Tripp Rex Eisen

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Tripp Rex Eisen
Základní informace
Narození 29. června 1965 (54 let)
Spojené státy americké
Žánry Industrial rock
Povolání hudebník a kytarista
Nástroje kytara
Vydavatel Warner Bros. Records
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Tripp Rex Eisen (* 29. června 1965), skutečným jménem Tod Rex Salvador, je bývalý kytarista skupiny Static-X.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Během své hudební kariéry působil zejména v kapelách Murderdolls, Dope a Static-X. Static-X a Dope, Trippova kapela, spolu odehráli na 100 koncertů. Potom co ze Static-X odešel v roce 2001 kytarista Koichi Fukuda, Tripp jednoduše zavolal Waynovi (Wayne Static, frontman Static-X). Se Static-X se Tripp podílel hlavně na desce Shadow Zone.

Aféra[editovat | editovat zdroj]

Konec Trippa začal 10. února 2005 byl poprvé zatčen v souvislosti sexuálního zneužití 14leté dívky (jemu bylo 39), našli ho spícího v zaparkovaném autě v Orange Country ve státě Califoria, za pár hodin byl propuštěn na 100 000 dolarovou kauci. Ale o dva týdny později byl znovu zatčen pro další zneužití, s dívkou se seznámil po internetu, kde se vydával za jednatřicetiletého doktora, fanouška Static-X. Byl obviněn a 24. června odsouzen. Statici ho okamžitě vyhodili a nahradili Koichim Fukudou. Od té doby se od něj Static-X kompletně distancují a nejsou s ním v žádném kontaktu (například na DVD X-rated jsou vystříhány všechny záběry na něj).

Poslední události[editovat | editovat zdroj]

Z vězení byl Tripp propuštěn v dubnu 2007, ale na svobodě dlouho nepobyl, od 10. prosince 2008 je opět zpět kvůli porušení podmínek podmíněného propuštění. Na svobodu by se měl opět dostat v říjnu 2009. Jeho hudební kariéra je však pravděpodobně u konce.

Další zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

Jako jeden z mála členů Static-X veřejně vyjadřoval k politické situaci. Zastával konzervativní a protiválečné názory, stranil se drog, kouření... Mnoho lidé šokoval jeho výstřední vzhled, což bylo jeho záměrem, ale po konci jeho hudební kariéry změnil vzhled o sto procent. Proslul trikem s kytarou (prohození za zády).