.

Pigpatch

Choování

Stejně jako zbytek Průměrných melodií i Pigpatch vleze do systému horních kanálů a vydá se směrem k hadicím, které padají do kanceláře. Je o něco rychlejší než pan Hroch. Hráč by měl použít topení, aby ho odpuzoval, nebo zvukovou návnadu, která ho drží na místě. Zvukovou návnadou se nechá 100% zmást. Poznáte ho podle růžově zbarveného varovného signálu. Pokud se dostane na konec některého z otevřených kanálů, Pigpatch začne hráče vystrašit a ukončí jeho noc.

Po zabití hráče se jim Pigpatch bude vysmívat, že zemřeli jeho rukama, a často zakončí své projevy veselým banjo riffem.

Music Man

Chování

Music Man je přímo za přehrávačem, když je aktivní, a je citlivý na zvuk. Pokud hráč vydává hluk , Music Man začne srážet své činely dohromady. Čím větší hluk hráč dělá, tím rychleji Music Man bude srážet činely, až hráče nakonec vyděsí .

Trash and the Gang

Č. 1 Crate se někdy objeví ve spodní části obrazovky v kanceláři a šeptá hráči, že má tajemství, které má prozradit. Po krátké době hráče „vyděsí“, což je vytáhne z monitoru a zmizí.

Fredbear

Chování

Pro vyvolání Fredbeara musí být Golden Freddy aktivní a nastaven na 1 bez aktivní jiné animatroniky; hráč musí přistoupit k nákupu Death Coin s deseti Faz-Coiny a poté je použít na Golden Freddy. Všimněte si, že to nebude fungovat, pokud se objeví Dee Dee a během noci přivolá dalšího animatronika. Pokud lze Fredbeara přivolat, měl by se na stole v kanceláři objevit Freddyho klobouk s fialovým odstínem. Použití Death Coinu, když je přítomen Golden Freddy, způsobí, že Fredbear okamžitě vyděsí hráče a ukončí noc.

Shadow Bonnie

Chování

Po přivolání Dee Dee se objeví v Kanceláři a vypustí hustou černou mlhu, která na cca 10 sekund pokryje celou Kancelář, přičemž však bude i nadále viditelná jakákoli animatronika v Kanceláři. Hráč tak nemůže vidět dveře nebo větrací dveře, což je nutí sledovat, co je otevřeno a zavřeno jinými prostředky.