Turistická značená trasa 7223

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Turistická značená trasa 7223
Základní informace
Typ turistická stezka
Délka 4 km
Provozovatel Klub českých turistů
Značení žlutá turistická značka žlutá značka
Sezóna celoroční
Lokalizace
Poloha Krkonoše
Česko Česko, Okres Trutnov
Start Horní Maršov (bus)
Cíl Kutná-Rýchory
Výškový rozdíl 422 m
Nejvyšší bod vrchol Kutné 1002 m
Nejnižší bod Horní Maršov 580 m
Vyhlídkové body viz turistické zajímavosti
Zajímavosti viz turistické zajímavosti na trase
Některá data mohou pocházet z datové položky.

žlutá turistická značka Turistická značená trasa 7223 je 4 km dlouhá žlutě značená trasa Klubu českých turistů[1] v okrese Trutnov spojující Horní Maršov a Rýchory. Její převažující směr je severovýchodní a posléze jihovýchodní.[2] Trasa se ve své horní části nachází na území Krkonošského národního parku.

Průběh trasy[editovat | editovat zdroj]

Turistická trasa má svůj počátek na rozcestí v centru Horního Maršova, kde přímo navazuje na stejně značenou trasu 7224 přicházející sem od Modrokamenné boudy. Zároveň jsou zde výchozí modře značená trasa 1819 k Lysečinské boudě a zeleně značená trasa 4250 do Pece pod Sněžkou.

Trasa vede na okraj zástavby Horního Maršova a téměř okamžitě začíná prudce stoupat zpevněnou cestou Maršovskou strání k severovýchodu. Vstup do lesa znamená zároveň vstup do Krkonošského národního parku, v nevelké vzdálenosti za ním se nachází rozcestí se zeleně značenou trasou 4209 na Thámovy Boudy. Trasa 7223 pokračuje v prudkém stoupání kolem lehkého objektu vz. 37 československého opevnění do bodu, kde se ostře stáčí k jihovýchodu. Stále stoupá po zpevněné cestě lesem na vrchol Kutné s vyhlídkou na bývalé Maxově boudě. Stoupání končí a trasa pokračuje k nedaleké Rýchorské boudě a rozcestí se zeleně značenou trasa 4212 Svoboda nad Úpou - Žacléř a výchozí modře značenou trasou 1820 do Trutnova. S oběma vede v souběhu po náhorní plošině na rozcestí Kutná-Rýchory, kde končí. Rozcestím kromě již uvedených tras prochází ještě červeně značená Cesta bratří Čapků z Pomezních Bud do Trutnova.

Turistické zajímavosti na trase[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Plánovač tras KČT
  2. Trasa 7223 na Mapách.cz