Uli Kusch

From Wikipedie
Jump to navigation Jump to search
Uli Kusch
Základní informace
Rodné jméno Ulrich Kusch
Narození 11. března 1967
Cáchy, Západní Německo
Žánry Power metal, Heavy metal
Nástroje bicí
Aktivní roky 1983-dosud
Příbuzná témata Holy Moses
Mekong Delta
Gamma Ray
Helloween
Roland Grapow
Masterplan
Beautiful Sin
Ride the Sky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ulrich Kusch (narozen 11. března 1967) je německý heavymetalový bubeník. Nejznámější je jeho působení ve skupinách Gamma Ray, Helloween a Masterplan.

Během osmdesátých let minulého století byl spíše studiovým muzikantem a při nahrávání spolupracoval s řadou skupin jako Rage, Holy Moses, Headhunter, Destruction a mnoho dalších.

V roce 1990 se stal členem skupiny Gamma Ray, se kterou nahrál její druhé studiové album Sigh No More a odehrál následné světové turné. V roce 1993 však Gamma Ray opustil a stal se členem skupiny Helloween, ve které v této době probíhaly značné personální změny. Uli nahradil předchozího bubeníka Ingo Schwichtenberga, který v té době již prohrával svůj boj s alkoholem, drogami a schizofrenií.

V roce 2001 byl Uli spolu s kytaristou Rolandem Grapowem vyhozen z Helloween a společně založil novou skupinu s názvem Masterplan. Tu po dvou studiových albech roku 2006 opustil také a věnuje se svému projektu Beautiful Sin. V roce 2007 vydal s svou novou skupinou Ride the Sky album New Protection.

Externí odkazy[edit | edit source]