Ukrajinská hokejová reprezentace do 18 let

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Ukrajinská hokejová reprezentace do 18 let je výběrem nejlepších ukrajinských hráčů ledního hokeje v této věkové kategorii. Od roku 1999 se účastní mistrovství světa do 18 let. Tým je řízen Ukrajinským svazem ledního hokeje, který je členem Mezinárodní hokejové federace.

Účast na mistrovství Evropy[editovat | editovat zdroj]

ME Místo konání Umístění
MEJ 1993 Flag of Latvia.svg Lotyšsko (Riga) C. skupina – 4. místo
MEJ 1994 Flag of Slovenia.svg Slovinsko (Bled) C. skupina – 4. místo
MEJ 1995 Flag of Ukraine.svg Ukrajina (Kijev) C1. skupina – 1. místo (postup)
ME 1996 Flag of Poland.svg Polsko (Sosnowiec) B. skupina – 1. místo (postup)
ME 1997 Flag of the Czech Republic.svg Česko (Znojmo, Třebíč) 7. místo
ME 1998 Flag of Sweden.svg Švédsko (Mora, Malung) 8. místo

Účast na mistrovství světa[editovat | editovat zdroj]

MS Místo konání Umístění
MS18´1999 Německo Německo (Füssen a Kaufbeuren) 8. místo
MS18´2000 Švýcarsko Švýcarsko (Kloten a Weinfelden) 9. místo
MS18´2001 Finsko Finsko (Heinola, Helsinky a Lahti) 10. místo
MS18´2002 Slovensko Slovensko (Piešťany a Trnava) 12. místo (sestup)
MS18´2003 Francie Francie (Briançon) 1. divize – Skupina B (6. místo – sestup)
MS18´2004 Maďarsko Maďarsko (Debrecín) 2. divize – Skupina A (1. místo – postup)
MS18´2005 Polsko Polsko (Sosnowiec) 1. divize – Skupina B (3. místo)
MS18´2006 Lotyšsko Lotyšsko (Riga) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2007 Polsko Polsko (Sanok) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2008 Lotyšsko Lotyšsko (Riga) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2009 Bělorusko Bělorusko (Minsk) 1. divize – Skupina A (6. místo – sestup)
MS18´2010 Estonsko Estonsko (Narva) 2. divize – Skupina B (2. místo)
MS18´2011 Ukrajina Ukrajina (Doněck) 2. divize – Skupina B (1. místo – postup)
MS18´2012 Maďarsko Maďarsko (Székesfehérvár) 1. divize – Skupina B (4. místo)
MS18´2013 Polsko Polsko (Tychy) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2014 Maďarsko Maďarsko (Székesfehérvár) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2015 Slovinsko Slovinsko (Maribor) 1. divize – Skupina B (4. místo)
MS18´2016 Itálie Itálie (Asiago) 1. divize – Skupina B (3. místo)
MS18´2017 Slovinsko Slovinsko (Bled) 1. divize – Skupina B (5. místo)
MS18´2018 Ukrajina Ukrajina (Oděsa) 1. divize – Skupina B
MS18´2020 USA USA Ann Arbor a Plymouth bez účasti

Související články[editovat | editovat zdroj]