US Open 2011 – mužská čtyřhra

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Související informace naleznete také v článku US Open 2011.
US Open 2011
Vítězové: Jürgen Melzer
Philipp Petzschner
Finalisté: Mariusz Fyrstenberg
Marcin Matkowski
Výsledek: 6–2, 6–2
Soutěže
mužská dvouhramužská čtyřhra
ženská dvouhraženská čtyřhra
smíšená čtyřhra
dvouhra juniorů
dvouhra juniorek
US Open
mužská čtyřhra
2010 ◄◄ 2011 ►► 2012
Grand Slam 2011
mužská čtyřhra
Australian OpenFrench Open
 WimbledonUS Open

Obhájcem titulu byl první nasazený americký pár dvojčat Boba a Mika Bryanových, který v úvodním kole podlehl chorvatsko-německé dvojici Ivo Karlović a Frank Moser.[1]

Vítězem se stal devátý nasazený rakousko-německý pár Jürgen Melzer a Philipp Petzschner, když ve finále porazil polský pár a turnajové šestky Mariusze Fyrstenberga a Marcina Matkowskiho po setech 6–2, 6–2.

Nasazené páry[editovat | editovat zdroj]

  1. USA Bob Bryan / USA Mike Bryan (1. kolo)
  2. Bělorusko Max Mirnyj / Kanada Daniel Nestor (2. kolo)
  3. Francie Michaël Llodra / Srbsko Nenad Zimonjić (3. kolo)
  4. Indie Mahesh Bhupathi / Indie Leander Paes (čtvrtfinále)
  5. Indie Rohan Bopanna / Pákistán Ajsám Kúreší (semifinále)
  6. Polsko Mariusz Fyrstenberg / Polsko Marcin Matkowski (finále)
  7. Švédsko Robert Lindstedt / Rumunsko Horia Tecău (čtvrtfinále)
  8. USA Eric Butorac / Curaçao Jean-Julien Rojer (2. kolo)
  9. Rakousko Jürgen Melzer / Německo Philipp Petzschner (vítězové)
  10. Německo Christopher Kas / Rakousko Alexander Peya (1. kolo)
  11. Česko František Čermák / Slovensko Filip Polášek (1. kolo)
  12. Brazílie Marcelo Melo / BrazílieBruno Soares (2. kolo)
  13. Španělsko Marcel Granollers / Španělsko Marc López (3. kolo, odstoupili)
  14. Argentina Eduardo Schwank / Argentina Juan Ignacio Chela (2. kolo)
  15. Bahamy Mark Knowles / Belgie Xavier Malisse (3. kolo)
  16. USA Scott Lipsky / USA Rajeev Ram (1. kolo)

Pavouk[editovat | editovat zdroj]

Finálová fáze[editovat | editovat zdroj]

  Čtvrtfinále Semifinále Finále
                                       
     Itálie Simone Bolelli
 Itálie Fabio Fognini
1 79 6  
7  Švédsko Robert Lindstedt
 Rumunsko Horia Tecău
6 67 4  
     Itálie Simone Bolelli
 Itálie Fabio Fognini
4 77 1  
  9  Rakousko Jürgen Melzer
 Německo Philipp Petzschner
6 63 6  
   Španělsko David Marrero
 Itálie Andreas Seppi
1 2  
  9  Rakousko Jürgen Melzer
 Německo Philipp Petzschner
6 6    
    9  Rakousko Jürgen Melzer
 Německo Philipp Petzschner
6 6  
  6  Polsko Mariusz Fyrstenberg
 Polsko Marcin Matkowski
2 2  
  6  Polsko Mariusz Fyrstenberg
 Polsko Marcin Matkowski
6 77    
4  Indie Mahesh Bhupathi
 Indie Leander Paes
4 64    
6  Polsko Mariusz Fyrstenberg
 Polsko Marcin Matkowski
6 77  
  5  Indie Rohan Bopanna
 Pákistán Ajsám Kúreší
2 64    
5  Indie Rohan Bopanna
 Pákistán Ajsám Kúreší
7 2 7
     Spojené království Colin Fleming
 Spojené království Ross Hutchins
5 6 5  

Horní polovina[editovat | editovat zdroj]

1. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
1  USA B Bryan
 USA M Bryan
4 6 2  
   Chorvatsko I Karlović
 Německo F Moser
6 2 6        Chorvatsko I Karlović
 Německo F Moser
63 3    
   Argentina C Berlocq
 Česko L Rosol
63 6 4      Itálie S Bolelli
 Itálie F Fognini
77 6    
   Itálie S Bolelli
 Itálie F Fognini
77 4 6          Itálie S Bolelli
 Itálie F Fognini
7 6    
   Austrálie A Fisher
 Austrálie S Huss
6 3 5       15  Bahamy M Knowles
 Belgie X Malisse
5 4    
Alt  Německo M Emmrich
 Švédsko A Siljeström
3 6 7     Alt  Německo M Emmrich
 Švédsko A Siljeström
3 3  
WC  USA J Sock
 USA J Withrow
3 77 1   15  Bahamy M Knowles
 Belgie X Malisse
6 6    
15  Bahamy M Knowles
 Belgie X Malisse
6 65 6          Itálie S Bolelli
 Itálie F Fognini
1 79 6
11  Česko F Čermák
 Slovensko F Polášek
4 4         7  Švédsko R Lindstedt
 Rumunsko H Tecău
6 67 4
   Itálie D Bracciali
 Itálie P Starace
6 6          Itálie D Bracciali
 Itálie P Starace
6 6    
   Uzbekistán D Istomin
 Kazachstán M Kukuškin
3 6 78      Uzbekistán D Istomin
 Kazachstán M Kukuškin
3 4    
   Švédsko J Brunström
 Finsko J Nieminen
6 2 66          Itálie D Bracciali
 Itálie P Starace
64 63  
   Chorvatsko I Dodig
 Austrálie B Tomic
2 5         7  Švédsko R Lindstedt
 Rumunsko H Tecău
77 77    
   Španělsko P Andújar
 Španělsko D Gimeno-Traver
6 7          Španělsko P Andújar
 Španělsko D Gimeno-Traver
5 6 2
WC  USA B Klahn
 USA D Martin
4 4     7  Švédsko R Lindstedt
 Rumunsko H Tecău
7 3 6  
7  Švédsko R Lindstedt
 Rumunsko H Tecău
6 6    

2. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
3  Francie M Llodra
 Srbsko N Zimonjić
77 711    
   USA M Russell
 USA D Young
65 69       3  Francie M Llodra
 Srbsko N Zimonjić
6 6    
   Rakousko A Haider-Maurer
 Slovinsko B Kavčič
2 5        Španělsko N Almagro
 Argentina M González
3 4    
   Španělsko N Almagro
 Argentina M González
6 7         3  Francie M Llodra
 Srbsko N Zimonjić
64 4    
   Francie A Clément
 Česko L Dlouhý
4 67            Španělsko D Marrero
 Itálie A Seppi
77 6    
   Španělsko D Marrero
 Itálie A Seppi
6 79          Španělsko D Marrero
 Itálie A Seppi
6 7  
   Německo M Kohlmann
 Německo A Waske
5 78 77      Německo M Kohlmann
 Německo A Waske
4 5    
16  USA S Lipsky
 USA R Ram
7 66 65          Španělsko D Marrero
 Itálie A Seppi
1 2  
9  Rakousko J Melzer
 Německo P Petzschner
6 6         9  Rakousko J Melzer
 Německo P Petzschner
6 6  
   Mexiko S González
 Spojené království J Murray
3 0       9  Rakousko J Melzer
 Německo P Petzschner
77 6    
   Izrael J Erlich
 Izrael A Ram
4 77 6      Izrael J Erlich
 Izrael A Ram
62 2    
   Argentina L Arnold Ker
 Argentina J Mónaco
6 65 3       9  Rakousko J Melzer
 Německo P Petzschner
77 6  
   Ukrajina S Stachovskij
 Rusko M Južnyj
6 6            Ukrajina S Stachovskij
 Rusko M Južnyj
63 3    
   Nizozemsko R Haase
 Rumunsko V Hănescu
1 2          Ukrajina S Stachovskij
 Rusko M Južnyj
6 1 7
   Bulharsko G Dimitrov
 Rusko D Tursunov
77 2 0   8  USA E Butorac
 Curaçao J-J Rojer
3 6 5  
8  USA E Butorac
 Curaçao J-J Rojer
63 6 6  

Dolní polovina[editovat | editovat zdroj]

3. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
6  Polsko M Fyrstenberg
 Polsko M Matkowski
4 6 6  
WC  USA M Shabaz
 USA R Sweeting
6 2 1     6  Polsko M Fyrstenberg
 Polsko M Matkowski
6 6    
   Belgie O Rochus
 Brazílie A Sá
4 6 5      Argentina H Zeballos
 Rakousko J Knowle
4 1    
   Argentina H Zeballos
 Rakousko J Knowle
6 3 7       6  Polsko M Fyrstenberg
 Polsko M Matkowski
65 6 6  
   Německo M Bachinger
 Německo P Kohlschreiber
3 77 4          Spojené království J Delgado
 Spojené království J Marray
77 2 3  
   Spojené království J Delgado
 Spojené království J Marray
6 65 6        Spojené království J Delgado
 Spojené království J Marray
6 68 77
WC  USA S Johnson
 USA D Kudla
2 1     12  Brazílie M Melo
 Brazílie B Soares
3 710 62  
12  Brazílie M Melo
 Brazílie B Soares
6 6         6  Polsko M Fyrstenberg
 Polsko M Matkowski
1 2  
14  Argentina E Schwank
 Argentina JI Chela
6 4 6       9  Rakousko J Melzer
 Německo P Petzschner
6 6  
   Kanada A Shamasdin
 Slovensko I Zelenay
3 6 1     14  Argentina E Schwank
 Argentina JI Chela
3 4    
   Rusko I Andrejev
 Rusko I Kunicyn
3 4        Indie S Devvarman
 Filipíny TC Huey
6 6    
   Indie S Devvarman
 Filipíny TC Huey
6 6            Indie S Devvarman
 Filipíny TC Huey
4 5  
   Německo F Mayer
 Nizozemsko R Wassen
7 6         4  Indie M Bhupathi
 Indie L Paes
6 7    
   Francie M Gicquel
 Francie G Monfils
5 2          Německo F Mayer
 Nizozemsko R Wassen
65 2  
   Ukrajina A Dolgopolov
 Španělsko A Ramos
68 4     4  Indie M Bhupathi
 Indie L Paes
77 6    
4  Indie M Bhupathi
 Indie L Paes
710 6    

4. sekce[editovat | editovat zdroj]

První kolo   Druhé kolo   Třetí kolo   Čtvrtfinále
                               
5  Indie R Bopanna
 Pákistán A Kúreší
6 2 6  
WC  USA R Ginepri
 USA R Williams
1 6 2     5  Indie R Bopanna
 Pákistán A Kúreší
77 77    
WC  USA T Parrott
 USA B Reynolds
3 66        USA J Cerretani
 Německo P Marx
63 64    
   USA J Cerretani
 Německo P Marx
6 78         5  Indie R Bopanna
 Pákistán A Kúreší
6 6    
WC  USA J Dadamo
 USA A Krajicek
62 4            Austrálie P Hanley
 Belgie D Norman
2 3    
   Kolumbie JS Cabal
 Kolumbie R Farah
77 6          Kolumbie JS Cabal
 Kolumbie R Farah
2 3  
   Austrálie P Hanley
 Belgie D Norman
77 7        Austrálie P Hanley
 Belgie D Norman
6 6    
10  Německo C Kas
 Rakousko A Peya
65 5         5  Indie R Bopanna
 Pákistán A Kúreší
7 2 7
13  Španělsko M Granollers
 Španělsko M López
3              Spojené království C Fleming
 Spojené království R Hutchins
5 6 5
   Španělsko G García-López
 Španělsko A Montañés
0 r       13  Španělsko M Granollers
 Španělsko M López
6 3 6  
   USA A Bogomolov, Jr.
 Austrálie M Ebden
6 4 4      Brazílie F Ferreiro
 Portugalsko R Machado
3 6 4  
   Brazílie F Ferreiro
 Portugalsko R Machado
2 6 6       13  Španělsko M Granollers
 Španělsko M López
     
   Česko M Damm
 Česko R Štěpánek
3 3            Spojené království C Fleming
 Spojené království R Hutchins
w/o      
   Spojené království C Fleming
 Spojené království R Hutchins
6 6          Spojené království C Fleming
 Spojené království R Hutchins
6 7  
   Kolumbie S Giraldo
 Španělsko P Riba
3 2     2  Bělorusko M Mirnyj
 Kanada D Nestor
3 5    
2  Bělorusko M Mirnyj
 Kanada D Nestor
6 6    

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Men's Doubles Draw [online]. [cit. 2011-08-15]. Dostupné online. (anglicky)