Tropico (Lana Del Rey)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Tropico
Interpret Lana Del Rey
Druh alba EP
Vydáno 6. prosince 2013
Žánr alternativní pop, barokní pop, indie pop
Vydavatelství Polydor, Interscope Records
Lana Del Rey chronologicky
Paradise
(2012)
Tropico
(2013)
Ultraviolence
(2014)

Tropico je čtvrté EP americké zpěvačky Lany Del Rey. Album vyšlo 6. prosince 2012 u vydavatelství Polydor a Interscope Records. Albu vyšlo pouze v digitální podobě a zahrnovalo písně "Body Electric", "Gods & Monsters" a "Bel Air" z jejího předešlého EP Paradise a 27 minutový film "Tropico".

Seznam skladeb[editovat | editovat zdroj]

Pořadí Název Autor Producent(i) Délka
1. „Body Electric“ Lana Del Rey, Rick Nowels Nowels, Dan Heath 3:53
2. „Gods & Monsters“ Lana Del Rey, Tim Larcombe Larcombe, Emile Haynie 3:57
3. „Bel Air“ Lana Del Rey, Heath Heath 3:57
4. „Tropico“ Lana Del Rey Anthony Mandler (Režie) 27:00

Film[editovat | editovat zdroj]

Tropico je 27 minutový filmový projekt Anthonyho Mandlera, ve kterém hraje Lana Del Rey a Shaun Ross. Celý příběh je natočen na biblický motiv a jsou zde použity Laniny písně. Film měl premiéru 4. prosince 2013 v kině v Hollywoodu, při které Lana navíc oznámila, že příští rok vydá nové album Ultraviolence. O den později měl film premiéru na jejím VEVO kanále. 6. prosince vyšlo přes iTunes i EP s písněmi z filmu a i samotným filmem.

První část - Body Electric: Film začíná se záběry na Adama (Shaun Ross) a Evu (Lana Del Rey) v Zahradě Eden. Je zde ještě Bůh (zobrazen Johnem Waynem), Ježíš, Marilyn Monroe a Elvis Presley. Do děje hraje píseň "Body Electric". Eva se nechá zlákat hadem, kousne do jablka a upadne do spánku. Adam si kousne poté do jablka také. Jsou Bohem vyhnáni z ráje do světa smrtelnosti, hříchu a bolesti.

Druhá část - Gods & Monsters: Druhá část začíná tím, že Lana recituje "I Sing the Body Electric" od Walta Whitmana. Děj se odehrává v Los Angeles, kde Lana pracuje jako striptérka v klubu a Shaun je člen gangu, který přes den pracuje v obchodě. Hraje píseň "Gods & Monsters". Po skončení písně Lana recituje "Howl" od Allena Ginsberga, zatím co skupina postarších bohatých pánů objedná svému příteli k narozeninám striptérky. Po chvíli vtrhne do místnost gang se Shaunem a ukradnout pánům peníze.

Třetí část - Bel Air: Na začátku třetí a poslední části filmu se objevuje Bůh, který recituje "Why I Love America" od Johna Mitchuma. Lana a Shaun se rozhodli vykoupit se ze svých hříchů, proto odjíždí daleko do pole. Mezitím hraje "Bel Air". Lana a Shaun vzlétnou do nebes, aby se zde setkali se svým Pánem.